Davetiye ile Ulaşılabilen Mobil Sağlık Uygulaması ”uMotif”

Haberler&GelişmelerDavetiye ile Ulaşılabilen Mobil Sağlık Uygulaması ”uMotif”

Günümüzde mobil sağlık uygulamaları, baş döndürücü bir hızda gelişim göstermektedir. Apple ve Samsung başta olmak üzere teknoloji devleri, mobil sağlık uygulamaları konusunda sıkı bir rekabet içerisindedir. Özellikle, giyilebilir teknoloji ürünleri ve onlarla uyumlu akıllı telefon uygulamalarıyla  birçok sağlık verisini görüntüleyebilir, ölçebilir, kaydedebilir ve bu kayıtları doktorunuzla paylaşabilirsiniz.

uMotif, kalabalıktan uzak durarak, hasta ile doktorların iş birliklerini kolaylaştırmayı hedefliyor. Hastaların uzun dönem sağlık durumlarını takip etmek ve etkin tedavi yöntemlerini bildirmek için tasarlanan uygulamaya sadece doktorlardan gelen davetiye ile erişebilecek. Uygulama glikoz seviyesi ve kilo gibi değişken verileri de toplayabilecek. Toplanan tüm bu veriler daha sonrasında doktorlara sunulacak. Doktorların böylece hastalarını ve durumlarını daha iyi anlaması bekleniyor. Microsoft HealthVault gibi platformlara entegre olarak, şirket daha fazla mobil cihaza ve sağlık uygulamasına bağlanabilecek.

UMotif’in öncelikli olarak Tip 1 ve Tip 2 diyabet hastalarına yönelik olması ve odaklanması bekleniyor. Uygulamanın, bu yaz iOS ve Android bazlı akıllı telefonlarda, İngiltere’de hizmete geçmesi bekleniyor.

Uygulama ile ilgili videoyu aşağıdan inceleyebilirsiniz.

uMotif Overview Video from uMotif on Vimeo.

Kaynak: Tekdozdijital

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: