Diyabet ve Egzersiz

T1D Hakkında Her ŞeyDiyabet ve Egzersiz

Egzersizin hem tip-1 hem de tip-2 diyabette çok yararlı olduğunu biliyoruz. Diyabet ve Egzersiz konusu da oldukça önemli bir konu.

Biz tip-1 diyabetliler ise egzersize başlamadan önce ve egzersiz sonrasında birçok konuya dikkat etmeliyiz. Çünkü egzersiz sürecinde gereksiz hipoglisemi veya hiperglisemiler yaşamamak için bazı önemli noktalar hakkında bilgi sahibi olmak gerekli. Fiziksel Aktivite Öncesi ve Sonrası İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler başlıklı yazının içeriğini çok seviyorum. Baya bilgi veriyorum. Okumanızı öneririm.

Hayat Çok Değerli Kulübü ise, Facebook sayfasında düzenli olarak takipçileriyle paylaştığı içeriklerle; egzersizin kasları güçlendirme, kilo kontrolü sağlama, stresle başa çıkma, kalp ve akciğerleri güçlendirme gibi etkileri üzerinde dururken, sizi doğru ve uygun egzersiz planı önerileriyle de bilgilendiriyor.

Örneğin hangi aktivitenin ne kadar kalori yaktırdığını merak ediyorsanız Hayat Çok Değerli Kulübü’nün kalori tablosuna bir göz atmanızda fayda var.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: