Ceren’in DiyabetimBen Esra Karikatürü, Tip1 Diyabetliler Derneği İlk Toplantısı ve Notlar

Haberler&GelişmelerCeren'in DiyabetimBen Esra Karikatürü, Tip1 Diyabetliler Derneği İlk Toplantısı ve Notlar

Ceren tip1 diyabetli. ‘Tip-1 Diyabet Her Yaşta’ Videosu Sizlerle videomuzda ‘bu benim insülin kalemim. Bu beni hayatta tutuyor.’ diyen ve bizi bizden alan akranımız 🙂

Dün bir toplantı için Kadıköy’deki ofisimizdeydik. O toplantıyı birazdan anlatacağım. Ama önce Ceren’i anlatmam lazım 🙂

Ceren beni çizmiş. Pijamalarımı giymişim. Yatağımda uzanıyormuşum. O anda pijamamın sol bacağını sıyırmışım ve insülin kalemi ile insülin yapıyormuşum. Gözümün biri hafif kısıkmış. Çünkü o anda göz kırpıyormuşum 🙂 Detayı görüyor musunuz? 🙂 Şahane.

Karikatürün sol üst köşesinde ESRA, sağ köşesinde Ceren’in el yazısı ile Ceren İmzası ve imzasının altına da annesi Yasemin Hanım’ın Diyabetim Ben yazısı var. Bunları neden anlatıyorum? Çünkü Ceren her detayı bana böyle anlattı. Detaylar önemlidir 🙂 İnanılmaz mutlu oldum. Bu karikatürü de çerçeveletip oturma odamızın duvarına asacağım.

Peki biz dün neden Kadıköy’deydik. 2 Mayıs’ta yasal olarak kurduğumuz Tip1 Diyabetliler Derneği’nin İstanbul ekibi 5-6 Temmuz’da yapacağı Genel Kurul Toplantısı öncesinde bazı kararlar alacaktı. Dün o kararları aldık. Planlamalarımızı yaptık.

Tip1 Diyabetliler Derneği Türkiye’de ilk. İlk kez diyabet genelinde değil daha spesifik olan tip1 diyabete yönelik bir yapı kurduk. Derneğimizin yönetim ekibi ya da beyin takımında; ya tip1 diyabetli, ya tip1 diyabetli yakını ya da tip1 diyabetlilere gönül verenler var.

Kısaca bahsetmem gerekirse derneğimizin yönetim ekibi;

 • Esra Avcı / Dernek Başkanı – İstanbul
 • Barış Yeşildağ / Dernek Başkan Yardımcısı  – İstanbul
 • Dilek Tokel / Sekreter – İstanbul
 • Dursun Hançer / Sayman – İstanbul
 • Melek Yener / Üye – Adapazarı
 • Azime Öz / Üye – İstanbul
 • Türkan Ekmen / Üye – İstanbul

Derneğimizin Beyin Takımı

 • Doç Dr Oğuzhan Deyneli / Üye – İstanbul
 • Yardımcı Doçent Doktor Eda Cengiz / Üye – Amerika
 • Uzman Diyetisyen Nesil Gören Atalay / Üye – İzmir
 • Abdullah Damar / Üye – GaziAntep
 • Emine Taşdöğen / Üye – Kastamonu
 • Dilek Atik / Üye – Mardin
 • İlker Yıldırım / Üye – Kayseri
 • Behiç Pişkinoğlu / Üye – İstanbul
 • Yasemin Pişkinoğlu / Üye – İstanbul
 • Barış Kayadelen / Üye – Ankara
 • Hatice Baykara / Üye – Manisa
 • Asena Baktır Altınoğlu / Üye – Ankara
 • Emrah Karadavut / Üye – İstanbul
 • Eşref Avcı / Üye – İstanbul

Ve İstanbul’dan ilk üyemiz Merve Demir oldu.

Şu anda Facebook, Twitter, Instagram ve RSS bağlantılarımız hazır. Web sitemiz de bitmek üzere. 2 haftaya kalmaz her platformumuz hayata geçecek. Bizi biraz daha beklemeniz gerekecek 🙂

İlk Genel Kurul Toplantımıza kadar yani 5-6 Temmuz’a kadar üyelik başvurusu alamıyoruz ama bu süre içerisinde derneğe katkıda bulunmak isteyen olursa benimle, başkan yardımcımız Barış Yeşildağ ya da saymanız Dursun Hançer ile iletişime geçebilirsiniz.

Umarız Türkiye’deki tüm tip1 diyabetli akranlarımıza ve tip1 diyabetli yakınlarına daha yakın olmayı ve sorunlara çözüm olmayı başarırız.

IMG_3106 IMG_3103 IMG_3101 IMG_3097 IMG_3096 IMG_3065

IMG_3098 IMG_3069 IMG_3067

 

 

  

 

21 YORUMLAR

 1. Tip 1 Diyabetliler Derneğin kuruluş sürecinde bulunduğum çok mutluyum. Derneğimizin bütün Tip 1’liler ve onların aileleri için güzel şeyler yapacağına eminim.

 2. Tip1 Diyabetliler Derneginin kurulus asamasinda sizlerle birlikte oldugumuz icin ben ve esim cok mutluyuz.

  Umarim bu dernekle bircok Tip1 diyabetlilerin yaralarini sarabiliriz. Allah yolunuzu acik etsin herkese tesekkur ederiz.

  Piskinoglu ailesi 🙂

 3. Hepimize hayırlı olsun, Allah utandırmasın inşallah.
  Yalnız küçük Ceren’de büyük yetenekler var 😉 sanırım biraz da detaycı.
  Maaşallah kızımıza.

 4. 22 yillik diyabet hayatımda düzenli bir dernek bulma cabasinda oldum hep.Malesef olmadi.3yil once guzel bir blog ve cok iyi bir insan tadinim.

  Esra hayatimin donum noktası oldu. Tecrübelerime tecrübe kattim.

  Simdi ise bu dernegin beyin takımında olmak , bu ise gercekten gönül vermek ve bunu başarmak.

  İnanılmaz mutluyum ekibimi seviyorum yolumuz açık olsun

  Sevgiler. ..

 5. Bundan yaklaşık 2 sene önceydi kızımın rahatsızlanıp diyabetle tanışması.

  Hayatımda kendimi bu kadar kötü ve çaresiz hissettiğim bir dönem olmamıştı. etrafımda çok sayıda insan ailem bize destek olmaya çalışıyordu fakat o kalabalığın içerisinde kendimi okadar yalnız hissediyordum ki anlatamam.

  Taburcu olduktan sonraki arayışlarımızda Diyabetimben bloğu ile karşılaştık bloğa yazdıkça gelen yorum ve hikayeleri okudukça yalnızlığım gitmişti ve Esra ile tanıştık ismi ile hitap edeceğim çünkü biz kardeş olduk artık!

  Bloğumuzda bir çok etkinlik yaptık hepsine katılım göstermeye çalıştık ailemle. Blog bizim sorunlarımıza ve sorularımıza karşılık bulduğumuz bir platform olmasına rağmen bişeyler eksikti. her mecrada diyabetlileri destekleyecek, zor zamanlarında yanında olup sorunlarına resmi mercilerde çözüm bulacak, hiç bir karşılık ve çıkar ilişkisi olmadan gönüllülük esasına dayanan resmi kurumlarla ilişki kurup, gelecekte her diyabetli ve diyabetli ailelerinin hayallerini gerçekleştirecek sesimizi duyurup farkındalık yaratacak bir derneğe ihtiyacımız vardı ve yapılan toplantılar,müzakereler ,tartışma ve fikir birliğinden sonra yukarıda isimleri geçen değerli arkadaşlarımızla bu derneği kurduk hayallerimiz ve hedeflerimiz çok büyük

  Siz değerli diyabetli ve diyabetli yakınlarının destekleri ile derneğimizin gün geçtikçe büyüyüp hedeflerimize emin adımlarla ulaşabileceğimize olan güvenim tam

  Derneğimizin kurulmasında emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim

  Saygılarımla
  Dursun HANÇER

 6. Önce diyabet girdi hayatımıza 6-7 ay sonra da diyabetimben.com ailesi…Daha dün gibi aklımda Melek hanımın ‘şeker bebek’ yazısını gözyaşları içinde okuyuşum ve sanal ortamda özel hayat paylaşımı konusundaki tüm olumsuz düşüncelerimi ve korkularımı bir kenara bırakıp ilk yazımı yine gözyaşlarıyla yazışım..3 ay gibi kısa bir süre sonra da hiç tanımadığım bir insanın peşinden (ki bu Esra Hanımın ta kendisidir) kışın ortasında, kasım ayında çoluk çocuk taaa Ankaralara gidişim… 🙂 Bizler sevgili Esra Hanımın ve Onun en büyük destekçisi ve güç kaynağı olan sevgili eşi Eşref beyin rehberliğinde saadece bir blog olarak bile öyle güzel şeyler yaptık; öyle duygu dolu anlar yaşadık; öyle büyüdük ki yine bu muhteşem çiftle ve yazıda isimleri geçen ekiple birlikte dernek olarak neler yapabiliriz düşünemiyorum bile! Eminim derneğimiz de diyabetimben.com gibi hızla büyüyecek ve çok daha güzel başarılara imza atacaktır.Bunun için herbirimiz canla başla çalışacağız.Emeği geçen herkese sonsuz teşekkürler..

 7. Hayırlı olsun. Sayın Eda Cengiz hocamızın Türkiyedeki toplantısını gerçekleştirdiğiniz gün ABD de çok güçlü diyabetli ve yakınlarının oluşturduğunu bahsettiği kurum-dernek örgütlenmesinin ülkede ciddi çalışmalara yaptığı katkılardan bahsederken sanırım benim gibi hepimizin aklına bizde niye olmasın böyle bir dernek vs. diye içinden geçirdiğini sanıyorum. Ve siz dernek kuruluşunda emeği geçen dostlarımız bunun için bir adım atmış oldunuz. Hepinize teşekkürlerimi sunuyorum başta Esra hanım olmak üzere.

  Yolunuz- yolumuz açık olsun.

 8. Savaş Arslan Hayırlı olsun..

  TC Özgür Tezcan hayırlı olsun.başarılarınız hepimiz için

  Ayşenur Egemen Hayirli olsun. Başarılı çalışmalarınızı ben de izliyorum. Devamini diliyorum.

  Ufkun Güneş Yılmaz hayırlı olsun

  Medine Gülsoy Hayirli olsun insaallah.

  Besradilan Adıgüzel hayırlısı olsun

  TC Gülcan Çakmak Hayırlı olsun inşallah…

  Leman Tatar Derneğiniz hayırlı olsun. Tip 1 diyabeti olan ve karbonhidrat sayımı yapan bir çocuğun annesi olarak bir ricam olacak. Çocuğuma mümkün olduğunca hazır, ambalajlanmış gıda vermemeye çalışıyorum, ama bazen almak ve vermek zorunda kalıyorum. Bu durumda olan çok anne vardır diye düşünüyorum. Fakat Türk Gıda kodeksine göre ambalaja ürünün besin değerlerini yazma zorunluluğu yokmuş,kaldırılmış. Bu durum beni(bizi) zora sokuyor. karbonhidrat saymayı ve insülin dozu ayarlaması yapmamızı zorlaştırıyor. Dernek olarak ambalajlarda besin değerlerinin belirtilmesinin zorunlu olması için girişimde bulunmak bireysel olarak yapılmasının daha etkili olacağını düşündüm. Okuyup ilgi gösterirseniz eminim bir çok kişi memnun olacaktır. Çalışmalarınızda başarılar dilerim.

  Sezer Abul bu derneğin bize ne gibi faydaları olucak çok merak ediyorum..

  Diyabetim Ben Sayın Sezer Abul, özellikle SGK ve Sağlık Bakanlığı süreçleri ve okullu olan tip1 diyabetlilere fayda sağlamak öncelikli hedefimiz. Umarım faydalı oluruz. Sevgiler, esra

  Diyabetim Ben Sayın Leman Tatar, aynı sıkıntıyı ben de yetişkin tip1 diyabetli olarak yaşıyorum. Bu konu da gündemimizde olacak. Umarım hızlı tüketim sektörüne bunları kabul ettirmeyi başarırız. Bu hatırlatmanız ve öneriniz için çok teşekkürler. Sevgiler, esra

  Öyküm Solak Istanbulda etkinlik yap da gelelim :))

  Hülya Ateş Evettt.bizde gelirizzz…

  Diyabetim Ben 5-6 Temmuz’da ilk genel kurul olacak Öyküm. Tip1 Diyabetliler Derneği olarak değil ama belki DiyabetimBen olarak güzel bir organizasyon olabilir Öpüyorummm. sevgiler, esra

  Mustafa Onaran Hayirli olsun.nerede bu yeriniz

  Diyabetim Ben İstanbul Kadıköy’de Mustafa Bey. Derneğin web sitesi açılınca duyurusunu yapacağız. Sevgiler, esra

  Rukiye Palamut Esracım hayırlı olsun

  Diyabetim Ben Teşekkürler Rukiye Palamut sevgiler, esra

  Gülsün Kapağan Akkoç Esra hanımcım hayırlı olsun…web sitenizi bekliyoruz.faydalı bilgilerle tip 1 leri aydınlatıyorsunuz.

  Diyabetim Ben Gülsün Kapağan Akkoç çok teşekkürler. DiyabetimBen ve Tip1 Diyabetliler Derneği ayrı iki yapı olacak. Ama derneğin sitesi hazır olana kadar DiyabetimBen web sitesi derneğe destek verecek. Derneğin sorumlulukları ve hedefi farklı olacak. Güzel yorumunuz için çok teşekkürler sevgiler, esra

  Nezahat Gemici Ulusoy Esra hanım hepimiz için hayırlı olsun. Katkılarınızdan dolayı sizi çok kutluyorum. Kadıköy’ün neresinde olduğunu bildirirseniz çok sevinirim. Ben Göztepeliyim

  Diyabetim Ben Nezahat Gemici Ulusoy söylediğiniz gibi hepimize umarım hem hayırlı hem de faydalı olur. Yerimiz Kadıköy Altıyol’a çok yakın. Ofisimizde birkaç eksiğimiz bittikten sonra hep beraber orada buluşuruz. Haberleşiriz. sevgiler, esra

  İpek Barış Hayırlı olsun, çok mutlu oldum.

  Rukiye Palamut Esracım Dernegimiz hayırlı olsun

  Müjgan Sağlam Hayırlı ugurlu olsun:)))

  Melahat Yılmaz Hancer Tüm tip1 diyabetlilere hayırlı uğurlu olsun

  Kalkan Celil Hayırlı ugurlu olsun …

  İbrahim Kurtuluş Bende uye olmak istiyorum . Sartlari bana mail atabilirseniz sevinirim esra hanim .

  İdris Bugurcu Hayırlı olsun nasıl üyeolabirim

  Ybfy Ybfy Bu arada bir çok başarıya imza atacağıniza eminim basarilar dilerim…

  Ybfy Ybfy Hayırlı olsun Esra hanim …Bu üyelik nasıl oluyo acaba

  Tugba Dedek Hayirli olsun Baris Abicim Barış Yeşildağ

  T1DDernegi Herkese merhaba, Tip1 Diyabetliler Derneği olarak şimdilik üye kaydı almıyoruz. Almaya başlayınca derneğin Facebook hesabından duyuracağız. Eminim biz birlikte olunca daha büyük başarılara imza atacağız.

 9. Eveeeeeeet :))))))
  Tamam mutlaka konusalim. Bu Dernek bunyesinde olmayi ve elimden geldigince birseyler yapmayi cok isterim. Opuyorum sizi ;))

 10. İyiki varsınız esra hanım bizleri yeniliklerden haberdar ettiğiniz için sizlere çok teşekür ederim.Birlikten kuvvet doğar diye boşuna dememişler büyüklerimiz.Bu dernek bünyesinde benimde bir katkım olursa çok sevinirim.Emeği geçen herkese teşekür ederim.

  • Melek Hanım Merhaba,

   Dernek diyabetimben.com’un dışında kurulan bir yapı. Umarım kendi başına güzel işlere imza atar.

   Üyelik ve dernek faaliyetleri ile ilgili bir aksilik olmazsa 1 aya kadar bilgilendirme yaparız. Ve siz de katkı sağlayabileceğinizi düşündüğünüz noktalarda bizimle iletişime geçersiniz. Desteğiniz için çook teşekkürler 🙂

   sevgiler

 11. Diyabetimben ailesine hayırlı olsun .Bize tanıyı doktorlar koydu ama diyabeti sevmeyi onunla yaşamayı ve diyabetimizle mutlu olmayı sizden öğrendik. Birbirini tanımayan bizler yorumlarda birbirimize ağladık destek olduk az şeymi bu .Esra hanim bunlar sizin ve ekibinizin sayesinde oldu .Eminim ki daha bir çok başarılara imza atılacak ve biz hep yanıbaşınizda olucaz.Sevgilerimle…

 12. Bir süredir bloga uğrayamamıştım.Ne güzel işlere imza atmışsınız Esra hanım.Üyelik sistemi devreye girince hemen üye olmak istiyorum ben de.Bir de hemen keçeden, kumaştan güzel fikirler uçuşmaya başladı kafamda.Ofisinize bu tarz birşeyler yapmayı çok isterim.Ayyy çom heyecanlandım bak şimdi.Bunun dışında dernek ve sizler için elimden gelen başka birşey olursa yardımcı olmayı çok isterim

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: