Anasayfa KH Sayımı Diyabet Dostu Mekanlar

Diyabet Dostu Mekanlar

2 9.260 görüntüleme

20 Nisan 2016

Üzerinden biraz zaman geçmiş olsa da konuyu tekrar gündeme getirmek istedim.

Gelişen Dünya’da sağlıklı beslenebilmek adına ciddi bir çaba harcıyoruz. Eskiden dışarıda yemek büyük bir lüksken artık evde yemek yiyiyor olmak büyük bir lüks haline geldi. Ancak dışarıda yediğimizde de mekanların bizlere sunacağı seçeneklerin fazla olması gerekiyor.

Tamam her şeyi yiyebiliyoruz. Sorun yok ama daha sağlıklı beslenebilmek adına menülerinden alternatif sağlıklı yemekler sunabilen yerleri tercih ediyoruz.

Bugüne kadar gittiğiniz ve diyabetli olarak menüden seçim yapmakta güçlük çekmediğiniz mekanları yazmanızı rica edeceğiz. Aşağıda diğer tüm detaylar zaten yazıyor.

28 Temmuz 2015

Dün akşamüstü Manisa Turgutlu’dan Hatice Baykara ile telefonda konuştuk. Kendisinin güzel bir fikri var. Benim de çok hoşuma gitti.

Şu anda Hatice Hanım Isparta’da. Öğle saatlerinde Simit Cafe adındaki bir mekana gitmiş. Çay servis edildiğinde getirilen şekeri iade edine, servisi yapan kişi Hatice Hanım’a diyabetli olup olmadığını sormuş. Diyabetli olmadığını ama şeker kullanmadığını belirtmiş. İsterse tatlandırıcı verebileceklerini söylemiş. Galiba birkaç çeşit tatlandırıcıları varmış.

Aslında şöyle bir şey yapsak; Türkiye’de ya da yurt dışında gittiğimiz, hoşumuza giden ve diyabet algıları olduğuna inandığımız mekanların bir listesini yapsak. İl il bir liste olsa bence harika olur.

Diyabet Dostu Mekan Önerileri linkine tıklayarak doldurulması gereken alanları doldurmanızı rica edeceğim. Bu forma isteyen herkes, istediği zaman girebilecek. Form doldurmak zor gelirse yorum da yapabilirsiniz. Ben sizin yerinize forma eklerim 🙂

Formu doldurduktan sonra anket sonuçlarını sağlıklı bir şekilde görebilmek için Diyabet Dostu Mekan Öneri Listesi ‘ne tıklamanız yeterlidir.

İlk önerileri Hatice Hanım ve ben yapmış olduk 🙂 Umarım güzel bir liste oluşturmayı başarırız.

 

 

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.