Diyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

Sizden GelenlerDiyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

Diyabetimi Dezavantajdan Avantaja Çevirdim

O zamanları hatırlıyorum da soğuk kış günleriydi. Ben de henüz bir liseliydim.

Erken kalkma sorunum yoktu. Deli gibi uykumu alarak okula giderdim. Ancak yine de hiç uyumamışçasına sürekli uyku halindeydim.

Çok su içme, sürekli idrara çıkma problemim olmamıştı. Evet 10 kg yakın zayıflamıştım. Zayıflamamın sebebi her şeyden habersiz şekeri, karbonhidratı kesip ideal kiloma ulaşmaktı.

Beni tetikleyen şeyin stres olduğuna çok çok eminim. Ben o zamanlar travma yaşamamış olsaydım belki de diyabet ileriki yaşlarda tip-2 olarak ortaya çıkacaktı.

Halsizlik sebebiyle “kansızlıktan” şüphelendim ve sabah aç karnına doktora kan vermeye gittim. Oradan da okula…

Okulda o zamanlar yeni çıkan Eti Karam çikolatasını yemiştim ve eve geldiğimde annem eline kan sonucumu almış (açlık:218) şekerimi ölçmek istediğini söyledi. Kardeşim tip-1 diyabet olduğu için evde cihazımız vardı. Sonuç :460 mg.

Şu an diyabetle 6 yılım dolacak. Yukarıda yazdığım gibi bilmeden şekeri kestiğim için belki de komaya girmeden öğrenme işini atlattım…

Ve hayattan öğrendiğim ders “stres her şeyin başlangıcıdır”. Diyabetimi dezavantajdan avantaja çevirdim. Artık yediklerime çok dikkat ediyorum, spor yapıyorum bu da demek oluyor ki” ömür boyu fit kalacağım”.

İnci

Siz de hikayenizi yazmak isterseniz;

https://goo.gl/forms/b8PIbfYsEPKJkBb63 linkindeki formu doldurup bizimle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Merhaba benim diyabetle alakalı bir problemim yok en azından şu sıralar ama potansiyel olabilirm çünkü babam yıllardır diyabet hastası.Videolara çok bakar elimden geldiğince sağlıklı beslenme konusunda birşeyler yapmaya çalışırım ve you tube da bir videoya denk geldim https://www.youtube.com/channel/UCY0w3P6LdXsfB-EkbkXZhDA çok faydalı olabileceğini düşündüğüm için paylaşmak istedim.https://www.youtube.com/channel/UCY0w3P6LdXsfB-EkbkXZhDA şu video bile kısa olmasına rağmen çok kısa ve öz anlatmış bir göz atın bence faydalı olabilir.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: