Anasayfa Sizden Gelenler Ece Hanım’ın Günlük Yemek Listesi

Ece Hanım’ın Günlük Yemek Listesi

11 4.726 görüntüleme

Ece Hanım’ın Günlük Yemek Listesi

Tabi ki sizlerle günlük insülinlerimi ve yiyeceklerimi paylaşabilirim.

Öncelikle sabah saat 08:30 da diyabet nedeniyle 8 ünite insülin yapıyorum ve 1 dilim kepek ekmeği, kibrit kutusu kadar peynir, 5 adet zeytin, salatalık, domates yiyorum ve süt içiyorum.

11:00’de ara öğünüm olarak elma yiyorum.

Öğlen saat 13:00 te 6 ünite insülin yapıyorum ve  1 kase mercimek çorbası, makarna ve 1 kasede yoğurt yiyorum.

Ara öğünde 1 adet havuç yiyorum.

Akşam saat 18:00 de yine aynı 6 ünite insülin yapıyorum ve bulgur pilavı, fırında tavuk ve 1 kase yoğurdun yanında 1 dilim kepek ekmeği tüketiyorum.

Ara öğünde 1 bardak süt içiyorum.

Gece saat 22:00 de 6 ünite insülin yapıyorum …

Bugünkü yediğim yemeklerden bahsettim..

Aynı zamanda ben bugün doktora gittim kontrol amaçlı. İnsülini günde 4 defa yaparken 2 yapmamı söyledi ama 6 ünite ikende 14 üniteye çıkardı, sabah ve akşam olmak üzere.

Takipçimiz: Ece Hanım    

 • Ece hnm ,

  öncelikle geçmiş olsun ,ancak diyet listenize baktıgımda kendi düşüncem gerçekten cok zayıf bir liste ve insülin üniteleri cok fazla ,eger aynı şekilde yemege devam eder,üniteler bu kadar yüksek olursa ve kısa etkili ise insülininiz hipolar kaçınılmaz olacak sizin için.Doktorunuz doz ayarlamaya çalışıyor fakat bu arada sizinde yediklerinize destek olmanız gerekiyor,ekmek 2 ise 3’e cıkarın,peyniri 1 değil 3 kibrit kutusu yiyin,salatalık,domates serbest,zaten ilk zamanlarda biraz yüksek cıksın cok sorun değil,200’lerde olması da cok sorun değil,yavas yavas kontrol altına alınacak ve oturacaktır,ama hipoglisemi diyabet’de istemediğimiz bir durum bunun için de karbonhidret = insülin ,bunun içinde yediklerinizde ne kadar karbonhidrat var ve ünite başına ne kadar düşüyor kan şekeriniz.

  Son olarak ise size önerilerim kafanıza takmayın şöyle cıktı böyle oldu diye 300’de olabilir hatta 400’de zamanla hepsi oturacak yerine sakın ola umutsuzluga kapılmayın,sonucta cıkınca inecek,inince cıkacak bir durum kan şekeri.

  Saygılar

 • Meb esra hanım; daha iyiyim ama hastalığım dahada geçmiş değil normalde bu kadar ağır geçirmem ama…eşim oğluma yaklaşmamaa izin vermiyor:)))bende geçmesi için antibiyotik nane limon vs. kullanıyorum.

  • Serat Bey Merhaba,

   Eşim için inanın çok uğraştım. Kendisi diyabetli olmadığı için size tavsiye ettiğim pekmez+tereyağı karışını sıcak sıcak ve kaşık kaşık içirdim. Tadını çok sevdi ki bağımlılık yapıyor içtikçe dedi 🙂 . Ballı ve karabiberli sütü de severek içti.

   Şeker düzeyleriniz umarım iyi gidiyordur griple. Eşinize selamlar.

   sevgiler

 • Tabiki grip şekerimi yükseltti özellikle sabah ki şekerlerimi olduğunca kontrol etmeye çalışıyoruz.Sağlıkla kalın…

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.