Diyetisyen Serap Orak Tufan ile Tanışmak

Haberler&GelişmelerDiyetisyen Serap Orak Tufan ile Tanışmak

Uzman Diyetisyenimiz Nesil Gören Atalay doktora bitirme tezi için Karbonhidrat Sayım Yöntemi konusunu seçmişti. Karbonhidrat Sayım Yöntemi öncesi ve sonrası tip-1 diyabetlilerde test sonuçlarına göre nelerin olumlu/olumsuz değiştiğini bu bitirme tezinde ortaya koyacaktı.

Ben de karbonhidrat sayım yöntemine başlamadan önceki son tahlil sonuçlarım ile başladıktan sonraki son tahlil sonuçlarımı paylaştım Nesil Hanım ile. Bir de Tanita BC418 marka ve modelli bir tartıda tartılmam ve sonucunu Nesil Hanım’a iletmem gerekiyordu.

seraporak

Ama bu marka tartıyı bulmak pek de kolay değil. Bulsanız da birçok diyet merkezi sizden belli bir ücret istiyor. Bazıları çok yüksek rakamlar istemekte.

Bugün (2 Mayıs Cuma) mutlaka tartılmam gerekiyordu. Dünden bu yana bir diyetisyen arıyordum. Sonunda bugün öğlene doğru Ataşehir Migros’un orada ofisi bulunan Diyetisyen Serap Orak Tufan’a ulaştım. Merkezinde Tanita BC418 tartıyı kullanıyormuş. Tip-1 diyabetli olduğumu ve bitirme tezi çalışmasına veri göndermek için de ücret karşılığında beni tartıp tartamayacağını sordum. Telefondaki Serap Hanım samimiyetle beni öğlene doğru ofisine davet etti ve hiçbir ücret almadan ve hatta çıkan sonucumu kısaca değerlendirerek tartılma işlemimi gerçekleştirdi.

Unutmayın; ‘hayatta karşılık beklemeden de bir şeyler yaparak mutlu olan insanlar vardır.’

Biraz da sohbet ettik Serap Hanım ile. DiyabetimBen.com’u da anlattım. Serap Hanım da kendi bloğundan bahsetti. Bloğunu hemen kayıt ettim telefonuma. Web sitesi Kendinize İyi Bakın. Bir de bloğu var. İsmi de; Bir Diyetisyenin Beslenme Günlüğü / Hayatım Diyet Oldukça keyifli bir blog. Tavsiye ederim. Özellikle bloğundan değerli bilgiler edebilirsiniz. Çünkü kendisi de bir diyetisyen olarak kendi beslenmesini ve tecrübelerini anlatıyor.

Serap Hanım’a bu vesile ile tekrar çok teşekkür ederim.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: