Benim Meydan Okumam Tip-1 Diyabetli Oğlumla İlgili

Sizden GelenlerBenim Meydan Okumam Tip-1 Diyabetli Oğlumla İlgili

Benim Meydan Okumam Tip-1 Diyabetli Oğlumla İlgili

Oğlum yeni diyabet olduğu sıralardı ve insanlardan biraz uzaklaştığım bir zamandı…

Erdoğan’ın arkadaşının doğum gününe oğlum mutlu olacağı için gittik. Marshmallowlarla süslenmiş masa (Doğru yazmak için google kullandım.). Pembe ve mavi.

Erdoğan görmeden karbonhidratına göre insülini gönderdim. Biliyorum ki iki renkten de yemek isteyecek. İçimden de dua ediyorum; “Lütfen kimse karışmasın. Ben şekerinin kötü gidebileceğini göze aldım. Moralimizi bozmasın kimse…”

Erdoğan masayı fark etti. Mavisini almış. “Yiyebilir miyim?” diye sordu. Ben de evet anlamında başımı salladım. Biraz sonra tahmin ettiğim gibi pembeyi de almış tüm sevimliliğiyle izin istiyor ki ordan çok bilgili bir arkadaş, “Hayır. Sen yiyemezsin. Sen şeker hastasısın.” diyerek bizi aydınlattı.

Derin bir nefes aldım ve “Benim çocuğum da bugün sizin çocuklarınız gibi sağlıksız beslenecek” cevabını verdim bir süre sessizlik oldu.

Benim yaptığım da belki doğru değil ama tahammül edemiyorum.

Selin Ersan

4 YORUMLAR

  1. Bilinçsiz ve cahil toplum ne oldum değil me olacağım demeli insan. Biz biliyoruz umudumuzu yitirmiyoruz güzel günler yakın elbet bu tip1 diyabetimizinde bir çaresini bulacaklar. Bende 3. Üniversiteme yazıldım fakat iş bulmakta epey bir zorluk çekiyorum. Gittiğim ortamlarda hep askerlik muhabbetleri , kız muhabbetleri.. Ben askere gitmek istemezmiydim? Kız arkadaşım olsun istemezmiydim. Yapacak birşey yok Yüce Yaradan’ımızın takdiri. Ellerimiz kollarımız bağlı bu hastalığa artık çare bulunmasını istiyoruz. Saygılarımla kalın.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: