Anasayfa Sizden Gelenler Diyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

Diyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

1 1.852 görüntüleme

Diyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

O zamanları hatırlıyorum da soğuk kış günleriydi. Ben de henüz bir liseliydim.

Erken kalkma sorunum yoktu. Deli gibi uykumu alarak okula giderdim. Ancak yine de hiç uyumamışçasına sürekli uyku halindeydim.

Çok su içme, sürekli idrara çıkma problemim olmamıştı. Evet 10 kg yakın zayıflamıştım. Zayıflamamın sebebi her şeyden habersiz şekeri, karbonhidratı kesip ideal kiloma ulaşmaktı.

Beni tetikleyen şeyin stres olduğuna çok çok eminim. Ben o zamanlar travma yaşamamış olsaydım belki de diyabet ileriki yaşlarda tip-2 olarak ortaya çıkacaktı.

Halsizlik sebebiyle “kansızlıktan” şüphelendim ve sabah aç karnına doktora kan vermeye gittim. Oradan da okula…

Okulda o zamanlar yeni çıkan Eti Karam çikolatasını yemiştim ve eve geldiğimde annem eline kan sonucumu almış (açlık:218) şekerimi ölçmek istediğini söyledi. Kardeşim tip-1 diyabet olduğu için evde cihazımız vardı. Sonuç :460 mg.

Şu an diyabetle 6 yılım dolacak. Yukarıda yazdığım gibi bilmeden şekeri kestiğim için belki de komaya girmeden öğrenme işini atlattım…

Ve hayattan öğrendiğim ders “stres her şeyin başlangıcıdır”. Diyabetimi dezavantajdan avantaja çevirdim. Artık yediklerime çok dikkat ediyorum, spor yapıyorum bu da demek oluyor ki” ömür boyu fit kalacağım”.

İnci

Siz de hikayenizi yazmak isterseniz;

https://goo.gl/forms/b8PIbfYsEPKJkBb63 linkindeki formu doldurup bizimle paylaşabilirsiniz.

Cevap Bırak

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.