Beyhan Hanım Soruyor

Sor BakalımBeyhan Hanım Soruyor

Bir-Sorum-Var-copy-300x2534 yaşında, yaklaşık 1 yıldır tip 1 diyabetli oğlumun 3 aylık şeker ortalamaları sırasıyla 12.8, 7.4, 6.3 ve en son değerimiz 5.5 çıktı. Yani kademeli olarak 5.5′a kadar düştü.

Açıkçası bu sonucu gördüğümüzde eşimle sevindik. Çünkü normal insan sınırları içerisindeydi. Ama doktorumuz düşük buldu ve “6′ nın altında pek istemiyoruz.” dedi.

Sizler de tecrübelerinizi paylaşırsanız sevinirim.

Beyhan Akgün Koçak

Önceki İçerik
Sonraki İçerik

4 YORUMLAR

 1. Allah allah neden 6 nın altını istemiyorlarmış anlamadım . Eğer düşük kan şekeri çok yaşanmıyorsa ki bildiğiniz gibi Ha1c ortalama alıyor neden normal sınırlarda olmasın ki ? Sanıyorum çok düşük kan şekerlerini istemiyoruzun sonucu böyle demiş olmalı ..

  Sevgiler ,

 2. Beyhan Hanım Merhaba,

  HbA1c’nin düşük çıkmasının sebebi 3 aylık dönemdeki kan şekerinin düşük gittiğini gösteriyor. Yani oğlunuz muhtemelen sık hipoglisemi ya da hipoglisemiye yakın kan şekeri değerleri görmüş. 6’nın altında olması bu sebeple pek de istenmez.

  Genelde 6-7 arası çıkarsa her şey oldukça yolundadır denir.

  sevgiler

 3. Yeni bir diyabet tip 1 hastasının HbA1c değerinin düşük olması hipoglisemilerinin çok olması anlamına geldiği için istemez dr. Ben de henüz 9 aylık bir tip 1 li olarak ilk aylarda yaşadığım bol hipoglisemili günleri unutamam. Benim de hastalığın başlangıcında HbA1c değerim 12,6 iken ilk 3 ay sonunda 5,5 olmuştu.

 4. Evet,anladım.Doktor dediğiniz gibi hipoglisemi riskinin fazla olmasını istemiyor.Gerçi günde en az 8 kez ölçüm yapıyoruz ve hep gözümüzün önünde. Ayrıca yatmadan önce 110 ‘ un altında çıkıyorsa mutlaka müdahale ediyoruz. Biz hala balayında olduğumuzdan aynı çıkan değere aynı doz insülin yapsak bile farklı tokluk ölçümleriyle karşılaşabiliyoruz. Sanırım bunlar sonradan bir düzene giriyor değil mi?

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: