Digital Health Summit 2014’te Ece’nin Kaleminden Diyabetimben.com

Haberler&GelişmelerDigital Health Summit 2014'te Ece’nin Kaleminden Diyabetimben.com

Digital Health Summit 2014’te Ece’nin Kaleminden Diyabetimben.com

Diyabet Paneli
Şebnem GÜNEYMAN, Doç. Dr. Oğuzhan DEYNELİ, Neseteren BİRKARDEŞLER, Yaprak YAY, Esra AVCI, Doç. Dr. Serpil SALMAN

Eczacıların sesinden sonra sahneye benim en favori panelim çıktı. İki gün boyunca özellikle kronik hastalıkların takibinde dijital dünyadan faydalarını saya saya bitirememiştik. Bu panelle ilgili sonda söyleyeceğimi başta söyelip detayalara geçeyim; nüfusun büyük bir kısmını etkileyen diyabet hastalığı için dijital dünya özellikle diyabetin takibini yapmak ve diyabetlilerin yaşam kalitesini arttırmak için bir Alaattin’in Sihirli Lambası gibiymiş. Paneli moderatörlüğünü Diyabetle Yaşam Koçu Şebnem Güneyman gerçekleştirdi.

İlk sunumu panelistlerden diyabetimben.com kurucusu Esra Avcı yaptı. Esra Hanım sunumuna başlarken bir video izletti/dinletti bizlere. Karanlık bir ekran ve ortam, mekanik bir çevirme sesi hayal edin, yavaş yavaş hızlanıyor ve son hızla sürekli bu sesi dinliyorsunuz. Bu etkileyici videoyu Esra Hanım, “işte bu benim hayatım” diyerek sonlandırdı. Söz konusu mekanik ses insülin kalemini ayarlarken çıkan ses. Tabii bir de sürekli kan şeker ölçümü de yapılması gerekiyor.

Esra Avcı uzun yıllardır Tip-1 diyabetli ve bu konuda inisiyatif almaya karar vermiş, diyabetin nasıl bir hastalık olduğunu, aslında bildiğimizin çok daha ötesinde yaşam standartları yüksek bir diyabetli profili olabileceğini göstermek amacıyla diyabetimben.com sitesinden insanları bilinçlendirmeye kendini adamış. Bunu yaparken de özel sektördeki kariyerine son hız devam etmiş, kendisi özel bir kuruluşta insan kaynakları yöneticisi. Diğer katılımcılar gibi öz-deneyimden yola çıkmış ama bunu uygulama haline getirmek yerine, yazmayı tercih etmiş. Dijital platformu bir paylaşım alanı olarak konumlandırmış ve yurt dışındaki bir konu uzmanı kişiye yine Skype gibi dijital araçlarla ulaşmış. Uygun bir zamanınızda http://www.diyabetimben.com u incelemenizi tavsiye ederim, kronik hastalıklarda dayanışmanın ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

NOT: Her organizasyonda Prezi sunumu yaparak diyabetimben.com‘u ve başarı hikayelerimizi paylaşmak oldukça mutluluk veriyor.

Diyabetimben.com olarak yarı profesyonel çektiğimiz videolar, yaptığımız etkinlikler ve en önemlisi paylaşımlarımız, birbirimize rehber olmamız çok kıymetli.

Kaynak: https://dhs2014blog.wordpress.com/2014/11/05/ecenin-kaleminden-digital-health-summit-2014/

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: