Dario Glükometre, ABD’li Diyabetliler İçin Satışa Sunuldu. Sıra Türkiye’de

Haberler&GelişmelerDario Glükometre, ABD’li Diyabetliler İçin Satışa Sunuldu. Sıra Türkiye'de

Diyabetimben.com olarak tip-1 diyabetteki tüm teknolojik gelişmeleri bildiğiniz gibi takip ediyor ve deniyoruz. 2014 yılında da sizlerle Dario Glükometre’den bahsetmiştik.

Dario hakkunda aşağıdaki başlıkları okuyabilirsiniz.

2014’de Tip-1 Diyabetle İlgili Piyasaya Sürülmesi Beklenen Yeni Teknolojiler

Diyabet Aplikasyonu ‘Dario’ Çıktı

‘Dario Glükometre’ Sonunda FDA Onayını Aldı

Glikoz ölçer Dario’nun yapımcısı İsrail merkezli LabStyle Innovations, sonunda ABD’de satışa sunuldu. Dario, FDA 510(k) iznini geçtiğimiz Aralık ayında almıştı.

”ABD dünyanın en büyük glikoz gözlem pazarı ve Dario’nun piyasaya sürülmesi hem bizim için hem de kullanıcılar için önemli bir başarı.” diyor LabStyle Innovations CEO’su Erez Raphael.

Dario akıllı telefonlardaki yardımcı uygulamasına bağlanarak çalışıyor. Cebinize sığacak kadar ufak olan cihaz, glikoz ölçer, kullan-at test kartuşu ve ufak bir neşter bulunduruyor. iOS ve Android için hizmete sunulan uygulama ise, beslenme rehberi, kayıt defteri ve gözlem sistemi içeriyor.

FatSecret ortaklığı sayesinde, kullanıcılar FatSecret veri tabanından yemeklerle ilgili bilgileri alıp, kalori takibi yapabilecekler. Özellikle Türk yemeklerine uygun bir veri tabanı olursa harika ötesi ve hatta muhteşem olur 🙂 Geçtiğimiz sene Kanada’da piyasaya sürülen Dario’nun, Amerika’da da başarılı olacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Bu arada küçük bir bilgi 🙂 Türkiye’ye gelmesi için de görüşmelere yapılmakta. Türkiye’ye geldiğinde sizlerle tüm detaylarıyla Dario’yu paylaşıyor olacağız 🙂

NOT: Yazıyı Facebook ya da Twitter gibi sosyal medya kanallarında paylaşın. Alttaki Facebook, Twitter, Google+ ya da Pinterest butonlarına tıklamanız yeterlidir.

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: