Diabetes: Protect Our Future / Diyabet: Geleceğimizi Koruyalım

Haberler&GelişmelerDiabetes: Protect Our Future / Diyabet: Geleceğimizi Koruyalım

International Diabetes Federation yani Uluslararası Diyabet Federasyonu’nun 14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü’ne özel sloganı;

Diabetes: Protect Our Future /

Diyabet: Geleceğimizi Koruyalım

Slogan

İngilizce’den Türkçe’ye çevrildiğinde garip gelse de biraz açıklama yapmak lazım. Bu cümlenin mantığını anlamak lazım.

Diyabet iyi yönetildiğinde, yani; doğru bir beslenme stili, doğru karbonhidrat miktarı ve insülin eşleşmesi, doğru bazal insülin miktarı ve spor gibi etkenlerle aslında biz diyabetliler diyabetimizin bize kazandırdığı bu olumlu yaşam şekli ile ‘geleceğimizi koruyoruz.’

Hani tip-1 diyabetle tanıştığımız günden bu yana dilimize pelesenk olan cümleyi hatırlıyor muyuz? ‘Diyabetliler daha uzun yaşar.’ Bu slogan bi nevi bunu da anlatıyor aslında.

Ayrıca bahsettiğimiz bu durum diyabetli olmayan bireyler için de geçerli elbette. Daha sağlıklı bir yaşam stili ile de diyabetli olmayan bireyler gelecekteki olası olumsuzluklar için önlemlerini almış oluyor.

Ama unutmamak lazım; ‘diyabet iyi yönetildiği sürece geleceğimizi korur.’

Sosyal medya kanalları olan Facebook ve Twitter hesaplarınızda bu resmi lütfen arkadaşlarınız ve takipçileriniz ile paylaşın. Bir kişide bile farkındalık yaratmak eminim ki hepimize mutluluk verecektir.

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: