Diyabet Dostu Mekanlar

KH SayımıDiyabet Dostu Mekanlar

20 Nisan 2016

Üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da konuyu tekrar gündeme getirmek istedim.

Gelişen Dünya’da sağlıklı beslenebilmek adına ciddi bir çaba harcıyoruz. Eskiden dışarıda yemek büyük bir lüksken artık evde yemek yiyiyor olmak büyük bir lüks haline geldi. Ancak dışarıda yediğimizde de mekanların bizlere sunacağı seçeneklerin fazla olması gerekiyor.

Tamam her şeyi yiyebiliyoruz. Sorun yok ama daha sağlıklı beslenebilmek adına menülerinden alternatif sağlıklı yemekler sunabilen yerleri tercih ediyoruz.

Bugüne kadar gittiğiniz ve diyabetli olarak menüden seçim yapmakta güçlük çekmediğiniz mekanları yazmanızı rica edeceğiz. Aşağıda diğer tüm detaylar zaten yazıyor.

28 Temmuz 2015

Dün akşamüstü Manisa Turgutlu’dan Hatice Baykara ile telefonda konuştuk. Kendisinin güzel bir fikri var. Benim de çok hoşuma gitti.

Şu anda Hatice Hanım Isparta’da. Öğle saatlerinde Simit Cafe adındaki bir mekana gitmiş. Çay servis edildiğinde getirilen şekeri iade edine, servisi yapan kişi Hatice Hanım’a diyabetli olup olmadığını sormuş. Diyabetli olmadığını ama şeker kullanmadığını belirtmiş. İsterse tatlandırıcı verebileceklerini söylemiş. Galiba birkaç çeşit tatlandırıcıları varmış.

Aslında şöyle bir şey yapsak; Türkiye’de ya da yurt dışında gittiğimiz, hoşumuza giden ve diyabet algıları olduğuna inandığımız mekanların bir listesini yapsak. İl il bir liste olsa bence harika olur.

Diyabet Dostu Mekan Önerileri linkine tıklayarak doldurulması gereken alanları doldurmanızı rica edeceğim. Bu forma isteyen herkes, istediği zaman girebilecek. Form doldurmak zor gelirse yorum da yapabilirsiniz. Ben sizin yerinize forma eklerim 🙂

Formu doldurduktan sonra anket sonuçlarını sağlıklı bir şekilde görebilmek için Diyabet Dostu Mekan Öneri Listesi ‘ne tıklamanız yeterlidir.

İlk önerileri Hatice Hanım ve ben yapmış olduk 🙂 Umarım güzel bir liste oluşturmayı başarırız.

 

 

2 YORUMLAR

  1. TC Savaş Yeşildağ bunun için android programı olan MEKANİST e de teklif götürülüp diyabet dostu sekmesi ekletilebilir.

    TC Savaş Yeşildağ Programın ismi zomato olarak değişmiş…

    Diyabetim Ben Tamam Savaş Bey. Iletişime geçmeye çalışırım burayla. Sevgiler, Esra Avcı

    Ibrahim H. Caglayan Ben Türkiye’de diyabetli dostu bir restorana hiç rastlamadım. Londra’da bir restoranda sipariş ettiğim yemekte şeker var mı diye sormam üzerine bir klasör getirdiler. Klasörde menüde bulunan her tabağın her türlü içeriği ve hangi hastalıklarda hangi tabaklar alınmamalı gösterilmişti. Aynen bizde olduğu gibi anlayacağınız! Bir hafta önce bir restoranda yediğim yemek sonrası kan şekerim 498 i gördü. Oysa şeker olmadığına yemin billah etmişlerdi. Satış olsun da adam ölmüş, sorun mu?

    Diyabetim Ben İbrahim Bey Merhaba, Aslında önemli olan algı ve bunun bizlere nasıl aktarıldığı. Diaybet Dostu birçok mekan sayabilirim Türkiye’de size. İçeriği hesaplanmış menü seçimleri örnek olabilir mesela. Bu sebeple güzel bir liste olursa hepimize rehber olacaktır. sevgiler, esra

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: