Anasayfa Tip-1'im Fransa’ya Geldik

Fransa’ya Geldik

3 2.924 görüntüleme

IMG_1722Gelir gelmez, dışarı çıkmadan yazıyorum size.

Atatürk Havalimanı Dış Hatlar güvenlik kontrol noktalarında insülin pompam olduğunu söyleyerek güvenlik görevlerinden elle aramalarını rica ettim. X-ray’den kesinlikle geçmedim. Ve 2 güvenlik noktasında da sorunla karşılaşmadık. İnanın her bir güvenlik görevlisi konuya ve insülin pompasına hakim.

İlk kontrolden geçtiğimiz yerdeki erkek güvenlik görevlisi insülin pompası kullandığımı söyleyince; ‘evet biliyorum. Genellikle göbeğe takılıyor değil mi?’ dedi. Ben de hemen öğretme telaşı ile; ‘şu an benim kalçamda. Belli yerler var. Oralara takılıyor’ dedim.

Paris’e Charles De Gaulle Havalimanı’nda ise X-ray’den filan geçmediğiniz için herhangi bir kontrole maruz kalmıyorsunuz.

Uçaktayken insülin pompasının saatini de 1 saat geri almayı unutmadım. Hangi ülkeye giderseniz gidin, lütfen siz de gittiğiniz ülkenin saatine göre hem insülin pompası saatini değiştirin hem de insülin kalemi kullanıyorsanız da gittiğiniz ülke saatine göre yemek düzeninizi ve insülin yapma saatinizi yeniden planlayın.

IMG_1719Atatürk Havalimanı’ndayken çikolatalar arasında poz vermeyi de ihmal etmedim 🙂

Bu yazının resmi de uçakta çektiğimiz fotoğraf olsun 🙂

Otelden çıkıyoruz şimdi. Herkese sevgiler 🙂

  • Esra Hanım,

    Çok güzel bir tatil geçirmenizi dilerim..Yeni yılda güzel gelişmelerin olması dileğiyle,

    Sevgiler..

  • esra hanım inşallah güzel bir tatil geçirirsiniz bu arada yeni yılınız kutlu olsun nice güzel mutlu yıllara 🙂 pariste benim teyzeler kuzenler var en çok gitmek istediğim şehir güzel bir yıl geçirmeniz dileğimle

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.