Diyabetli Çocuklar Zirvesi Hakkında

EtkinliklerDiyabetli Çocuklar Zirvesi Hakkında

Birkaç aydır Türkiye’de ilk kez yapılmasını planlanan Diyabetli Çocuklar Zirvesi ile ilgili bir çalışmalar yapıyoruz. Aslında fikir benden değil iyiseylerdeoluyor blog sahibi ve aynı zamanda tip-1 diyabetli oğlu olan Barış Karakullukçu’ya ait.

Bu etkinlik baştan aşağı emek dolu bir etkinlik olarak tasarlandı. Etkinliğin ilk ateşini Sn Barış Karakullukçu yaktı ve Sn Saadet Nur Öktem ve Esra Avcı olarak da ben projenin hayata geçmesi için çalışmaya başladık.

İş hayatında aktif varolan, kendisi ya da çocukları tip-1 diyabetli, iş hayatındaki 3 kadın yönetici olarak bizler Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nin ilkinin gerçekleşmesi için birkaç aydır çalışıyoruz.

Hatırlarsanız geçtiğimiz yıl Tip1 Diyabetliler Derneği (Tip1 Diyabetliler Derneği maalesef kapandı.) öğretmenlere verilmek üzere teşekkür belgesi projesi başlatmıştı. Öğretmenime Teşekkür Ediyorum Projesi hem çok ilgili görmüş hem de örnek olmuştu. Bu proje ardından Okulda Diyabet Projesi‘ne dahil edilmişti. Bu projede de amaç; Tip-1 diyabetli olup okul çağında olan çocuklarımız ve gençlerimize hem okul yönetimi hem de özellikle öğretmenleri tarafından gösterilen pozitif yaklaşım ve anlayışa ‘teşekkür etmek’ içindi. Teşekkür edelim ki teşekkür edilecek birey ya da kurum sayısı artsın ve herkes bu belgeden almak için çabalasındı.

Ülkemizde tip-1 diyabetli olarak bazı sorunlarla karşı karşıya kalabiliyoruz. Okulda, iş yerinde, üniversitede, hastanede ya da herhangi bir alanda. Ama tüm olumsuzluklara rağmen tip-1 diyabetli çocukların diyabetli hayatlarına olumlu destek ve katkıları olan kişileri belirleyip onlara ‘teşekkür etmek’ ve böylece örnek alınmasını sağlamak olacak.

Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nde hem spor hayatlarında hem de iş hayatlarında başarılara imza atmış kişileri konuşmacı olarak davet ettik. Bir aksilik olmazsa herkes tip-1 diyabete rağmen tüm başarılarını bizlere anlatacak. Zaten bu zirvenin ana temelini ‘motivasyon sağlamak’ ve ‘iyi şeylerin de olabileceğini’ göstermek. Bu yazının ana görselinde tüm konuşmacıları ve jüri üyelerini görebilirsiniz.

Aynı zamanda belirlenen 3 ana kategoride okul (okul veya öğretmen), doktor ve hemşirelere de ‘teşekkür belgesi’ verilecek. Biz tüm hikayeleri mail yoluyla alacağız. Jüri üyesi olacak doktorlar ve Diyabetli Çocuklar Zirvesi beyin takımı tarafından bu hikayeler teker teker okunacak. Beğenilen hikayeler ise sizlerin oylamasına ve jüri üyesi tarafından değerlendirilmeye tabii tutulacak. Ve bu değerlendirmelere göre ‘teşekkür belgesi’ verilecekler netleştirilecek.

Hikaye paylaşımı için birinci alternatif: Teşekkür belgesi verilmesini istediğiniz okul (okul veya öğretmen), doktor ve hemşire varsa esra@diyabetimben.com ve/veya iyisylrdlyr@gmail.com mail adreslerine mail gönderebilirsiniz. Sizlerden ricamız kime teşekkür etmek istiyorsanız hikayeyi detaylarıyla anlatmanız. Aynı zamanda mailinize size ulaşabileceğimiz bir mail adresi ve/veya telefon bilginizi de yazmanız.

Hikaye paylaşımı için diğer bir alternatif ise: Google Forms. Teşekkür Belgesi İçin Hikayemi Paylaşıyorum ‘a tıklayarak hikayeyi bize hızlıca gönderebilirsiniz.

Eylül ayı sonunda tüm ajanda ve diğer tüm noktalar tam olarak kesinleştikten sonra sizlerle kalan detayları paylaşacağız.

Son bir not: Bu organizasyonda bulunan herkes gönüllü. İş hayatında aktif rolleri olan birkaç anne ve babadan oluşan bir ekip beyin takımı. Herhangi bir firma ya da kurum dahil değildir.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

Okuma Önerileri

Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nde “Diyabet Dostları Ödül Töreni”

Diyabet; Bir Takım Oyunu! – Davetlisiniz

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: