Bir Sorum Var!!!

Sor BakalımBir Sorum Var!!!

 

 

 

 

 

New Picture (81)

Bir Sorum Var!!!

Herkese Merhaba,

Droplet iğne ucu hakkında bilginiz var mı ?

 

Veya burada kullananlar var mı?

Bana bilgi verirseniz sevinirim.

Tuğba Hanım

56 YORUMLAR

 1. Merhaba
  Tolga’nın iğne uçlarında var droplet ama kullanamıyoruz çünkü Tolga hep canının acıdığını söylüyor. Diğer uçlarda böyle birşey yaşamadık. Bir köşede tutuyorum ne olur ne olmaz diye…
  Sevgiler…

 2. Naciye Hanım,
  Bize de bunu bir eczacı söyledi.doktorunuza bundan sonra bunlardan yazdırın bende ölçüm çubuklarından ücret almayım dedi.Sanırım çıkarı var.Hatta denemem için verdi kalın ve can yakıyor. Kullananlar var mı diye merak ettim teşekkürler.

 3. igne 31 Gauge ince sayilir aslinda. Piyasada bulabileceginiz en ince cap ise 32G (0,23 mm diye hatirliyorum ). Birde bu uclari deniyebilirsiniz. Lakin cap kuculdukce igne acisi azalsada bu sefer nufus eden insulin daha yavas cikis yapacagindan yanma durumu daha fazla olabiliyor.

 4. Arkadaşlar;

  En az acı veren iğne ucu sizce hangisi ?? Genelde tip-1 diyabetli çocukların ve insülin kullanmak zorunda kalan aşırı yaşlı tip-2 diyabetiklerin yakınları tarafından çok soruluyor da..

  Bu konuyu en iyi sizler bilirsiniz..En az acı veren insülin iğnesi ucu hangisidir sizce ?

 5. Biz,micro- fine kullanıyoruz aslında çokta memnunuz.Bana bu markayı ölçüm çubukları karşılığı verdiler.Denedim sevmedim iğneyi çekerken deride iğneyle kalkıyor.Böyle olunca çoçuğun canı yanıyor.Sormak istedim kullananlar var mı diye.

 6. Esra Hanım,
  Dropleti kullanmaya niyetim yok zaten ama eczacı micro- fineyi Çin malı dedi.Droplet Alman malı ve ucu çelik dedi aklımı karıştırdı.Ayrıca bana dropleti kullanırsak ölçüm çubuklarından fark almayacağını söyledi.Ondan birde burada paylaşarak sormak istedim.

  • Tuğba Hanım Merhaba,

   Microfine iğne ucu benim de eskiden beğenerek kullandığım iğne ucuydu. Firma bir Amerikan firması. Nasıl Çin Malı diyor sizin eczacınız anlayamadım. Anlaşılan Droplet firması eczacınıı ‘iyi besliyor’.

   Kusura bakmayın. Herkesten özür diliyorum ama söylemezsem rahat edemeyeceğim. Bu çıkarcı, diğer marka iğne ucu aldığınızda neden ücretsiz yapmıyor anlamıyorum. Tamam droplet besliyor olabilir eczacınızı ama siz tüm ilaçlarınızı bu eczaneden almakla zaten eczacınızı da besliyorsunuz. Bence bu ecazane dışında başka bir eczane ile tüm diyabetlilerle birleşerek gidin ve anlaşın. Havva Hanım, siz ve birkaç diyabetli yakını ya da diyabetli daha birleşerek eczanelerle cidden pazarlık yaparak ücretsiz alabilirsiniz.

   sevgiler

  • Serap hn
   Biz micro fine 4mm kullanıyoruz acı hissettiğini 3 ayda 3kez ancak söylemiştir oğlum .genelde memnunuz.(ayrıca çinde üretilmesi ürkütüyor insanı ama çinde üretilmeyen ne kaldı ki)sanki memlekette imkan yok gibi.
   Selamlar

 7. Esra Hanım,
  Sinirlenmenizi anlıyorum.Her sektörde olduğu gibi ilaç sektöründe de oluyor böyle şeyler.Önüne geçilmiyor işte,ama dediğiniz gibi toplanıp gidersek etkili olabilir.

 8. arkadaşlar babam ve annem uzun zamandır mMicrofine iğne ucunu kullanıyolardı lakin dropleti kullandıktan sonra artık kullanmamaya başladılar ve droplet cok kaliteli bir ürün cıktı akabinde dayım da kullanmaya başladı ve çok memnunlar sizlerde kullanın mutlaka far ediceksiniz

 9. MİCROFİNE AVRUPADA URETİLİYOR YENİ DUYDUĞUMUZ TÜM MARKALAR ÇİN MALI OĞLUMA ALERJİ YAPTI UCUZA ALIYORLAR SAĞLIK DÜŞÜNMÜYORLAR MİCROFİNE 4mm iğne en kısa ve en incesi microfine araştırdım en kalitelisi tavsiye ederim şişman zayıf farketmiyor

 10. benim anlamadıgım piyasada o kadar çok iğne ucu markası var neden droplet bu kadar konuşuldu anlam veremedım bence kendılerını avrupa olarak tanıtan firmalar avrupa bir rakip gelmesinden tedirginler hepsi çıkar meselesi

  esra hanım aslı astarı olmayan yorumlar yapmayın lütfen droplet firmasının besleme alışkanlıgıyla sizin savundugunuz firmanın besleme alışkanlıgı belli bütün amerika obezle mücadele ediyor…herkez biliyo eczacı beslemek yerine doktor beslemeyi tercih ediyorlar.eeee kongreye gitmek maliyet tabii

  • Engin Bey Merhaba,

   ”esra hanım aslı astarı olmayan yorumlar yapmayın lütfen droplet firmasının besleme alışkanlıgıyla sizin savundugunuz firmanın besleme alışkanlıgı belli bütün amerika obezle mücadele ediyor…herkez biliyo eczacı beslemek yerine doktor beslemeyi tercih ediyorlar.eeee kongreye gitmek maliyet tabii”

   Bu yorumunuzu biraz açabilirmisiniz?

 11. Engin Bey Merhaba,

  Öncelikle yorumunuz için teşekkür ederim ama biz yorumlarımızda yorum yapan kişilere sizin yorumunuzdaki gibi ‘esra hanım aslı astarı olmayan yorumlar yapmayın lütfen’ gibi bir üslupla yazmıyoruz.

  Blog sahibi olarak yorumunuzu onaylayıp yayına aldım ama tartışılacak bir konu varsa daha yapıcı bir şekilde tartışmayı tercih ederim.

  (Bu arada ben yorumunuzu tam da anlamamış olabilirim. Yanlış anlamışsam lütfen kusura bakmayın.)

  sevgiler

 12. 22 Şubat yazınızda droplet eczacıyı iyi besliyor diyen sizsiniz dimi mf avantajını kullanmak isteyen eczacının beslenmeye ihtiyacı olabilir mi acaba, müşteri ve işletme menfaatleri dahilinde hareket etmek zorunda eczacı,bugün birçok eczane malum firmanın verdiği iğne uçlarını satıyorlar zaten

  • Engin Bey Merhaba,

   Tip-1 diyabetli misiniz bilmiyorum ama hasta tarafında olarak maalesef sizin kadar iyimser bakmıyorum.

   Aynı ülkede ve aynı eczaneler hakkında da konuşuyor muyuz bilemiyorum. Zira yine maalesef eczaneler (ki işini gayet iyi yapan ama hasta menfaatlerini daha ön planda tutan eczaneler hariç) hangi firma kendisine daha yakınsa o firmanın ilaç ve araç-gereçlerini daha ön planda satmaktalar. Ki biz kan şekeri ölçüm çubuklarımızdan, ölçüm cihazlarımıza ve hatta insülinlerimize kadar eczanenin inisiyatifine kalmış durumdayız.

   Malum firmanın ürünlerini elbette satabilirler. Ancak neye göre kime göre en iyisi olarak hastaya sunup bana göre diğer daha iyi ürünlere göre bu tarz ürünleri ön plana çıkarabilirler anlayamıyorum. Benim gibi bir hastaya farklı bir firmanın ürününü ön plana çıkararak satmaya çalışan eczanenin işletme menfaatlerini daha ön planda tuttuğunu düşünüyorum. Ki bence hasta menfaatleri özellikle tip-1 diyabet gibi kronik rahatsızlıkları olan hasta tarafında bi tık hatta daha da ön planda olmalı.

   Sevgiler

  • Engin Bey Merhaba,

   Gerçekten piyasa hakkında çok az bilgi sahibisiniz. Sağlık sektöründeki hiç bir kurum öncelik olarak firma çıkarlarını göz önüne alamaz, almamalı. Bizim fikrimizi beyan ettiğimiz eczacı ise tamamıyla firma çıkarları ile hareket eden ve hastayı yanlış yönlendirerek hastaya zarar veren bir eczacı’dır.

   Diyabet özelinde konuşursak hastalar için sürekli bir maliyet oluşturan ve insanları maliyeti düşürmek adına farklı arayışlara sevkeden bir sağlık problemidir. Bu zaafı kullanan eczacı ve firmaları anlamaya çalışmak yerine şiddetle kınamalıyız. Çünkü hasta haklarını gözeterek hareket eden birçok firma ve eczacı var.

   Sizdem ricam lütfen konulara piyasa koşulları değil de, hasta hakları tarafından değerlendirip bilgi sahibi olun.

 13. merhabalar esra hanım ben eczacıyım ve yıllardır binlerce kutu iğne ucu sattım ve elimde çok çeşit iğne ucu var.
  1. öncelikle bahsetmiş olduğunuz droplet iğne ucundan çok çok daha iyi paralar kazandıran iğne uçları var
  2. bir iğne ucu bir eczacının insülin kullanan hastasını eczaneden koparacaksa kusura bakmayın hiç bir eczacı bu salaklığı yapıp bir iğne ucu için hastasını kaybetmez
  3. eczacının kazancı bu ülkede çok göze batıyor ortalama bir eczacının kazancının bir devlet memurundan daha az olduğunu biliyormusunuz?
  4. eczacı üniversite mezunu olan tek esnaftır bundan haberiniz varmı
  5. bir hasta hangi markayı isterse eczaneden onu çok rahat alabilir hiçbir eczacı ben bu ürünü satmıyorum başka eczaneden alın demez
  6. Türkiye’de bu tip ürünler üretilmiyor dikkat ettiniz mi hiç? bizim hep avrupa hayranlığımızdan bugün artık en kaliteli malzemeyi çin üretiyor farkındamısınız.
  7. eczacıdan daha çok konuşulacak meseleler varken kimse kendini yormasın.
  saygılar…

  • Sayın Nuh Yayla,

   Bir eczacı olarak aramızda olduğunuz ve bizim negatif düşüncelerimize karşı yanıtlar verdiğiniz için teşekkürler.

   Diğer bir konudan girerek farklı bir bakış açısı getirelim. Yani iğne ucu konusundan çıkalım. Kan şekeri ölçüm çubuğunun son kullanma tarihi yakın olduğu için ücretini düşüren ve hastasına fayda sağlıyor gibi görünen eczacılar da var bu ülkede. Ya da yine ve her zaman üzerine basa basa söyleyebileceğim kan şekerini doğru ölçmediği arttık ayyuka çıkan kan şekeri ölçüm cihazlarını gönül rahatlığı ile hastasına öneren eczacılar da var.

   Ama burada tek gündem maddemiz ve öznemiz aslında ‘eczacı’ olmamalı. Sağlık sistemi, ülke yönetimi ve gelir adaletsizliğinin etkileri bunlar. Özellikle sağlık alanı gittikçe ticarileşince eczacıdan, doktoruna ya da hemşiresine kadar hastasına ‘ticari’ bakmaya başlıyor. Bu sebeple son dediğinize katılıyorum. Eczacıdan daha fazla konuşulacak meselelerimiz var. Ama bu yazının konusu maalesef hastasına en konforlu ve doğru ürünü vermek yerine tam aksi ürünü veren eczacılar. Bu yazıda eczacıları değerlendirmemiz de takdir edersiniz ki çok normal.

   Ayrıca aşağı yukarı aynı pencereden bakıyoruz. Sizin bu tartışmada tam da karşınızda değilim.

   sevgiler

   • Ben tip 2 diyabet hastasıyım micro fine markayı ünviversteler kullanıyor. eczacım bana EB fine isimli ürün verdi uçlarını büyüteçle karşılaştırdım farklı farklı bazısında çok minik eğimler söz konusu celal bayar ünv deki DB hemşire bana micro fine önerdi kutuyu bitirdim yanma olmadı sokarkende iğne kaleminde tırtıklı gibi bişiler hissetmedim ve canım yanmadı bakın hastanelerde özellikle antibiytik ilaçlarda saf suyu çekip antibiyotiğe karıştırırken camdan ötürü iğnenin ucu sıyrılıyor ve canınızı acıtıyor ben aylarca kendi kendime antibiyotik vurmuş bir kişiyim iğneler fabrikadaki makineden çıkıyor tek seferde düzünerce basılıyor kul yapısına güvenipte eczacı arkadaşlarada güvenmeyin aynen dediği gibi sayın esra avcı keşke herkez sizin gibi düşünse müşteri kaybetmeme mantığı malesef ana cadde ve çok iş yapan hastane diplerindeki eczacılar tercihiniz olmasın daha çok sokak arasında olan müşteri odaklı çalışan eczaneleri tercih edin saygılar

  • Gerçekten haklısınız buna katılıyorum Fakat esra hanımda çok haklı tabi ki gerçekten ilacını ve bu tür aparatlarını kontrol etmeden ve bilinçsizce kullanan hastalar var bu da demektir ki eczaneler istedikleri gibi davrana biliyorlar Esra hanıma tamamen katılıyorum saygılar Alp.

  • Arkadaşlar Türkiye’nin iğne ucu üretimi var adı AYSET TIBBİ MALZEME üretimi olarak araştırabilirsiniz avrupaya mecbur değiliz annem 14 yıldır kullanıyor ve yerli malı iyi günler

   • Bende son bir yıla yakındır ayset aldım. Acısı novofin dan daha az. Tecrübem sonucu. Bazı üretim hataları vardı ilk başlarda. Son seride bayağı iyiydi. Memnunum kısaca aysetten

 14. Arkadaşlar konuyu tekrar hortlatmış gibi olmayayım ama ben de insülin e yeni başlamış biri olarak en iyi ve en az can acıtan iğne ucu artıyorum. Bana doktorum novo nordisk firmasının novo fine marka iğne ucunu yazmış. Ben bunu kendi firmasının insülini ile kullandığımda pek canım yanmamıştı ama daha sonra diyabet doktoru farklı bir insülin yazdı, lantus solo star bununla kullandığımda canım yanıyor ve yanma oluyor. Siz hamdi markaları kullanıyorsunuz. Yorumları okudum micro fine, novo twist, droplet markalarını gördüm başka neler var tavsiye edebileceğiniz.

 15. bu konuda daha yeni bir gelişme var mı arkadaşlar. bende yeni başladım insüline. iğnelerden bezdim. canım çok yanıyor. burada bahsedilen markalardan başka bir marka. eczacının verdiği bir iğne. 8mm lik. eczacıya sordun en iyisi hangisiyse onu verin dedim. tek çeşit var dedi ve bunu aldım. ama bir araştırayım dedim ve bir sürü marka olduğunu görüyorum. yaptığım hata hastane karşısından almak oldu heralde. ama bu hastalıkta yeni olduğum için böyle bir hata yaptım. sanırım şimdi novo twist ve microfine alaıp deneyeceğim birer kutu. deneyimlerimi aktarırım daha sonra. iyi günler dilerim.

 16. selamlar arkadaşlar. microfine 4mm insülin iğnelerinden aldım ve yarım kutu kadar kullandım. ilk başta iğne kısa geldiğinden iğneyi çıkarttıktan sonra ilaçtan kaynaklı biraz yanma oldu. ama iğneyi plastik kısım deriye basınç yapıncaya kadar bastırınca bu sorunu çözdüm. bir dahaki sefer 5mm olandan alıp bir de onu deneyeceğim. sanıyorum bastırmaya gerek kalmaz. bunun dışında iğneyle ilgili hiç bir sorun yok. deriye girip çıktığı anlaşılmıyor bile. tabi doğru yere yapılmak şartıyla. 5mm lik iğneyi de alıp denedikten sonra da deneyimlerimi yazacağım. sonuçta bu konu hep güncel kacak. şeker hastalığı hergün artıyor olduğundan güncelliği kaybolmayacaktır. iyi günler acil şifalar dilerim.

  • Erkan Bey Merhaba,

   4 mm iğne boyu aslında idealdir. Bu sebeple iğnenin kısa gelmesine bağlamanızı anlayamadım. Bazı insülinler yanma yapabiliyor. Ya da dolaptan çıkarır çıkarmaz kullanıldığında da benzer bir sorun olabiliyor. Bu sebeplerle yanma olmuş olmasın?

   Bahsettiğiniz gibi Microfine enjeksiyon konusunda oldukça başarılı.

   sevgiler

 17. sanırım kiloyla ilgili, yani beldeki yağ oranıyla ilgili bir şey. biraz daha zayıf olsaydım (boy 174 kilo 87 benim) bu problemi yaşamazdım gibi geliyor 🙂 dediğim gibi bir de 5 mm iğneyi deneyeceğim. hangisinin daha iyi olduğunu (benim için) burada belirteceğim. saygılar sevgiler…

 18. Sevgili arkadaşlar ,yıllardır insülin kullanıyorum,novofine de kullandım microfine de hepsi aynı aslında taki herkesin çok kaliteli ve iyi dediği novofine ve microfine dan daha iyi ve yeni bir ürün verdi eczacım purefine çok memnun kaldım hiç bir farkı yok acı daha az hissediliyor.bırakın yurt dışı ürünlerini kalitelerini bizler değilmiyiz bütün dünya ülkelerini her alanda güzelim Türkiyemize sokan,karar tabiki sizlerin arkadaşlar sadece paylaşmak istedim.

 19. esra hanım iyi günler
  bir kaç gün evvel hatırlarsanız size ölçümlerimin gayet iyi gittiğinden bahsetmiştim ancak 3-4 gün önce yeni bir iğne ucu kutusu açtım (ebfine) ve tokluk şekerlerimde anormal yükselmeler meydana geldi bu marka uçları annem ilaçları alırken eczacı vermiş diyabet hemşireme az önce sorduğumuzda yükselmelerin iğne ucundan kaynaklanabileceğini söyledi
  elimde 5mm microfine iğne ucu var şimdilik onlarla devam edicem bir de mixfine hakkında bir bilginiz var mı
  bu anlattıklarınmla alakalı bir görüş belirtebilir misiniz

  • Mert Bey Merhaba,

   İğne uçları raporunız varsa SGK tarafından % 100 karşılanıyor. Yani hiçbir fark ödemiyorsunuz. Bu sebeple adı sanı pek bilinmeyen markaları kullanmayın. İğne ucunda en iyi micro fine.

   Maalesef bazı markaların iğne uçlarında bu tarz sorunlar olabiliyor.

   Sevgiler

   • teşekkürler esra hanım
    raporum var ancak bazı eczaneler ellerindeki iğne uçlarını çok affedersiniz kakalama çabası içerisinde oluyorlar

 20. Tip 1 diyabetliyim, kullandığım insülin kalemi ucu novotwist 5ml. Dört senedir kullanıyorum ve süper bir iğne ucu. Batmada ve çıkmada insülin akışında hiç bir sorun yaşamıyorum, bir kere bile yaşamadım. Bu hafta dr novorapid ve levemir e ilaveten lantus verdi. Ama iğne uçlarım uymadı 😳 Takmak ve çıkartmak çok zor. Yine de uğraşıyorum vazgeçemiyorum. Diğer denediğim, herkesin övdüğü, popüler iğne uçlarından iyi sonuç alamadım. Şimdi marka yazmayayım ama biri var ki, batmıyordu. Üç iğneden birini atıyordum, canımın yanması da cabası. Her eczane de bunu önerir. Eczacım bir tek benim için novotwist bulunduruyor. O da hep diğer markayı veriyor hastalara. Ama novotwist ti ben tercih ediyorum. Yönlendirmeler çıkar odaklı genelde. Yaşadıklarımdan öğrendiğim kadarıyla. Dikkat etmeli ve tercihlerimizi dile getirmeliyiz 👍🏻

  • Jülide Hanım Merhaba,

   Aslında popüler olarak birkaç marka var. Bunlardan biri Novornordisk’in iğne uçları. Novotwist de çok iyi.

   Doğru ve size rahatsızlık vermeyen bir iğne ucunu kullanıyor olmanız mutluluk verici 🙂

   sevgiler

 21. Kızıma bd Micro fine kullanırken,
  Accu fine ı kullanmaya başladık ama
  Memnun değil bu değişiklikten.
  Bu iğne ucunun acıttığını söylüyor.

  • Merhaba,

   İkisi de aynı markanın insülin kalem iğne ucudur. Ultra ve Plus modelleri arasında fark mıdır diye Google’ladığımda aynı görünüyorlar. Fark varsa bile çok küçüktür.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: