Diyabetimben ve Bayram / Londra’da Olacağız

Tip-1 Diyabetimle YollardaDiyabetimben ve Bayram / Londra'da Olacağız

Diyabetimben ve Bayram / Londra’da Olacağız

Nefes almak. Umutlu olmak. Mutluluğu gerçekten hissetmek.

Hayatın sadece kendi etrafında döndüğünü hissetmek. Gerçekten bazen sadece en büyük sorun, en büyük mutluluk bize aitmiş gibi düşünürüz ya! Ve herkesin bilmesini, anlamasını isteriz 🙂

Hele ki mutluluk. Hangi birimiz son yıllardır gerçekten mutlu! Ya da umutlu! ‘Mutlu gibi’ oluyoruz sadece. Eskiden az da olsa umut da vardı. Ya şimdi? O da kırıntılarını bıraktı sadece. Yakında biter 🙁

Nerden çıktı bu satırlar? Demiştim. diyabetimben.com benim aynı zamanda karalama defterim.

Biz Londra’dayız. 4 günlüğüne geldik. Hem tatil hem de karar vermenin 4 günü olacak. Bakalım. Londra’da olup bizi takip edenler var. Denk gelebilirsek tanışmak isteriz. Mailim: esra@diyabetimben.com Bana mail atın lütfen.

Bunun dışında önümüz bayram. Her ne kadar bayram, seyran sevmesem de bizlerin bu gelenekleri devam ettiriyor olması lazım. Çünkü bunlar yaşadıkça asıl kültürümüzü unutmuyoruz.

Daha mutlu ve umutlu yarınları birlikte görmek dileğiyle 🙂

Küçük Notlar 🙂

 • 1 adet madlen çikolata 4 gr karbonhidrat.
 • Bayramlarda cam şeker olarak adlandırdığımız şekerlerin tartıdaki ağırlığı karbonhidrat oranına eşittir. Örneğin bir adet cam şeker tartıda 10 gram gelirse karbonhidrat değeri de 10 gramdır.
 • 1 orta boy baklava 15 gr karbonhidrat (Baklavacılarda yenilen, bir porsiyondaki baklava dilimleri gelsin aklınıza.).

7 YORUMLAR

 1. Naci Özveren Esra Hanım, İngilterede iken Diyabet teknolojilerini insanoğlunun hizmetine sunan şu bencil firmalara şu soruyu benim adıma sormanızı arzu ediyorum. uzay çağında yaşadığımız ve bir hackerin bile en güçlü Ülkeleri bile dize getirebildiği şu asırda neden Diyabet teknolojileri ile uğraşan firmalar diğer firmaların CGMs sensörleri ile uyumlu çalışamıyor.İllaki Medtronic insulin pompasını kullananlar enlite sensör kullanmak zorunda olsunki!.Libre ye sahip olanlar neden bluetooth ile Medtronic pompasına entegre olamasınki!.Hala neden çocuklarımızın vücutlarında, hemsensör hemde infüzyon seti için delik açılmak zorunda kalınsın madem iki delik açılacak neden infüzyon seti 3 gün sensör enfazla14 gün sürsün.Neyse Esra Hanım, zamanla bu problemler belki aşılacak ama inşaallah bu süre uzmaz.Selamlar

  • Naci Bey Merhaba,

   Öncelikle yorumunuz için teşekkürler.

   Londra’ya tatil için geldim 🙂 Öncelikle bunu bir kenara koyalım.

   Bazı noktalarda sizinle aynı fikirde olmakla birlikte çoğu noktalarda aynı fikirde değilim.

   Her markanın kendi pompa ve sensörünü kendine has üretmesi bence gayet normal. Ama son yıllarda iş ortaklıkları gelişti. Örneğin Animas marka pompa ben sensör teknolojisine firma olarak hiç girmeyeceğim dedi. Bu sebeple de Dexcom ile iş ortaklığı yaparak pompalarını Dexcom ile çalıştırıyor. Bu strateji her firmadan firmaya değişir. Buna ne siz ne de ben bir şey diyebiliriz.

   Bunu şöyle düşünün. Eviniz var. Birisi gelip bir odasına yerleşmek istiyor. İyi kira vereceğini söylese dahi ben izin vermezdim 🙂

   Markalar bunu yapamadığı için kar amacı güdmeyen, diyabetli çocuğu ya da kendisi diyabetli olan bireyler bu bahsettiğiniz şeyleri yapmışlar. Bunları bi araştırın isterseniz.

   Bu arada Hem sensör hem de infüzyon seti için iki delik açılmak zorunda. İnsülin giden yere ya da yere yakın sensör takılamaz. Sensör şekeri sürekli düşük gösterir. Bu zaten teknik anlamda olması zor bir konu.

   Sevgiler

 2. İyi tatiller görüşmek üzere Esra Hanım…
  Bu arada “Karar vermenin 4 günü” demişsiniz…?
  Londraya yerleşmeye karar verdik demeyeceksiniz de mi☹️
  …:)
  İyi eğlenceler.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: