Glükometreler ve Yaz Ayı

Genel BilgilerGlükometreler ve Yaz Ayı

Glükometreler ve Yaz Ayı

Glükometrelerimizin de bir ‘canı’ ve bir son limiti olduğunu söylesem!

Özellikle sıcak mı sıcak yaz aylarında sıcağa dayanamayan glükometreler, ekranlarında hata kodu vererek isyaannn edebiliyorlar.

Mesela Accu-Chek Performa Nano’da bu hata kodu E-8. Cihazı herhangi bir araç yardımı ile soğutmamak lazım.

Glükometreyi uygun bir ortamda biraz dinlendirerek, ki ortalama 5 dk yeterli gelebilir, tekrar kan şekeri ölçümüne devam edilebilir.

Özellikle yazın glükometremizi güneşle direkt temas edecek yerlerde de bulundurmaktan sakınmalıyız.

Dolayısıyla hata kodu görünce endişelenmeyin. Hemen kullanma kılavuzundan ya da bloğumuzdan destek alın.

Farklı markaların sıcaklık hatası kodlarını da bize yazarsanız  memnun oluruz 🙂

5 YORUMLAR

 1. Çok uzun zamandır ben de Accu-Chek Performa Nano kullanıyorum. Son aylarda cihaz stribi taktıktan sonra hep error vermeye başladı. Daha sonra sık sık ölçüm sırasında veya beklerken kendi kendine kapanmaya başladı. Pilden sebep olmadığı aşikardı. Öyle ki 3-4 stribin bir tanesi error’e kurban gidiyordu.
  Geçenlerde gidip aynısından bir tane daha aldım. Şimdilik sıkıntısız çalışıyor. Demek ki bu cihazların bir de kullanım ömrü var 🙂

 2. eBsensor kan seker olcum cihazi kullaniyorum.Yaziyi okuyunca cihazin kullanim kitapcigina baktim,ortam sicakligi olcum yapmak icin asiri yuksek olunca ekranda H1 kodu gorunuyormus.

 3. esra hanım benim de accu check performa nano arada e-7 hatası veriyor bu yüzden strip ziyan oluyor bu hata neden kaynaklanıyor olabilir ölçümleri gayet iyi ama arada e-7 hatası vermesi anlayamadık

  • Özlem Hanım Merhaba,

   Hiç kullanma kılavuzunu okudunuz mu?

   E-7 Hatası: Elektronik bir hata olmuştur veya nadiren de olsa, kullanılmış bir ölçüm çubuğu çıkarılıp tekrar yerleştirilmiştir. Ölçüm cihazınızı kapatın ve tekrar açın veya pilleri 20 saniye çıkartın ve tekrar yerleştirin. Bir kan şekeri ölçümü veya performans kontrolü yapın.

   Bunları yaptınız mı bilmiyorum.

   sevgiler

 4. benimkisi esra hanım kan damlattıktan hemen sonra e-7 hatası veriyor ama bunları uygularım bilmem iyi oldu bana eczanede makineyi alırken tarihleri saatleri nasıl değişeceklerini gösterdiler kullanma klavuzu yoktu

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: