Diyabetle Yaşam Derneği Ankara Şubesi Açılmıştır

Haberler&GelişmelerDiyabetle Yaşam Derneği Ankara Şubesi Açılmıştır

577532_10151900613898355_1727426403_nDeğerli Arkadaşlarım,

Ben Ankaralı Diyabetizler grubu ile bloğumuzu kurduğumuz 2012 yılı Şubat ayından sonra tanıştım.

Aşır Can Büyüker, Enes Ünver ilk tanıştığım arkadaşlardan. Ardından tip-1 diyabetli hikayelerimizin isim kahramanı Sıddık Şimşek ile. Özellikle 2013 14 Kasım’da Ankara’da tanıştım diğer arkadaşlarım alınmasın sakın. Hepsi ayrı ayrı değerli. Son Ankara’ya gittiğimde de Fatih Bey ile tanışmıştım.

Bugün Ankaralı Diyabetizler, grupları adına uzun zamandır üzerinde çalıştıklarıi emek verdikleri DİYABETLE YAŞAM DERNEĞİ ANKARA ŞUBESİNİ sonunda başarıyla kurdular.

Birçoğunuz biliyordur diye düşünüyorum. Derneğin Genel Merkezi İstanbul’da.

Derneğin yönetiminde;

Başkan – Aşır Can Büyüker
Başkan Y. – Fatih Kangı
Üye – Sıddık Şimşek görev alacaklar. Ancak unutmayın. Bu tarz yapılanmalarda isimlerin önemli olmadığını asıl önemli ve baki olanın dernek olduğunu ayrıca belirtmek isterim.

Aslında 3 farklı yapı olsa da aynı amaç için çabalayan ve emek harcayan; Diyabetle Yaşam, Türkiye Diyabet Vakfı Ankara Şubesi ve Ankaralı Diyabetizler Ankara ilinde kesişim kümelerini kurmuş bulunmakta. Amaç sadece Ankara olmamakla beraber İç Anadolu Bölgesi’nin tamamını da kapsayacak bir dernek olacaklar.

Bu yapı içerisinde değerli arkadaşım Öyküm Solak’ın da olacağını ayrıca belirtmek istiyorum.

Ankara ve civarı illerde yaşayan tip-1 diyabetli akranlarımız ve yakınları için bu oluşum önemli bir destekçi olacaktır. Dernekten arkadaşlarımızla iletişime geçmek isterseniz telefon numaraları;

Öyküm Solak: 0532 446 8687

Aşır Can Büyüker: 0505 380 1966

Umarım Türkiye’de amacından sapmadan, hedefe yönelik doğru adımlar atabilecek bu tarz oluşumlar artar.

Sizleri canı gönülden tebrik ediyorum. İstanbul’dan selamlar, sevgiler…

Not: Bu yazının fotoğrafını Öyküm Solak’ın Facebook profilinde aldım 🙂 Konuyla oldukça ilgili bir fotoğraf oldu.

8 YORUMLAR

  1. Sevgili diyabet arkadaşlarımı tebrik ediyorum ve başarılarının devamını diliyorum.Diyabet adina diyabetliler adina eminim güzel işler çıkacaktır. Kadro süper

    Sevgiler arkadaşlar

  2. Zonguldak diyabetliler dernegi adına, tebrik ediyorum.Diyabette farkındalık adına çalışmalarınızda başarılar diliyorum…

  3. Arkadaşlar Güzel Dilekleriniz için teşekkür ederiz. Esra hanıma da ayrıyetten teşekkür ediyoruz. İnşallah güzel şeyler yapar ve diyabet adına yararlı şeyler yapabiliriz.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: