Anasayfa Genel Bilgiler Diyabetliler İçin Hayatı Kolaylaştırma Kılavuzu

Diyabetliler İçin Hayatı Kolaylaştırma Kılavuzu

18 13.644 görüntüleme

Diyabetliler İçin Hayatı Kolaylaştırma Kılavuzu

Karbonhidrat sayım yöntemini öğrenirken elimin altında bulunması gereken bir kitap sahibi oldum.

Diyabetliler İçin Hayatı Kolaylaştırma Kılavuzu, Doç. Diyetisyen Emel Özer tarafından hazırlamış bir kitap. Kitabın ana sloganı; ” Karbonhidrat sayımı yapın, ‘diyet’ stresinden kurtulun ! “.

Kitabı Doç. Diyetisyen Emel Özer karbonhidrat sayım yöntemini bilen ya da öğrenmek isteyen Tip-1 diyabetliler için hazırlamış. Fast-food tan ev yemeklerine kadar tüm yiyecek ve içeceklerin içerdiği karbonhidrat oranından bahsetmekte. Kitap 1000 ürünün kalori, yağ ve lif değerlerini veren özel bir sayaç aslında.

Yemek yemeden önce yiyeceğim yemeğin ne kadar karbonhidrat içerdiğine bakıyorum. Ona göre insülin pompama karbonhidrat oranını rahatlıkla giriyorum.

Ya da insülin pompası kullanmıyorsanız yapacağınız insülin miktarını yiyeceğiniz karbonhidrat miktarına göre ayarlayabilirsiniz.

Bu kitap biz diyabetliler için gerçekten hayatı kolaylaştırmaya yarayan bir araç bence.

 

  • Emel Hanim Merhaba,

   Karbonhidrat sayımında her zaman sizden bahsettim. Benim ve bizim için çok önemlisiniz.

   Sevgiler

  • Hocam kitabınızdan bulmaya çalışıyorum fakat her yerde tedarik edilemiyor yazıyor bana öğretilen karbonhidrat sayımı eksik sizin kitabınızdaki değerleri baz alarak yapacağım insülinleri fakat dediğim gibi kitabınızı bulamıyorum nereden temin edebilirim yardımcı olabilirmisiniz

 • ESRA HANIM KH SAYIM KİTABI DİYORSUNUZ DOÇ. EMEL ÖZERİN
  NASIL SİPARİŞ VEREBİLİRİM TEŞŞEKKÜRLER

 • Emel hanim az once kitabinizdan 2 tane siparis verdim(bir tanesini hediye edicem)ben bu konularda cok yeni oldugum icin bilmiyorum karbonhidrat sayimini falan ben sunu ogrenmek istiyorum ,sadece kitabinizi okusam bu yontemi baska hicbir destek almaksizin ogrenebilir miyim? Esra hanimda cevaplayabilir sorumu cevaplarsada cok sevirim ..tesekkurler..

  • Alp Eren Bey Merhaba,

   Kitap okumakla olsaydı doktorlara gerek olmazdı değil mi? 🙂

   Kitabı elime ilk aldığımda anlamakta oldukça güçlük çekmiştim. Ama bloğumuzdaki KH Sayım Yöntemi kategorisindeki yazılarla beraber okursanız belki anlarsınız 🙂

   Sevgiler

 • bu kitabı almak istiyorum fakat kredi kartı istiyor benimde yok nasıl alabilirim adres ödeme secenegi yokmu bu kitabın parasını

 • Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.