Calibra Finesse Bolus Patch İnsülin Pompası 2016 yılında ABD’de Çıkacak

İnsülin PompasıCalibra Finesse Bolus Patch İnsülin Pompası 2016 yılında ABD'de Çıkacak

Johnson&Johnson 2010 yılında patch insülin pompası yani bant ya da yama şeklinde olan insülin pompası için Amerikan Gıda ve İlaç Kurumu olan FDA’den onay almıştı.

Johnson&Johnson, 2016 yılında Amerika’da bu ürünün satışına başlayacağını duyurdu. Finesse Yama İnsülin Pompası oldukça ince ve cilt üzerine takılabilen bir aparat. Ve sadece yemeklerden önce ya da kan şekerimiz yükseldiğinde kullandığımız kısa etkili insülin için kullanılmakta.

Yama insülin pompasına 200 ünite insülin enjekte edebiliyoruz. Ve tıpkı insülin pompası setini takar gibi insülin enjeksiyonu yapabileceğimiz yerlere takabilmekteyiz. Ürünün her iki tarafında da buton var. Butona bastıkça insülin gönderimi sağlanabilmekte.

finesseYama insülin pompasının kullanım süresi 3 gün. Takılı kaldığı süre içerisinde de rahatlıkla su ile temas edebiliyorsunuz.

Maliyeti hakkında ise herhangi bir bilgi maalesef bulunmamakta.

Tip-1 diyabet yönetiminde bu tarz inovatif ve kullanıcı dostu ürünler çıktıkça inanın çok mutlu oluyorum. Her ne kadar tip-1 diyabet sonlanmasa bile hayatımızı daha konforlu hale getirecek ürünleri alabilecek olmamız harika. Umarım kısa sürede de Türkiye’ye gelir.

Johnson&Johnson Türkiye’nin yakın bir zamanda diyabet yönetiminde farklı ürünlerini getireceğine inanıyorum 🙂

Yardımcı kaynak: http://diatribe.org/calibra-finesse-bolus-insulin-patch-pump-launch

 

5 YORUMLAR

 1. Nazan Hanedan Tabi zaten oralar da olur bunlar..buralara ugramaz adı gecer sadece bizde aptal gibi gelecek olacak kurtulucaz diye bekleriz anca

  Semra Gülmez Harika

  Osman Yozgatlı Savcı 2016 derken ordamı çıkıyo türkiyede mi çıkmaya baslıyo

  Diyabetim Ben Amerika’da çıkıyor. sevgiler, esra

  Ilker Algan Fiyatı hakkında bilginiz var mi?

  diyabetimben.com Yazıya eklememiştim. Şimdi ekledim. Maliyeti hakkında ise herhangi bir bilgi maalesef bulunmamakta. sevgiler, esra

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: