Diyabet İle İlgili Yararlı Siteler

Diyabet İle İlgili Yararlı Siteler

Türkiye ve Dünya da diyabetlilerin bilgi alabileceği, aldığı bilgilerle kendini geliştirebileceği internet siteleri mevcut. Bu İnternet sayfaları genelde büyük organizasyonlara ait olduğundan, bu yapılar içinde sosyalleşmek ve konuları dahilinde yardım alma imkanınızda var.

Diyabette bu tarz internet sitelerinin faydaları ile ilgili verdiğimiz röportajımız mevcuttur. Ve dünya bu durumun daha da farkında ve önemsiyor.

http://www.turkdiab.org/ : Türkiye Diyabet Vakfı’nın resmi sitesidir.

https://beyondtype1.org/: Tip-1 diyabetle ilgili oldukça faydalı bilgiler içeriyor.

https://childrenwithdiabetes.com: Tip-1 diyabetli çocuklarla ilgili oldukça faydalı bilgiler içeriyor.

https://t1dexchange.org: Tip-1 diyabetle ilgili araştırma çalışmalarına destek sağlayan, bilgi veren ve gelişmeleri de aktaran bir sitedir.

http://www.diyabetevi.com/ : Roche firmasının kurduğu diyabetle ilgili bir bilgilendirme sitesidir.

http://www.cocukergendiyabeti.org.tr/ : Çocuk ve Adolesan Diyabetikler Derneği’nin resmi sitesidir.

http://www.jdrf.org/ : Merkezinde tip-1 diyabet olan, merkezi NewYork’ta olan bir kurumdur. Bu sitede diyabetle ilgili harika bilgiler bulunmaktadır.

http://www.diabetes.org/diabetes-basics/type-1/ : Amerika Diyabet Vakfı’nın resmi sitesidir. Diyabetle ilgili birçok bilginin yanı sıra gelişmeleri de takip edebileceğim bir sitedir.

http://www.insulin-pumpers.org : İnsülin pompaları ile ilgili bilgilerin olduğu bir sitedir.

http://www.diabetes-exercise.org/ : Diyabet, Egzersiz ve Spor Birliği’nin resmi sitesidir.

3 YORUMLAR

  1. burdan öksürük krizine tutulan arkadaşlara sesleniyorum. gece öksürügü olan kişiler bilhassa ve tabiiki gribal enfeksiyon olanlar için tek tavsiyem vıcks ayagınızın altına sürdükten sonra çorap giyin 5 dk. sonra öksürükten eser kalmadıgını göreceksiniz. aklınızda bulunsun tecrübeyle sabittir.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.