DiyabetimBen’in Almanya Takipçileri

Genel BilgilerDiyabetimBen'in Almanya Takipçileri

imagesBloğumuzun arka planında birçok ülkeden takip edildiğimizi görebiliyoruz. Artık sadece görmenin de ötesinde sosyal medya üzerinden görüşmeye de başladık.

Bunun başında Yıldız Hanım ile iletişimimiz var. Yıldız Hanım Almanya Frankfurt’ta yaşıyor. Oğlu Halil İbrahim 1,5 aydır tip-1 diyabetli ve Roche’un insülin pompasını kullanıyor. Facebook üzerinden iletişime başlayıp telefon görüşmesine geçtik Yıldız Hanım ile. Oldukça cana yakın ve samimi bir kadın.

Her yerde olduğu gibi tip-1 diyabetli başka birilerini tanımaya ihtiyacımız olabiliyor. Ki özellikle tip-1 diyabette ‘yol arkadaşlığı’ ve ‘rehberlik’ oldukça önemli.

Kastamonu ve İzmir’de herkesin birbiriyle iletişim kurmalarını sağlamaları için adımlarımızı attık. İzmir ekibi hızlı çıktı ve kısa sürede aksiyon aldılar 🙂

İşte yine tam bu noktadan çıkarak Almanya’da yaşayan ve bizi takip eden tip-1 diyabetlilere sesleniyorum. Lütfen bu yazı altına yorum yapın ki birbiriniz ile iletişim kurmanıza biz vesile olalım.

Yazı altına yorum yapanların e-mail bilgilerini esra [at] diyabetimben [dot] com mailimden birbirinize göndererek iletişim kurmanızı da ben sağlayacağım 🙂

3 YORUMLAR

 1. Herkese Merhaba,

  Ben Hamburg dan sizi takip ediyorum. Çok önemli birşey yapıyorsunuz ama farkedilmiyor sanırım.
  Almanya dan selamlar. 🙂

  Sevgiler.

 2. Güzel düşünceleriniz için çok teşekkürler Esra Hanım…
  Gerçekten güzel bir sohbetti gerçekten …Sizden ögreneceğim çok şey var muhakkak …Ama özellikle tip 1 diyabet hastalarına ve ailelerine doktorumun bir tavsiyesini iletmek istiyorum…

  “Lütfen kimsenin hastalığıyla ilgili felaket hikayelerine kulak asmayın.Unutmayinki her insan farklıdır.Her insan hastalığı farklı yaşar.Sadece kendi çocugunuza bakın ” demişti doktorum….

  Biz henüz yolun çok başındayız ama umutluyum.Geçen kötü günleri unutacağiz ve çok daha güzel günlerimiz olacak…

  Her zaman şunu söylerim…
  Ya Ümitsizsiniz ;ya da Ümit Sizsiniz…

  Tercih sizin…

  Bu günümüze şükürler olsun…
  Rabbim beterinden korusun…

  Sevgiler;Dualar…

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: