Dexcom ve Benzer Sensör Bantları Nasıl Kuvvetlendirilir?

CGMsDexcom ve Benzer Sensör Bantları Nasıl Kuvvetlendirilir?

Dexcom ve Benzer Sensör Bantları Nasıl Kuvvetlendirilir?

Son yıllarda sürekli glikoz ölçüm sistemleri (CGMs) ve anlık glikoz ölçüm sistemleri (FGM) hayatımıza hızlıca girdi. Ve bizler de kullanıyoruz.

Sensörler genel olarak 6-7 gün kullanılıyorken kullanım süresini 2 hatta 3 haftaya çıkarma çabalarımız var. Özellikle Dexcom’u 3 haftaya kadar kullanıyoruz. Sensör bantları her ne kadar kuvvetli olsa da 6-7 gün dayanacak güçte. Bu sebeple ekstra kuvvetlendiricilerle sensörleri koruyor olmak lazım.

Kuvvetlendirirken de estetik görüntü yakalamanızı öneririm. Yani sensörü kuvvetlendireceğim derken yaralı bir insan gibi görünmek istemeyiz.

Dexcom, İnsülin Pompası Ve Libre’nin Bandını Nasıl Kuvvetlendiririm? başlıklı yazımda sizlere bandın kuvvetini arttıran mendillerden bahsetmiştim. Bu ürün özellikle yurt dışında çok kullanılıyor. Bir kez kullandıktan sonra bant yaklaşık 2 haftaya kadar sağlam kalıyor. Ama 2 haftadan sonra yine şeffaf bir banda ihtiyaç oluyor.

Dexcom için Roll Film Pedli alıyorum. Birçok şeffaf bandı denedim ama bu gayet sağlam bir bant. Herkesin ulaşabileceği bir site olduğu için Hepsiburada.com’dan link veriyorum. http://www.hepsiburada.com/roll-film-pedli-seffaf-yara-ortusu

Ben Dexcom üzerinde anlattım ama bu video size rehber olsun. Kullandığınız sensör hangi markaya ait olursa olsun kendiniz için bu video sayesinde farklı çözümler üretebilirsiniz.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşabilirsiniz. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: