Diyabet Taramasında Dünya Rekoru Kırıldı

EtkinliklerDiyabet Taramasında Dünya Rekoru Kırıldı

Türkiye Diyabet Vakfı, ‘En Şeker Rekor’ isimli projesiyle 6 bin kişiye diyabet taraması yapma hedefiyle bir yola çıktı.

18 Kasım’da  İstanbul Bayrampaşa Hidayet Türkoğlu Spor Kompleksi’nde saat 09:30-17:30 arasında halka açık olarak tarama yapıldı.

 

 

Ancak hedeflenen 6 bin kişinin de üzerine çıkarak 7042 kişiye diyabet taraması yapılması güzel bir sonucu ortaya çıkardı. Böylece hedeflenen rakamı da geçerek kendi rekorlarını da kırmış oldular.

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Türkiye Diyabet Vakfı önderliğinde başlatılan ‘Diyabeti Durduralım’ projesi kapsamında organize edilen ‘En Şeker Rekor’ tarama etkinliğine Cumhurbaşkanlığı da destek vermiştir.

Bu organizasyon; İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Novo Nordisk Sağlık Ürünleri ana sponsorluğunda, Vodafone Türkiye’nin iletişim sponsorluğunda ve Bayrampaşa Belediyesi, Spor A.Ş., Diyabet Hemşireliği Derneği’nin katkıları ve Roche Diagnostics Turkey A.Ş. Diyabet Bölümü’nün de sağladığı ölçüm çubukları ve şeker ölçüm cihazlarıyla gerçekleşti.

Bu rekorun daha önce Filipin’lere ait olduğunu belirtmek isteriz. Filipin’lerde Temmuz 2012’de 8 saat boyunca 5,217 kişinin kan şekeri ölçülmüştü.

www.diyabetimben.com olarak Türkiye Diyabet Vakfı’nı ve organizasyonda emeği geçen herkesi böylesine önemli bir başarıya imza attıkları için tebrik ederiz.

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: