Diyabetli Yakınına Hatırlatma!

Genel BilgilerDiyabetli Yakınına Hatırlatma!

hatırlatmaHerkese Merhaba,

Malumunuz ben bir tip-1 diyabetli yakınıyım. Buna istinaden diyabet ile ilgili algım daha açık. Aslında bu bir gelişmişlik belirtisi değil, zorunluluk nedeniyle oluşan bir durum.

Her diyabetli yakının bu durumda olduğuna eminim. Ama yine de arada ufak hatırlatmalar yapmakta fayda var.

Şu an Esra’nın yaşadığı durum ve buna bağlı olarak yürütmekte olduğu tedavi (kortizol kullanımı) nedeniyle şekerinde dengesizlikler oluşuyor. Bu nedenle benim daha dikkatli olmam gerekiyor. Ani yükseliş ve ani düşüşler için sürekli kontrollü davranıyorum.

Sonuç olarak diyabetli bireyin normal yaşam süreci dışında herhangi bir değişiklik (farklı bir ilaç tedavisi, grip vb.) oluyorsa, o süreç boyunca sen sayın diyabetli yakını, ekstra uyanık olmak zorundasın. Eminimki öylesin ama ben yine de hatırlatmak istedim.

Hadi göreve başına. Kolay gelsin 🙂

Eşref Avcı

Görsel Kaynak: (aktuelresim.com)

4 YORUMLAR

 1. Esra Hanım’a burdan geçmiş olsun dileklerimi iletirken.
  Görev adamı olduğun herkesin malumu Eşref abi.
  Yolu ne kadar zor olsa da, yol arkadaşın bi o kadar hoş sohbet.
  İkinize de çok kolaylıklar dilerim.

 2. Halim’e hanım merhaba,
  Diyabetli bir yetişkin şekerini düzenli bir şekilde kontrol altında tutarsa tek başına da olsa problem yaşamaz. Kaldı ki ailesi ile yaşayan diyabetli biride kontrollü bir şekilde yaşarsa sıkıntı çekmez. Ben ailelere bir hatırlatma yaptım ne olur ne olmaz diye:)
  Sağlıcakla kalın,

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: