Benim Diyabete Meydan Okumam Okulda Oldu

Sizden GelenlerBenim Diyabete Meydan Okumam Okulda Oldu

Benim Diyabete Meydan Okumam Okulda Oldu

Öncelikle hepinize merhaba,

Ben Ceren. 12 yaşındayım.

Bana tip-1 diyabet teşhişi 10 Aralık’ta kondu. O sıralar anneannem gelmişti. Koşturmacayla geçmişti zaman. Anneannem buradayken çok su içmeye başladım. Normalde 1 bardak içerken 10 bardak içer olmuştum. Ben küçükken bile yatağımı ıslatmazdım ama sürekli ıslatıyordum. Ama anneme söylemiyordum.

Bi gün okuldan döndüm. Çok hızlı nefes alıyordum. Hastaneye gidelim dedik. Tahlil yaparlar gideriz dedik. Eko çekerken bir abla hemen şekerime baktı 418 idi.

1 hafta kaldım hastanede. Eve geldim. Her şey çok güzeldi. Açlık tokluk 90 ve 120 arasındaydı. Ama bir gece (İğneyi vurmuyorduk.) şekerim yüksek çıkınca iğne vurduk ve düşük şeker komasına girdim 2 sefer. Okula 3 ay falan gidemedim. Hastane değiştirdik ama ben okuldan çok geri kalmıştım.

Benim diyabete meydan okumam okulda oldu. Bütün sınavlarıma çalıştım ve takdir aldım. Bütün arkadaşlarım; “Sen nasıl takdir aldın?” dedi. Ben de dedim ki; “Ben diyabetliyim ama başka bir insan değilim.”

Bütün hocalarım beni örnek veriyor. “Maşallah! O kadar okula gelemedi ama notları çok iyi.” Diye.

İlk başta hep ağladım, korktum. Çünkü kh sayımını bilmiyordum. Hiç bi şey yiyemeyeceğim diye. Ama şimdi diyabetimle iyi anlaşıyoruz.

Esra Abla, biraz uzun oldu. Biraz fazla biriktirmişim içimde. İyi oldu yazmam. İnşallah yayınlarsın😁

Ceren

 

Siz de hikayenizi yazmak isterseniz;

https://goo.gl/forms/b8PIbfYsEPKJkBb63 linkindeki formu doldurup bizimle paylaşabilirsiniz.

2 YORUMLAR

  1. Sen bir süper kahramansın. Öpüyorum güzel yanaklarından. Hayat her zaman süprizlerle dolu. İyi veya kötü hiç farketmez. Anlayıp, kabul edip hayatımıza devam etmeliyiz.. Sen bunu daha şimdiden öğrenmiş ve mutlu olmanın sırrını çözmüşsün.

    Tebrik ediyorum seni, dünyada bunu yapamayan o kadar çok yetişkin var ki. ..

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: