Diyabetimben.com Tanıtım Filmi

DiyabetTVDiyabetimben.com Tanıtım Filmi

Diyabetimben.com ‘u geliştirmek, tip-1 diyabetli akranlarımız ve ailelerine daha faydalı olabilmek adına güzel projeler yapmaya devam ediyoruz.

Bu aralar gündemimizde Karbonhidrat Rehberi Projesi vardı. Ve projemizi başarıyla hayata geçirdik. Türkiye’de en doğru karbonhidrat detaylarına bu kaynaktan ulaşabileceğinize şüpheniz olmasın. Karbonhidrat Rehberi’nin ana sayfamızda ve sayfada aşağı doğru inerken eski usul kefeli terazinin olduğu alanda olduğunu unutmadan hatırlatmak isterim 🙂

Diyabetimben.com Hakkımızda sayfasında kendimizden de biraz bahsetmiştik. Yazımızın son satırları bizi gerçekten en iyi anlatana satırlar; “DiyabetimBen.com böylece dünyada gittikçe yaygınlaşan, tip-1 diyabet odağında ise Türkiye’de ilk ve en büyüğü olan bu sosyal platformda ‘e-hasta’ projesiyle tip-1 diyabetli bireylerin ve yakınlarının yalnız olmadıklarını hissettirirken, karşılaşacakları her türlü durum hakkında tecrübelerden yararlanarak bilgi verir. Böylece takipçiler tip-1 diyabetlerini daha ‘bilerek’, ‘daha fazla yalnız’ olmadıklarını düşünerek ve ‘korkmadan’ yaşarlar. Blogtan aldıkları bilgilerle daha bilgili hale gelerek doktorlarını da yönlendirme fırsatı elde ederken tip-1 diyabet tedavi süreçlerine olumlu katkılar sağlarlar.”

Kendimizi daha iyi anlatabilmek ve daha fazla kişiye temas edebilmek adına bir de white-board animasyon hazırlamak istiyorduk. Sonunda Diyabetimben.com’un Tanıtım Filmi’ni de başarıyla tamamladık.

Umarım kendimizi en iyi şekilde ifade etmişizdir ve umarım beğenirsiniz.

8 YORUMLAR

 1. Esra Hanım merhaba,
  Sitenizi en iyi şekilde ifade ettiniz ve umduğunuz gibi çok beğendik 🙂
  Animasyon çok güzel olmuş yapan arkadaşın ellerine, emeğine sağlık.
  Benimde aklımda bir proje vardı, biraz daha bende kalsın, belki daha sonra açıklarım. 😉

  • Hatice Hanım Merhaba,

   Eşref’in eli de değdi bu işe 🙂 Senaryo kısmında. Yine bir Eşref Avcı klasiği 🙂

   Proje konusunda ise sizden bekliyoruz artık.

   sevgiler,

 2. Merhabalar Esra Hanım 🙂 birkaç gün önce de yazmıştım sorunumu ve size telefonla da ulaşmıştım . Kullanmakta olduğum novorapid etki etmiyordu son 4 gündür . Bu sorunum çözüldü , paylaşmak istiyorum arkadaşlarımla : regl döneminde olduğum için hijyene çok dikkat edememiştim ve enfeksiyon kapmışım. Genital bölgedeki enfeksiyon kesinlikle insülinin etkisini yok ediyor .enfeksiyon için Dr un önerdiği antibiyotiği kullandım ve özellikle dikkat ettim hijyene . Bu sabah insülinin etki ettiğini gördüm . Mutlu oldum . Değerli üye arkadaşlarıma faydası olur belki 🙂 kalın sağlıcakla …

  • Roni Hanım Merhaba,

   Sizin bu konuyu düşündüğünüzü var sayarak hiç enfeksiyon konusuna girmemiştim. Doktorunuzun belirttiği gibi enfeksiyon sorunu çözülmeden hem insülinden performans bekleyemeyiz hem de normalden daha fazla insülin yapmamız gerekir.

   sevgiler,

 3. Merhabalar Esra Hanım,
  Benim de bir projem var. Sizlerin yardımıyla bunu gerçekleştirebilirim.
  Biz diyabetlilerin işimize yarayacak, kullanışlı, pratik bir mobil uygulama yapmak istiyorum. Artık her şey internet, telefon ve bilgisayar üzerinden olduğu için böyle bir programa gereksinim duyacağımızı düşünüyorum. Piyasada elle tutulur güzel bir program göremedim. Kendim bir diyabetli olarak kullanabileceğim kan şekeri takip defterimin, diyabetik bilgilerin, karbonhidrat sayımının ve daha fazlasının olabileceği bir program tasarlamak istiyorum. Sitede iletişim kısmı göremedim o yüzden buradan yazmak zorunda kaldım.
  Eğer sıcak bakıyorsanız sizin fikirlerinizi, nasıl güzel bir program yapabilirizi tartışmak isterim. Buraya kayıt olduğum maili kullanamıyorum, o yüzden bu yorumu takip edeceğim.
  Görüşlerinizi bekliyorum, hoşçakalın… 🙂

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: