Doktorum Doç. Dr. Gökhan Özışık’ın Katıldığı TV Programı

DiyabetTVDoktorum Doç. Dr. Gökhan Özışık'ın Katıldığı TV Programı

http://youtu.be/quemCD4rl-o

3 YORUMLAR

 1. Benim diyetisyenim ise ben hiç ekmek yemediğim, meyveyi mimimumda tükettiğim halde bana ekmek ve meyve yeme alışkanlığı kazandırdı. Günlük 200 gr karbonhidrat almam gerektiğini söyledi ve bu paralelde bir beslenme listesi hazırladı. Tüm doktorlarımız konusunda uzman ve bizler ile doğru bilgiler paylaşmaya çalıştıklarına eminim ancak birbirleri ile çelişen bilgiler paylaştıklarında kimin dediğini uygulamam gerektiğini şaşırıyorum açıkçası:(

 2. Ezgi Hanım Merhaba,

  Herkesin kabul ettiği değerler olduğu gibi tıp dünyasının da çoğunluk üzerinde yaptığı çalışmalar sonrasında kabul ettiği değerler vardır. ADA yani Amerikan Diyabet Derneği bir bireyin gümlük direkt ve dolaylı karbonhidrat alımını min. 130 gr olarak belirlemiş.

  Fakat özellikle tıpta bu fikre anti-tez üreten bir ekip de var. Gökhan Hoca gibi.

  Nesil Hanım biliyor. Ben CGMS sonuçlarına kadar günlük ortalama 90-110 gr gibi KH alıyordum. Ama bir şeyler sürekli yolunda gitmiyordu. Ama adam akıllı bir süreci yönetseydim başarılı olur muydum bilmiyorum. Çünkü 68’li olan Gökhan Hoca 45 yaşında ve bu kadar dinç görünüyorken bir yandan da herkes tarafından kabul edilen değerleri de halen kafamda sorgulamıyor değilim.

  Ama düşük KH ile yaşamayı şu ya da bu sebeple beceremediğim için şu anda Nesil Hanım ile aha sistemli ancak direkt ya da dolaylı olarak günde 170 gr KH ile beslenmeyi kabul ettim. Bu tarafı yönetmek kolay. Neyi, nasıl ve ne zaman ve hangi dozda insülin ile yöneteceğinizi biliyorsunuz. Şu anda sistem iyi gidiyor.

  Fakat tıp dünyası bugün evet dediği şeye hayır diyebiliyor. Kısa sürede birçok şey değişebiliyor. Ancak bizleri hasta etmeyecek ve güçten düşürmeyecek kadar direkt ve dolaylı KH almamız bence yeterli. Ki bu da kişiden kişiye göre değişen bir değer.

  sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: