Free Style Libre Sensör Satışı Türkiye İçin Başladı

Haberler&GelişmelerFree Style Libre Sensör Satışı Türkiye İçin Başladı

Free Style Libre Sensör Satışı Türkiye İçin Başladı

Free Style Libre ve sensör teknolojileriyle ilgili en güncel birkaç okuma önerisi için aşağıdaki linklere tıklayabilirsiniz.

 1. Sensör kategorisindeki tüm yazılar için: http://www.diyabetimben.com/category/cgms/
 2. Freestyle® Libre’de İzobornil Akrilatın Sebep Olduğu Allerjik Kontakt Dermatit
 3. Mayıs 2017 İtibarıyla Türkiye’deki Şeker Ölçüm Sensörleri
 4. Dexcom, Libre ve Medtronic Enlite Sensör Kıyaslaması

Free Style Libre Sensör Satışı Türkiye İçin Başladı

Libre, Mayıs’ın Son Haftası Türkiye’de Satılmaya Başlıyor başlıklı yazmızda sizlerle Free Style Libre satışının Mayıs sonunda başlayacağı hakkında bilgi paylaşmıştık. Dün sosyal medyada duyuruları çok yapıldı ama biz de duyamayanlar için bilgi paylaşmak istedik.

www.freestylelibre.com.tr ve/veya https://libresensor.com/ linklerden herhangi birine giriş yaparak Free Style Libre alış adımlarını izleyebilirsiniz.

Daha önce paylaşamamıştık ama Free Style Libre alımlarıyla ilgili Abbott Türkiye, Kifidis markası ile anlaştı.

Peki Free Style Libre’yi Nasıl Satın Alabileceksiniz?

 1. www.freestylelibre.com.tr ve/veya https://libresensor.com/ linklerden herhangi birine giriş yaparak “Ön Sipariş Ver” butonuna tıklıyorsunuz.
 2. Ardından Free Style Libre’ni Nasıl Satın Alabilirsin sayfası açılacak. O sayfada aşağı doğru indikçe “Siparişi Göster” butonuyla karşılaşacaksınız.
 3. O butona tıkladığınızda açılan sayfada “Ön Siparişi Onayl” butonu çıkacak.
 4. Eğer bir üyeliğiniz varsa üyelik bilgileriniz ile yoksa da yeni üyelik yapmanız gerekiyor.
 5. Ön sipariş formunu doldurduktan sonra hangi noktadan Libre’yi alacağınızı tercih ediyorsunuz. Şu an için İstanbul, İzmir ve Ankara illerindeki Kifidis lokasyonlarından tercih yapabiliyorsunuz.
 6. Hangi lokasyonu seçtiyseniz o lokasyona giderek ödemenizi yapmanız ve siparişinizi kesinleştirmeniz lazım.
 7. İstanbul, İzmir ve Ankara dışında yaşayan kişiler birilerinden rica ederek ya da seçtiğiniz Kifidis lokasyonu ile iletişime geçerek ödeme vb konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Belki bu iller dışındaki kişilere uzaktan da olsa yardımcı olurlar.
 8. Ödeme yapıldıktan sonra ise 5 iş günü içinde Libre kargo ile ev adresinize ücretsiz olarak kargolanıyor.

Picture1

Free Style Libre’nin Başlangıç Paket Maliyeti Nedir?

2 adet sensör ve 1 adet okuyucu ile 705 TL. Türkiye’de satılan Libre ise Türkçe. Her sensörün ömrü ise 14 gün ve 250 TL.

Yurt Dışından Libre Alıp Kullanan Kişiler Ne Yapacak?

Ödeme yapılacak Kifidis noktasına giderken yanlarında eski kumandalarını götürüp Türkçe menülü olan kumandayı iade edebiliyorlar. İade karşılığında ise 1 adet sensör hediye ediliyor.

Bundan sonra da yine başlangıç paketi olan 1 adet Türkçe kumanda ve 2 adet sensörü 705 TL karşılığında almanız gerekecek.

34 YORUMLAR

 1. Aslı Bayrak · Merhaba Esra Hanım 😊birşey öğrenmek istiyordum. Açıklamayı okudum ama tam anlayamadım. Yurt dışından aldığımız kumanda ile türkiyeden sensör alıp kullanamıyor muyuz?yani illaki türkçe kumandayı almak mı gerekli?

  Aslı Bayrak · Eski kumandasını alıp iade yapabilecekler filan yazıyor ama sonrasında yine başlangıç paketini almaları gerekiyor yazıyor açıklama bu yüzden kafam karıştı 🤔

  Esra Avcı Aslı Hanım Merhaba, Yurt dışından alınan kumandalarla Türkiye’deki sensörler uyuşmuyor. Bu sebeple Türkçe kumanda alınmak zorunda kalacak. Türkçe kumandayı iade edip 1 adet sensör hediye alacaksınız. Sonra da başlangış paketi olan (1 kumanda, 2 adet sensör) pakete 705 TL ödemek zorunda olacaksınız. sevgiler,

  Aslı Bayrak · Teşekkür ederim. Değerli zamanınızdan alıyoruz çok sağolun Esra Hanım. Hakkınız ödenmez.

  Esra Avcı Olur mu öyle şey. Elimden geldiğince seve seve

 2. Hacergül Mustafa Çakır Esra hanimcim iyi günler diliyorum. Bu 705 tl ödedikten sonra bu seti kaç gün kullanabilicez peki. 😊

  Esra Avcı Merhaba Hacergül Hanım, Kumanda ömürlük. Sensörler ise 14 günlük.

  Hacergül Mustafa Çakır Çok teşekkür ediyorum Esra hanimcim bilgilendirdiginiz için 😊

  Murat Eser Esra Avcı hanım. Yurtdışından aldığımız sensörler 14 günlüktü. Aynı mı yoksa 15 günlük mü ?

  Esra Avcı Murat Bey, Yanlış yazmışım. Düzelttim. Uyarınız için teşekkürler.

  Murat Eser Esra hanım rica ederim. Bir gün kârımız olur diye sevinmiştim

 3. Yasemin Orak
  Yasemin Orak Merhaba Esra Hanım benim 2 oğlumda diyabet ikisinede yurtdışın dan libre getirtmiş dik ama şimdi burdan almayı düşünüyoruz elimizde İki tane libre var biran önce almamız lazım nasıl sipariş vercez bize yardımcı olurmusunuz rica etsem şimdiden teşekkür ederim.

  Esra Avcı Yasemin Hanım Merhaba, Maalesef benim yapabileceğimiz bir şey bulunmuyor. Yazıda tüm detaylar yazıyor. Okumanızı rica edeceğim. Yine çözüm olmayacaksa Abbott Türkiye’yi arayın olur mu? sevgiler,

 4. Şaban Ishak Yıldız Esra Avcı hanim başlangıç setinden sonra ki sadece aylık sensör fiyatları nedir bir bilginiz var mı sadece bilgi amaçlı soruyorum

  Diyabetim Ben Merhaba, Resmi sitede yazıyordur diyeceğim ama üyeliğinizi yapıp bir bakın. O kadar detaylı inceleyemedim ama bildiğim kadarıyla sensör adedi 250 TL. sevgiler,

  Şaban Ishak Yıldız Teşekkür ederim Esra hanım

 5. Esra Hanım merhaba,

  Benim siparişim dün elime ulaştı. Takıp 4-5 saat sonra aktive ettim. ilk sonuç şu şekilde: libre 60, optima 79, accu check performa 89. Güvendiğim markayla arasında 30 mg fark var resmen ! daha sonra yemek yedim, yarım saat sonra ölçtüm, libre okuyucu ekranında LO yazıyor. Yani 50’nin bile altındaymış. Parmaktan ölçüyorum neredeyse 100’e ulaşmış. E hipoda gibi de hissetmiyorum ve bu bütün gece ve bu sabah böyle devam etti. Yalnızca bir defa parmak ölçümüyle sensör birbirine çok yaklaştı, o da değerim 100’ün üzerine çıkınca. iyi de ben hamileyim, değerlerimin zaten 60 ile 100 arasında olması lazım. Doğru sonuç almak için hep 100’ün üzerine çıkmayı bekleyememki. Velhasıl sormak istediğim, bu libre sensörün genel özelliği midir ? Yani 100’ün altına inince güvenilirliğini yitiriyor mu yoksa sizce sensörde bir hata mı var ? Müşteri hizmetlerini aramadan önce kullananlara sormak istedim.

  Resmen hayal kırıklığı..

  Yardımcı olursanız çok sevinirim.

  • Merhaba,

   Libre’yi taktığınız yerde sorun oalbilir mi? http://www.diyabetimben.com/insulin-yapilan-bolgeye-sensor-takilir-mi/ linkinde önemli bir konudan bahsetmiştik. Bu konuyu gözden geçirmenizi rica edebilirim.

   Ama Libre’nin genel çalışma algoritması hem de kullanıcı tecrübelerine baktığımızda çoğu Libre kullanıcısı bahsettiğiniz durumla karşılaşıyor. Libre sensör bahsettiğiniz gibi düşük gösterirken glükometre normal gösterebiliyor. Benzer durum şeker yükseklikleri için de geçerli. Yaşadığınız bu durumu ben de kısa Libre tecrübemde yaşamıştım. Bu sebeple pek şaşırmıyorum.

   sevgiler

   • Libre ile parmaktan ökcme cihazlarindaki ayrilik sudur libre yaklasik yarim saat sonra parmaktan ölcülen degerle ayniya geliyor, yani sensör deki deger yarim saat sonra dogruyu gösteriyor.

 6. Merhaba Esra Hanım benim oğluma cuma günü araştırma hastanesinde eğitim verilip koluna sansörü takıldı bugün pazar ve busabah koluna taktıkları sansör düştü bu ondört günlük değilmi ydi ikinci gün düştü şimdi bu parayı verip tekrarmı alıcam açıkçası güvenimde kalmadı birde Suya girebilir havuza girebilir spor yapabilir dediler daha hiçbirini yapmadık bile anlayacağınız mağduruz

 7. Merhaba Esra Hanım,
  Ürünü hem ülkemizdeki sitesinden hemde yurtdışı sitelerinden inceledim. Ülkemiz ve yurtdışında incelediğim ülke arasında bir fark gördüm. Yurtdışında telefon ile sensörleri freestyle librenin uygulaması ile cihaz gibi kullanabileceğimizi gösteren videoları var. Anladığım kadarıyla yurtdışında cihazı almadan sadece sensör alarak telefona yazılımı/uygulamayı indirerek şeker ölçümlerini takip edebiliyorsun. Ülkemizde bu neden gözükmüyor bilginiz varmı? Teşekkürler.

  • Librelink uygulaması Android için konuşuyorum ios denemedim sadece uk olarak var. Henüz ülkemize açılmamış ama ben başka 3 program kullanıyorum biri “glimb” aynı kendi cihazı gibi 8 saatlik periodu çizelgeye döküyor bununla çizelge üzerinden hangi dk da ne kadar olmuş görüyorum kendi cihazıyla en fazla 4 mg oynuyor. DİĞER ikisi birlikte işliyor “diabetes:M” ve libre scan” libre scan ile değeri okutup diğer programda detaylı kayıt yapıyorum. 3 günlük tecrübemden ettiğim izlenime göre libre scan parmağa daha yakın değer gösteriyor. Kendi cihazı 60 altını okumakta zorlanıyor. Bu bahsettiğim appler okuyor. Hatta şöyşe bir durum yaşadık kendi cihazı okumadı “lo” gösterdi. Glimb 54 olarak okudu, libre scan 70 parmaktan ölçtüm 72 çıktı. Tabi bunları kullanmak için telefonunuzun nfcli olması lazım.

  • Selam! Yurtdişına freestyle librenin sensorunu sipariş vermek oluyormu Azərbaycana? fiyatini lutfen, cox rica edirem cavab veresiniz

 8. Merhabalar,

  Ben Freestyle ile ilgili kullanıcısı olarak, bu ürünü satın almayı düşünenler veya kullanıcılar için uyarı içeren bir yorum yapmak istiyorum.

  1) Öncelikle bu ürün bir CGMS kadar hassas ve doğru bir ölçüm için tasarlanmamış, görece daha ekonomik bir çözüm için düşünülmüştür. Yani gece uyanıp yapamadığınız ölçümleri kabaca görebilmek veya gün içinde şekerin gidişatını takip edebilmek için kullanılabilir. Kesin sonuçlara ihtiyacınız yoksa bolus hesabı için de kullanabilirsiniz. (***Daha kesin ölçümler için, sensörü kola taktıktan 24 saat sonra sensörü aktive edin.)
  2) Sensörü kol arkası yerine başka yere takmak ürünün garantiden çıkması anlamına geliyor.
  3) Sensör bozulduğunda/ düştüğünde(2 defaya mahsus) veya sensörü başlattıktan sonra 2 saat üzeri dahi okuyucuya tanıtamanız durumunda, eski sensörü müşteri hizmetleriyle konuşarak ve ödemeli geri göndererek yenisini alabilirsiniz.

  Abbott Müşteri Hizmetleri ve sensörle ilgili yaşadığım sorunlar:
  1) Başlangıç seti satın aldım (okuyucu + 2 sensör) Sensörü ilk kez taktığımda okuyucu ile eşleştiremedim. Sensörü yanlış takmış olabileceğim için müşteri hizmetlerini aradım. Sensörü değiştireceklerini söylediler. Sonraki gelen sensörleri sırasıyla sensörü uygulama kolumu değiştirdim, sensörü uygulama bölgemi (göbek, garanti dışı) değiştirdim, sensörü sistemi bilen bir dahiliye doktoruna uygulattırdım. Sadece 5. sensörde çok zor bir şekilde ve cihazın normal kullanımına aykırı bir şekilde okuma alabildim. Sorunun sensörden kaynaklandığını sanmışlardı. Ancak okuyucu problemliydi ve yenisini uzun konuşmalar ve çabalardan sonra gönderdiler. Bunun bir oyalama süreci olduğunu düşünüyorum.
  2) Abbott müşteri hizmetleri ve depo bölümüne güvenim, yanlış gönderimler ve büyük gecikmeler sonrası neredeyse tamamen kayboldu.
  3) Şu an sistemi toptan (okuyucu ve 2 adet sensörü) değişimi teslim almayı bekliyorum. Fakat sadece okuyucuyu teslim aldım. Sensörleri okuyucuyla beraber göndermeyi unuttular. 2 haftadır onları bekliyorum. Yani bu şekilde herhangi bir ölçüm yapamıyorum ve mağdur ediliyorum.

 9. Merhaba Arkadaşlar,

  1 adet Freestyle Libre 2 sensör’üm var yanlışlıkla almışım. Libre 2 kullanan kişiye uygun fiyata satabilirim.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: