Anasayfa Sor Bakalım Esra’nın Deneyimi ve Sorusu

Esra’nın Deneyimi ve Sorusu

6 3.486 görüntüleme

Bir-Sorum-Var-copy-300x253Birkaç zamandır gözlemlediğim bir durumu sizlerle paylaşmak istedim.

Kan şekerimin yüksek gittiği zamanlar vücudumdaki mevcut ağrıların daha da arttığını düşünüyorum. Bi ara romatoid artritin oldukça başında olduğumu söylemiştim. Bu hastalık bence 2 dizimde de başladı. Merdiven inip çıkmak eziyet. Zira evimiz 2. Katta ve bina asansörlü olmasına rağmen kullanmıyoruz asansörü. Her gün 10.000 adım 🙂 Ama olmuyor inip çıkmak bu dönemde. Asansör can konuma geliyor.

Ya da tuvalete mi gideceğim. Klozete dahi oturmak eziye. Hafif bir diz bükülmesi  canımdan can alıyor. Zira eklemler arası ve antibiyotik gibi ilaç tedavisi ile giderilemeyen bir hastalık. Ancak ilaçlarla sabit tutulmaya çalışılıyor seviyesi.

İşte kan şekerim geçtiğimiz haftalarda kötü gidince bu romatoid artrit denen şey daha da arttı. Hatta ağrılar kan şekeri dalgalanmasına göre ya çok şiddetlendi ya da hafifledi.

Düşüncem şu; kan şekeri arttıkça bu tarz enfeksiyonların ve şiddetinin artması normal. Bunu genital bölge enfeksiyonlarında oldukça iyi gözlemleyebiliyoruz zaten. Ya da kan şekeri yüksekken kaşıntının artmasıyla özdeşletirebilir miyiz bu durumu?

Peki ya sizler? Bu tarz bir durum gözlemlediniz mi?

 

 • esracım merhaba bende şekerim dalgalandığı dönemde bacaklarımdaki mevcut nöropati nedeniyle inanılmaz ve de dayanılmaz ağrılar çekiyorum bu aralarda sinüzitim azdığı için onla uğraşıyorum.Tespitin çok doğru canım dalgalanmalar mevcut diğer hastalıklarımızı atağa geçiriyor ,regülasyon çok ama çok önemli .Allah hepimizin yardımcısı olsun.

 • Esra Hanim diyabeti olmayan bir kisinin şekerinin 55 ve 77 çıkması normalmidir yoksa diyabetin sinyalimidir?

  • Elçin Hanım,

   Ne zaman çıktığına bağlı. Yemek öncesi mi sonrası mı? Yemekten sonra ise kaçıncı saatte bu değer çıktı? Ya da spor sonrası mı? Ya da sabah açlık mı?

   Sevgiler

  • Elçin Hanım,

   Hipoglisemi ile ilgili bir durum olabilir belki. Ama siz yine de bence bir doktora gidin. Ne kadar erken teşhis o kadar iyi.

   sevgile

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.