Gönlümün Diyabetlisi

Genel BilgilerGönlümün Diyabetlisi

Mehmet Ali 13 yaşında ve yaklaşık 1,5 yıldır tip-1 diyabetli.

Annesi Havva Hanım ile her telefon görüşmemizde bana Mehmet Ali’nin diyabetine ne kadar dikkat ettiğini söyler. Ara sıra elbette hepimizin elinden olmadığı şekilde kan şekeri yükselmeleri de olmuyor değil Mehmet Ali’nin hayatında. Ama ben Havva Hanım’dan dinlediğim kadarıyla Mehmet Ali’nin diyabetine ne kadar dikkat ettiğini biliyorum.

Mart ayına girerken, ki 2 gün sonra mart ayına gireceğiz, Mehmet Ali’yi benim gönlümün diyabetlisi seçiyorum 🙂 🙂 🙂

Yaşına göre kendine oldukça dikkat ettiği, biz yetişkinlerin bile dikkat edemediği kadar diyabetine önem verdiği, spor yapmayı ihmal etmediği ve annesi Havva Hanım sayesinden artık karbonhidrat sayım yöntemini de uygulamaya başladığı için teşekkür ediyorum Mehmet Ali’ye.

Mehmet Ali’cim, annene söylemiştim telefonda ama dayanamadım. Buradan söylemek istedim sana. Öyküm Ablan ve Nesil Ablan’ın düzenlediği ve bu yaz olacak diyabet kampına umarım beraber gideriz 🙂 Ben kampı takip edeceğim. Ve eğer sen de kabul edersen kampa beraber katılmayı beni çok mutlu edersin 🙂

Ama daha da önemlisi senden bir söz istiyorum. ‘Derslerine daha fazla özen göster. Yazın okul kapandığı inşallah teşekkür ya da takdir alırsın.’ Bunun sözünü verir misin bana?

(Başka bir fotoğraf göndermek istersen bana bu yazının fotoğrafını değiştirebilirim 🙂 )

14 YORUMLAR

 1. Mehmet Ali’ciğim,
  Esra ablan seni gönlünün diyabetlisi seçmiş bak herkese nasip olmaz. Çok hoşuma gitti canım benim,inanıyorum derslerin daha iyi olacak akıllı bir çocuksun sen.Anne ne söyle ne zaman isterseniz gelin tamam mı.

 2. Merhaba Yeliz hanım. Mehmet Ali sabahtan öğleye kadar okulda öğlen eve gelince ölçümünü yapar sora iğnesini yapar yemeğini yer sonra biraz oyalanır ve ödevlerini yapar saat 15 te ara öğününü alır dışarı çıkar arkadaşları ile futbol oynar ama futbol oynamadığızaman beraber yürüyüş yaparız. Ama en önemlisi Mehmet ali kesinlikle kaçamak yapmaz . yemeklerimizide biraz sitemizden bide Emel Özerin kitabından öğrendiğimiz kadarıyla ayarlamaya çalışıyoruz.Saygılar

 3. Havva hanım merhaba, benim oğlum da12 yaşında. Hangi insülinleri kullanıyorsunuz? Öğünlerde ne kadar KH alıyor? Ne kadar insülin alıyor? Kilosu kaç?
  Merak ettim. Karşılaştırma yapmak açısından. Teşekkür ederim.

 4. Merhaba havva hanım,

  Cevabınız için teşekkür ederim.Bizimde aynı şekilde hayatımız .Kaçamak konusunda bende furkana çok güveniyorum.Doktor kontrolünde ” güvenme kaçamak yapabilir”demişti hemşiremiz .Belki şu an küçükler biraz daha büyüyünce yaparlarmı dersiniz. Ama karbonhidrat sayımını öğrenince kaçamağa gerek olmıcak.

  Saygılar

 5. Merhaba Özlem Hanım biz Novorapid toplam 18 Lantus 15 kullanıyoruz Biz doğru düzgün diyetisyene gitmedik kendimiz ayarlıyoruz. Sabah 75KH Öğlen 75KH akşam 75 ara öğünlerde 15 KH alıyoruz Mehmet Ali nin kilosu 42 Boyu 156 Sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: