Combo Glukometre Kalibrasyonuna Öyküm Başladı

Sizden GelenlerCombo Glukometre Kalibrasyonuna Öyküm Başladı

Herkese Merhaba,

Kansız ve parmaktan ölçüm cihazı Combo glükometre kalibrasyonuna iki kez başlamıştım.

İlk kalibrasyon süreci oldukça uzun ve sıkıntılı geçmişti. Özellikle insülin pompası setlerindeki sıkıntı ve iş değişikliği dönemi olması sebebiyle kan şekerimin oldukça kötü olduğu bir dönemde denemiştim. Kalibrasyon bitmesine rağmen kansız ölçüme geçmemişti cihaz. Firma yetkilileri ile görüşmüş ve firmanın İsrail merkezindeki kişilere de gerekli bilgileri aktarmıştım.

Bana anlatılan kalibrasyon yöntemi ile İsrail’den gelen yetkililerin anlattıkları arasında önemli farklar vardı. Aynı zamanda kalibre etmeye çalıştığım cihazın arka planında alakasız kayıtlar söz konusuydu. Bu sebeple de bir türlü kansız ölçüme geçemiyordum. Sorun çözülemeyince cihaz sıfırlandı ve yeniden test etmem istendi. Ancak yoğun bir tempoda ikinci kez kalibrasyona başlasam da devamını getiremeyeceğimi farkettim. Cihazı en iyi şekilde deneyebilecek ve objektif bilgi verecek Öyküm Solak’a gönderdim.

Combo glükometreyi şu an Öyküm deniyor. Bizi ara ara bilgilendirecek. Ve kalibrasyonu tamamlar ve kansız ölçüm sonuçları da başarılı çıkarsa ben de ne yapıp edip tekrar kalibrasyona başlayacağım 🙂

Öyküm’den gelen ilk haberleri de sizlerle paylaşmak isterim.

Combo ile kalibrasyonum sorunlu başladı. Bugüne kadar hiç yapmadığım birseyi yapıp kahvaltı sonrası bolus yollamayi unuttum ve Combo’yu tanıtan arkadaşlara haftalardır gormedigim 240 değeri ile yakalandim. Ek doz yolladım onlar gittikten sonra ilk tek başıma ölçümü yaptım.

Kalibrasyonda Combo 181-196 arasi tanımladı. Şekerimi aynı kandan Optium ile bakınca ise 260 üzeri bir değer. Allak bullak oldum. Hemen eve çıkıp kendi Accu check cihazımi aldım indim. 5 dakika sonra kendi cihazın 218 gösterdi. 5 dakika farkla 20 artış, sinir olmamı da hesaba katarsak kabul edilir bir rakam. Bu durumda Optium Xceed’i kalibrasyona yollamak farz oldu. Ara ara durumu ve gidişi paylaşacağım. Şimdilik 2 ölçümde karsilastirmalarim olumlu. Tabi asıl sonuç 2 ay kadar sonra Combo’nun kalibrasyonu bitince ortaya çıkacak. O zamana kadar Accu check ile karsilastirmaya devam.

Bunları ara ara sizlerle de paylaşırım. Biliyorsunuz pediatri boyu bikaç ay sonra gelecek. Onlar böyle siyah olmayacakmis renkli dizayn olacakmis. 4 gözle beklemekteyim. Umarım iyi sonuç alırım. Çünkü çok umutluyum combo.

Öyküm Solak

2 YORUMLAR

  1. Dün cihazla ilgli birkaç soru sormak için firma yetkilileri ile telefonda görüstüm. Sağolsinlar her sorumi cevapladılar. Anlatılanlara göre harika bor cohaz ama keşke ucuz olsa da hepimiz alabilsek 3850tl olduğunu söylediler. Herkesin hayatını kolaylaştıracak birşey bu kadar pahalı olmamalı bence

  2. Biz de cnoga kullanıyoruz henüz %30 oranında kalibre oldu . Bazan accu chek ile arasında uçurum oluyo . Normal dediler . Şarjı çok çabuk bitiyo bakalım deniyoruz biz de . Size de kolay gelsin

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: