En İyi 10 Diyabetik Tatlı

KH SayımıEn İyi 10 Diyabetik Tatlı

imageDiyabetik tatlı

Aşağıdaki linkte Hürriyet’in çeşitli tatlıcı ve pastanelerin diyabetliler (şeker hastalığı) ve diyet yapanlar için hazırlamış olduğu tatlılar listesini görebilirsiniz.

1 yılını yarın dolduracak bir Tip-1 diyabetli olarak bu tatlıların çoğunu geçtiğimiz yıl içinde deneyimledim. Hepsinin de gayet lezzetli olduğunu söyleyebilirim.

Dışarıda canımız tatlı çektiğinde böyle alternatiflerin olduğunu bilmek beni çok iyi hissettiriyor açıkçası.

Tabii yine karbonhidrat saymak şartıyla 🙂

http://eniyion.hurriyet.com.tr/default.aspx?mekanID=1271&siraID=3503&hID=10689278&mKat=1

Selim

 

3 YORUMLAR

 1. Tatlı yemeniz yada yememeniz tamamen kendi tasarrufunuzda olan bir şey,ama size sadece şunu söyleyebilirim diyabetik tatlı diye bir şey yok hepsi düzmece kendimizi kandırmaktan başka hiçbir şey yapmıyoruz. Kullanılan tatlandırıcıların katkılı kimyasallar olduğu ve katı yağlarla birleşince diyabetliye neler yapabileceğini düşünmek bile istemiyorum. Tamam canınız çekiyor kendinizi frenleyemiyorsunuz o halde doğal pekmezle yapılan tatlıları tercih edin derim. Bakın bunlar tamamen benim kişisel fikirlerim. Bu tür tatlıların nasıl yapıldıklarını da çok iyi biliyorum ve de bir zamanlar yemek üstüne bir kilo baklavayı midesine indiren eski bir obez olarak söylüyorum.Taktir sizin
  Sağlıkla kalın.
  Ünsal Kantarcı

  • Ne güzel yapıyorsunuz.
   Evet ipek hanım her şey bizim elimiz de değil mi aslında……iyi yaşamak yada kötü; karar kendimizin. Ben geçmişimle ilgili çok bedel ödediğim için şimdi keşke diyorum.
   Tebrikler ve keşke siz bir yaşam sizlere……

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: