Diyabet; Bir Takım Oyunu! – Davetlisiniz

EtkinliklerDiyabet; Bir Takım Oyunu! - Davetlisiniz

Diyabet; Bir Takım Oyunu! – Davetlisiniz

Diyabetli Çocuklar Zirvesi Hakkında yazımızı hatırlıyorsunuz değil mi? Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nin ilkini harika bir ekiple gerçekleştireceğimizden bahsetmiştik.

Diyabete pozitif taraftan bakabilen, diyabetli çocuklarla başarı öykülerini paylaşmak isteyen ünlü isimler, işadamları, sporcular ve bu durumu iyi yönetebilen ebeveyn konuşmacıların katılımıyla Diyabetli Çocuklar Zirvesi başlıyor.

Bu etkinlik baştan aşağı emek dolu bir etkinlik olarak tasarlandı. Etkinliğin ilk ateşini Sn Barış Karakullukçu yaktı ve Sn Saadet Nur Öktem ve Esra Avcı olarak da ben projenin hayata geçmesi için çalışmaya başladık.

İş hayatında aktif varolan, kendisi ya da çocukları tip-1 diyabetli, iş hayatındaki 3 kadın yönetici olarak bizler Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nin ilkinin gerçekleşmesi için birkaç aydır çalışıyoruz.

Dünya’daki yüz binlerce diyabetli çocuk ya da yetişkinler için 14 Kasım önemli bir tarihtir. Çünkü 14 Kasım, geçen yüzyılın başlarında, 1921’lerde, Kanadalı doktor Frederick Banting’in insülini bulduğu gün ve doğduğu gündür. 14 Kasım gününün olduğu hafta Dünya’nın bir çok yerinde diyabetle ilgili farkındalık etkinlikleri yapılırken 19 Kasım’da bizler de Türkiye’de ilki gerçekleşecek Diyabetli Çocuklar Zirvesi’ni gerçekleştireceğiz (Bu satırları yazarken Prof Dr Şükrü Hatun’dan esinlendim 🙂 ).

Bu etkinliğin amacı yazının ilk satırlarında da bahsettiğimiz gibi tamamıyla motivasyon arttırıcı bir etkinlik. Diyabete daha pozitif bir taraftan bakıp, başarı hikayelerini dinleyeceğimiz ve etkinlikten ayrılırken ‘Ben de başarabilirim.’ , ‘Ben de bir şeyleri değiştirebilirim.’ , ‘Ben de tip-1 diyabetimi daha iyi yönetmeye başlayacağım.’ diyebileceğiniz bir etkinlik olmasını umuyoruz.

Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nin Tüm Detayları

Etkinlik Tarihi ve Saati: 19 Kasım Cumartesi, 13:00 – 17:30

Etkinlik Yeri ve Adresi: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü, Çırağan Caddesi Osmanpaşa Mektebi Sokak No: 4 – 6 Beşiktaş, İSTANBUL / TÜRKİYE

Etkinlik yeri ulaşım krokisi: Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü ‘ne tıklamanız yeterlidir. Anadolu ve Avrupa Yakası’ndan ulaşım oldukça kolay. Vapur ve diğer tüm toplu taşımalarla rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Etkinliğe katılmak ücretli mi?: Hayır

Etkinlik Ajandası

 

Etkinliğe Katılmak İçin 3 Yol Var: 

  1. yol: Diyabetli Çocuklar Zirvesi Katılım Başvuru Formu ‘na tıklamanızı ve formu doldurmanızı rica ederiz.
  2. yol: Bu yazının altına yorum yapabilirsiniz.
  3. yol: Ya da lcv@diyabetimben.com mail adresine mail gönderebilirsiniz.

dcz-2016-ajanda

Diyabet Dostları Ödül Töreni Nedir? Ne Yapmalısınız?

Diyabetli Çocuklar Zirvesi’nde 3 ana kategoride okul (okul veya öğretmen), doktor ve hemşirelere de ‘teşekkür belgesi’ verilecek. Biz tüm hikayeleri aşağıdaki link aracılığıyla alacağız. Jüri üyesi olacak doktorlar ve Diyabetli Çocuklar Zirvesi beyin takımı tarafından bu hikayeler teker teker okunacak. Beğenilen hikayeler ise sizlerin oylamasına ve jüri üyesi tarafından değerlendirilmeye tabii tutulacak. Ve bu değerlendirmelere göre ‘teşekkür belgesi’ verilecekler netleştirilecek.

Diyabet Dostları Ödül Töreni Hikaye Paylaşımı ‘na tıklayarak teşekkür belgesi almasını istediğiniz kişiler hakkında hikayeleri bizlerle paylaşabilirsiniz.

Etkinlik Afişleri

diyabetkv3

diyabetkv2

diyabetkv1

 

 

 

5 YORUMLAR

  1. Hilâl Erdem Ay Diyabetim Ben hanım ben oğlumun okulunun öyküsünü yazmıştım. Teşekkür belgesi için. Netice ne zaman belli olacak acaba?

    Diyabetim Ben Hilal Hanım Merhaba, Hikayeleri daha önce almaya başladık ama etkinlik duyuruları bugün başladı. Teşekkür Belgesi konusu da hızlıca netleşmez. Etkinliğe 1 hafta kala netleşir diye umuyoruz. Sevgiler, esra

    Hilâl Erdem Ay Teşekkür ederim 😊 Benden de sevgiler 🙋

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: