Bursa Tip 1 Diyabetliler Derneği 3. Bahar Şenliği’nin Bizde Bıraktıkları

EtkinliklerBursa Tip 1 Diyabetliler Derneği 3. Bahar Şenliği'nin Bizde Bıraktıkları

Bursa Tip 1 Diyabetliler Derneği 3. Bahar Şenliği’nin Bizde Bıraktıkları

Dün Bursa’da gerçekleşen ve Bursa Tip 1 Diyabetliler Derneği’nin düzenlediği 3. Bahar Şenliği’ne katıldık. Eşref de benimle geldi 🙂

Bu tarz etkinlikler özellikle diyabetli çocukların kendilerini daha rahat hissettikleri ve özgüvenlerinin de artmasına vesile oluyor. Aileler ve kardeşler için de diğerlerini gözlemek ve onlardan bilgi edinmek adına iyi bir ortam sağlıyor.

Bu arada Diyabetli Çocuklar İçin Birlikteyiz İyilik Hareketi’nden arkadaşlarım Ankara’dan Mustafa Çağlar, İzmir’den Fikret Karadağ ve eşi Yeliz Hanım, Kayseri’den İlker Yıldırım ve Bursa Tip 1 Diyabetliler Dernek Başkanı Yadigar Aydın da şenlikteydi. İzmir’den aynı zamanda sosyal medyadan tanıdığım Sevgili Erdinç Coşkun Erikçi de bizlerleydi. Şunu da söylemem lazım; özellikle il dışndan gelen aileler ve kişiler tam bir çılgın. Kimseye bunu zorla yaptıramazsınız. İstekle ve keyifle katılım sağlayan herkes kıymetli ama il dışından gelenlerin ayrı bir önemi var 🙂

Öncelikle şunu başta vurgulamam lazım. Bursa Tip 1 Diyabetliler Derneği ekibi iyi bir görev paylaşımı yapmış. Herkes sorumluluklarının bilincinde. Etkinlik bittikten sonra da hepsi etkinlik alanında yapılması gerekenleri yapıp ve tüm katılımcıları uğurlayıp öyle ayrıldılar. Teker teker isim saymaktansa dernekteki herkesin müthiş özverisini tebrik ediyorum.

Bu arada ilk defa bir şenlikte kendimi misafir gibi hissettim. Etkinlik sorumlusu arkadaşlarımın tamamı benimle o kadar çok ilgilendi ki. Hepsine bu konuda da ayrıca teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz konuşmaları yapılırken Doç Dr Erdal Eren cümleyi gayet iyi toparlayarak konuşma topunu bana attı 🙂 Ben de kısa birkaç cümle ile şenlikte olduğumu da belirterek konuştum. Bu arada Erdal Bey şenlik alanındaki çoğu tip-1 diyabetli çocuğun doktoru. Hepsinin hayatlarına müthiş dokunuşlar yapmış. Bunu hem çocukların hem ailelerin hem de Erdal Bey’in gözlerinden görüyorsunuz. Benim de iyiki de tanıyorum dediğim nadir insanlardandır Erdal Bey 🙂

Galiba akşam 18:00’a kadar o masa senin bu masa benim, yeri geldi oturarak, yeri geldi ayakta saatler geçirerek her tip-1 diyabetli akranım ve sevgili tip-4ler (tip-1 diyabetli yakınlarına böyle diyoruz 🙂 ) bol bol sohbet ettik. Neleri konuşmadık ki! Diyabet teknolojilerinden hamileliğe, yeni insülin pompası takanlardan güzel dilekleri paylaşmalara kadar sohbetler ettik.

Beni görmek için Marmaris’ten gelen tip-1 diyabetli akranım da vardı. Ya da oğlu tip-1 diyabetli olan bir baba eşinin isteğiyle çocuğunu şenliğe getirmiş. Anne şenlikte benim olduğumu duyunca eşine mutlaka şenliğe gitmesini söylemiş. Hem de bana selamlarını göndermiş. Bu arada anne yeni doğum yapmış ve hastanede 🙂

Tanıştığıma çok mutlu olduğum Efza diye bir kızımızından da bahsetmek istiyorum. Uzun yıllardır tip-1 diyabetli ve Sjögren Sendorumu adında da bir rahatsızlığı var. Uzun uzadıya sohbet ettik. Hayallerini anlattı bana. Düşüncelerimi anlattım ben de. Özel çocuklardan biri. İyiki de tanıdım Efza’yı.

Artık herkesin ya kardeşi, ya ablası ya da arkadaşı olarak da sosyal medyadan beni takip eden çoğu kişiyle de tanışmış oldum. Bu tanışmalar beni çook ama çook mutlu etti.

Dün kısaca tam bir şenlik havasında, yaklaşık 650 tip-1 diyabetli ve diyabetli yakınlarının olduğu kalabalık ve keyifli bir şenlikti. Tip-4lerden tüm tip-1 diyabetlilere kadar Survivor oyununu da oynayarak keyifle vakit geçirdik. Şarkılar söylendi, halaylar çekildi, oynandı. Uzun zamandır katıldığım nadir şenliklerden biri oldu. Tekrar herkese tüm emekleri için teşekkürler.

Dün gece eve girdik ama Eşref ve benim suratımda inanılmaz bir mutluk vardı. “İyiki de bugün oradaydık.” dedik 🙂

Etkinlikle ilgili tüm fotoğraflara https://www.facebook.com/diyabetimbenesraavci Facebook hesabımdan ulaşabilirsiniz. Özellikle Türkiye’de diyabetle ilgili tüm şenliklere hiçbir beklentisi olmadan katılan ve kendisi de tip-1 diyabetli olan Sevgili Turgay Altıncı’nın çektiği fotoğraflara mutlaka bakın.

Bendeki birkaç fotoğrafı ise aşağıda paylaşıyorum 🙂 Ve herkese bu vesileyle güzel bir hafta diliyorum 🙂

 

 

 

 

 

 

1 Yorum

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: