Dr Eda Cengiz’i Amerika’ya Uğurladık

EtkinliklerDr Eda Cengiz'i Amerika'ya Uğurladık

Tip-1 Diyabet Tedavisinde Yeni Gelişmeler: Yapay Pankreas ve Kök Hücre Tedavisi ‘ne Ne Kadar Yakınız? etkinliğimiz bitti. Çok önemli isimler bizimle Koç Üniversitesi Hastanesi’nde birlikte oldu. Tekrar tekrar herkese çoook teşekkürler.

Eda Hanım ise bugün Amerika’ya dönüyor. Ben çalıştığım için Eda Hanım’ı uğurlamaya gidemedim ama Eşref ve Emine uğurlamaya gitti 🙂

Az önce otelden uğurlamışlar Eda Hanım’ı. Bir de fotoğraf çekmişler. Sizlerle de paylaşmak istedim.

Biraz önce de telefonda konuştuk. Sesi çok iyi geliyordu. Etkinlikten çok memnun. Herkese selamları var 🙂

Eda Hanım, Yale Üniversitesi’nde o kadar yoğun çalışıyor ve emek veriyor ki! Her Skype görüşmemizde ve mailleşmelerimizde buna birebirde tanıklık ediyordum ama 27 Mayıs’taki etkinlikte hepimiz tanık olduk neler yaptığına. Bugüne kadar tanıdığım nadir insanlardan kendisi. Nadir bir bilim kadını, bilim insanı.

Eda Hanım’dan çok güzel haberler aldık. Artık 2018-2019 yılı bizler için de umut dolu yıllar olacak.

Koç Üniversitesi Hastanesi ile de görüştüm. Bir aksilik olmazsa 6 Haziran haftasında video ve fotoğrafları sizlerle paylaşabileceğiz.

Son olarak Koç Üniversitesi Hastanesi’nin basın bülteni Pazar günü yani dün basına servis edildi. 27 Mayıs’taki etkinliğin basın yansımalarını aşağıdaki linklerde paylaşıyoruz.

Ancak basında bazı kaynaklarda yanlış bir haber dönüp duruyor. Sanki yapay pankreas 1 yıl sonra çıkacakmış gibi. Maalesef haberi yayına alan kişi doğru almamış 🙂

yapaypankreas-1-yil-sonra-hazir-olacak,49IplGkz2EO7I0BmvqVDTA

Doğru bilgi vermeyen bülten: http://www.ntv.com.tr/saglik/yapaypankreas-1-yil-sonra-hazir-olacak,5InrcwlXjkO80jvD3wTh4A

Doğru bülten:  http://www.trgundem.com/saglik/tip-1-diyabet-hastalari-icin-yeni-umutlar-tartisildi-h9039.html

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

3 YORUMLAR

 1. Leman Tatar Toplantıya katılmış biri olarak, memnuniyetimi bildirmek, emek veren herkese teşekkür etmek istiyorum. Eda Hn. Güle güle gitsin bize umut olmaya ve çalışmalarına aynı şekilde devam etsin. Yapay pankreas i FDA nin ne zaman onaylayacagini kimsenin kesin olarak bilmemesine rağmen, bugün bir gazetenin “seneye geliyor” diye haber yapması ne kadar doğru? Konuyu hiç bilmeyenler için can sıkıcı.

  Esra Avcı Ntv yapmış bu haberi. Toplantıda Eda Hanım’ı biz mi yanlış duyduk diye düşünmedim değil ? Maalesef abartarak ve yanlış aktarmışlar. Güzel cümleleriniz için teşekkürler. Sevgiler

  Leman Tatar Ben Haber Türk gazetesinde okudum. Onu da sabah haberlerinde televizyonda gördüm ve gazeteyi aldım.

  Esra Avcı Enteresan olmuş. Twitter’dan yazdım ama ne kadar dikkate alırlar bilemiyorum frown ifade simgesi

  Nagihan Kovancı Yücesoy Emeği geçen herkese bende teşekkür ederim.Güzel bir organizasyondu.Eda hanımın güzel haberlerle tekrardan gelmesini dört gözle bekliyoruz.

 2. Nilay Akca Aygün Gule gule gitsin.Allah islerinde kolaylık versin.Eda hanıma cok tesekkur ederiz.Bizlerin ona cok ihtiyacı var….

  gokhanornekk Umut verici bir etkinlik olmuş ben gelemedim yigite baktım ama eşim geldi umarım herşey güzel olur @diyabetimben

  emrahkaratepe Evet cok etkili bir seminerdi bende seminerde bulundum sosyal etkinliklerde bulusmak isteriz bu grup olarak sizlerden bu etkinlikler hakkinda calismalar bekliyoruz:)))

  diyabetimben Güzel cümleleriniz için teşekkürler @gokhanornekk 🙂 Umarım daha iyileri olur ama bu sefer diyabetin ya son bulduğu ya da yapay pankreası kutlama etkinliği olur 🙂 sevgiler,

  diyabetimben @emrahkaratepe Merhaba, Sosyal etkinlik düşünmeye başladık ama bakalım 🙂 Yapabilirsek 🙂

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: