Dexcom, İnsülin Pompası Ve Libre’nin Bandını Nasıl Kuvvetlendiririm?

T1D Hakkında Her ŞeyDexcom, İnsülin Pompası Ve Libre'nin Bandını Nasıl Kuvvetlendiririm?

Tip-1 diyabetimizle ilgili teknolojiler Türkiye’ye gelmeye ve hatta yurt dışından bazı ürünleri almaya başladık. Birkaç yıl öncesinde Dexcom Türkiye’ye ne zaman gelir ki diye düşünmüyor değildim 🙂

Özellikle yaz dönemlerinde sıcaklar sebebiyle kullandığımız tip-1 diyabet teknolojilerini korumamız güçleşiyor. Dexcom, Libre ya da insülin pompası gibi ürünlerin bantları ne tere, ne sıcağa ne de deniz ve havuza dayanıyor. Bu sebeple de ailelerin ya da tip-1 diyabetlilerin çoğu ekstar bantlamayla çözüm üretmeye çalışıyor. Ama bu bantları ne kadar sararsanız sarın sürekli değiştirmeniz gerekiyor. Ya da kendini yaralı gibi hissettiyor 🙂 Zaten estetik olmaktan çıkıyor.

Araya not giriyorum; sosyal medyada çoğu kişinin Libre’yi beyaz renkli bantlarla sargı gibi sarması bence güzel bir görüntü oluşturmuyor. Tip-1 diyabetli olan bizlerin daha inovatif fikirlerle ve çözümlerle kullandığımız ürünleri koruyabileceğimizi unutmayın 🙂

Bu sebeple de Medsalus firması (Dexcom’ı Türkiye’ye getiren firma) bu ürünlerin bantlarının yapıştırılan yerden çıkmaması iki ürün getirmişler. Ben Dexcom’a tekrar döndüm. Medsalus’tan Dexcom’ı alırken bana bandını kuvvetli hale getirmek için iki ürün sattılar. Dexcom’ı 5 gündür kullanıyorum. Bandı azıcık da olsa çıkmadı 🙂

Farklı bir bandı kuvvetlendirdim. Bandı çıkarmak biraz zor oldu 🙂 Bu sebeple kolonya gibi bir alkolle biraz yumuşatıp çıkartın 🙂 Youtube’da da tecrübeleri izledim ve bazı yazılarda da kullanıcıların tecrübelerini okudum. Herkese çok memnun. Siz de araştırın.

Ürünleri anlatmak için de video çektim. Tüm detaylar videoda.

Tip-1 diyabet teknolojilerinin bantlarını kuvvetlendirmek için iki mendil var.

Ürünlerin Maliyeti

  1. Skin Tac Wipe: Bu mendilin paketi yeşil renkli harflerle yazılı. 50 adet mendil içeren bir kutusu 100 TL.
  2. TacAway: Skin Tac Wipe’ın bant etkisini elinizden götürecek, tiner benzeri bir mendil. Mor renkli harflerle yazılı. 50 adet mendil içeren bir kutusu 100 TL.

FullSizeRender-43  FullSizeRender-44

Nasıl Kullabilirim?

Bu yazını sonundaki videoyu izleyerek nasıl kullanabileceğinizi öğrenebilirsiniz. Oldukça basit bir kullanımı var.

Kim Satıyor? Nasıl Satın Alabilirim?

Medsalus firması satıyor. http://www.medsalus.com.tr/iletisim linkinden firmanın iletişim bilgilerne ulaşabilirsiniz.

Firma ile iletişime geçtiğinizde nasıl satın alabileceğinizi öğrenebilirsiniz.

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: