Bugün Benim Günüm! Çünkü DiyabetimBen

Haberler&GelişmelerBugün Benim Günüm! Çünkü DiyabetimBen

indirDeğerli Arkadaşlarım,

Ceren’in annesi Yasemin Hanım’ın kızkardeşi Selmin Hanım ve İlyada İletişim’den Sn. Esin İnsan ile tanıştık.

Birkaç gündür mailleşiyoruz. 14 Kasım Dünya Diyabetliler Günü için DiyabetimBen.com olarak bir basın bülteni çıkarmamız için Selmin Hanım ve Esin Hanım destek veriyorlardı.

Bugün birçok basın organı ve blogda basın bültenimiz yayınlandı.

Bu vesile ile Yasemin Hanım, Selmin Hanım ve Esin Hanım’a tekrar tekrar teşekkür ederim.

BUGÜN BENİM GÜNÜM! ÇÜNKÜ DİYABETİMBEN…

“Tip-1 Diyabet Her Yaşta”

Ben farklı değilim sadece Tip1 “Diyabetimben”…  Deneyimlerimi paylaşabileceğim, benim gibi diyabet ile yaşamını sürdürenlerin deneyimlerini alabileceğim bir platformda bir araya gelmekten mutluyum; Diyabetimben.com

Diyabet ve özellikle tip-1 diyabette farkındalığı arttırmak için çalışmalarını sürdüren DiyabetimBen.com’u takip ediyorum. Ve yalnız olmadığımı biliyorum.

14 Kasım (bugün) insülini bulan Kanadalı Doktor Frederick Banting’in doğum günü ve her yıl “Dünya Diyabet Günü” olarak kutlanıyor.  “Dünya Diyabet Haftası” da bugünden itibaren başlıyor.

Tüm diyabetlilere sayfalarını açan DiyabetimBen.com; bu hafta da çalışmalarına devam ediyor. Hareket noktası “Tip-1 Diyabet Her Yaşta”… Çünkü diyabetin “yaşlı hastalığı olduğunu” zanneden o kadar çok kişi var ki. Oysa Tip-1 diyabetliler; bebek yaşlardan başlamak üzere, çocuklar, ergenlik çağındakiler ve yetişkinler olmak üzere uzun bir zincirin halkalarını oluşturuyor.

DiyabetimBen.com, kendisi de Tip-1 diyabetli olan Esra Avcı tarafından kurulmuş bir blog… Blogun en önemli amacı, diyabetli bireyler ve yakınları için sosyal bir platform oluşturmak. Özellikle diyabetle yeni tanışanlar için bir yandan yalnız olmadıkları hissini yaşartırken, diğer yandan da süreç içinde karşılaşabilecekleri konusunda bilgi paylaşımı sağlıyor.

DiyabetimBen.com konuyla ilgili son organizasyonunda; dünyada yapay pankreas çalışmalarını yürüten sayılı üniversitelerden biri konumundaki Yale Üniversitesi’nde yapay pankreas ekibini yöneten Doç. Dr. Eda Cengiz’i ülkemizde ağırladı. Doç. Dr. Eda Cengiz, DiyabetimBen.com için katıldığı etkinliklerde yapay pankreas çalışmaları konusundaki son gelişmeleri katılımcılarla paylaştı.

“Dünya Diyabet Haftası” için Tip-1 diyabetli çocuklar ve aileleri ile çekilen ve tümüyle farkındalık yaratmaya yönelik kısa bir film de, 15 Kasım Cuma gününden itibaren diyabetimben.com adresinden blog takipçileri ile buluşacak.

“Tip-1 Diyabet Her Yaşta” diyoruz ve bizi fark etmeniz için çalışıyoruz…

Bültenimizin paylaşıldığı portallar

http://bursakent.com/Haber/bugun-benim-gunum–cunku-diyabetimben—.html

http://www.haberler.com/bugun-benim-gunum-cunku-diyabetim-ben-5305370-haberi/

http://www.sondakika.com/haber/haber-bugun-benim-gunum-cunku-diyabetim-ben-5305370/

http://bebeimgeliyor.blogspot.com/2013/11/bugun-dunya-diabet-gunu.html

http://www.actuelhaber.com/saglik/bugun-benim-gunum-cunku-diyabetimben-h9257.html

http://www.antalyaninhaberi.com/haber/bugun-benim-gunum-cunku-diyabetimben_h147.html

http://www.medikalteknik.com.tr/tip-1-diyabet-her-yasta/

 

 

 

2 YORUMLAR

  1. Sevgili Esra hanım Cerenin bu hastalıkla barışması ve tanışması onun gibi tip1 diyabetli çocuklarla bir araya gelmesiyle daha kolaylaşıyor.Sizi tanimak ve bizi bu etkinliğe dahil etmeniz bizi çok mutlu etti.Asıl biz size emeklerinizden dolayı teşekkür ediyoruz.

  2. Esra hanım blogunuzu ve tip1 diyabetin tanınması için yaptığınız çalışmaları takdirle takip ediyoruz. En büyük teşekkürü sizler hak ediyorsunuz. Sevgiler Selmin Akgül

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: