Basketbolcu Alper Saruhan’ın Hayat Boyu Strip Sponsoru Belli Oldu

Haberler&GelişmelerBasketbolcu Alper Saruhan'ın Hayat Boyu Strip Sponsoru Belli Oldu

Herkese Merhaba,

Hatırlarsanız Uşak Sportif’in kaptanı Sayın Alper Saruhan tip-1 diyabetini daha iyi yönetebilmek adına kan şekeri ölçüm cihazı ve çubuklarıyla ilgili sponsor arıyordu.

Basketbolcu, Şeker Ölçümüne Sponsor Arıyor yazısında basına verdiği röportajını yayınlamıştık. Alper Bey özellikle bu röportajında kan şekeri ölçümün ne denli önemli ve elzem olduğundan bahsetmişti.

Alper Bey’i tanıdığımız için hemen kendisine WhatsApp’tan yazdım. Telefonda görüştük. Ben de bloğumuza reklam veren ve tip-1 diyabet odağındaki birçok toplantımıza sponsor olan Roche ile görüştüm. Ve nihayet sonuca vardık.

Bu arada bilmeyenler için belirtmek isterim. Roche; Accu-chek  kan şekeri ölçüm cihazlarının firması.

Artık Alper Bey’in ömür boyu kan şekeri ölçüm çubuğuna Roche sponsor oldu. 

Geçtiğimiz Salı günü Alper Bey İstanbul’da idi. Ve Roche’tan Ürün Müdürü Sn Halit Toktaş’ı müsaitlerse ofislerinde ziyaret ederek ömür boyu sponsorluk konusunu görüşmek istediğini belirtmiş. Ve görüşmüşler. Fotoğraflar da çekmişler 🙂 Alper Bey kısıtlı bir zaman aralığında Roche’a gittiği için bana haber verememiş. Ama görüşme sonrasında beni arayıp hem bilgi verdi hem de teşekkürlerini iletti.

Roche’a ve iletişimde olduğumuz tüm Roche çalışanlarına bu konuya gösterdiği hassasiyetten dolayı ben de teşekkürlerimi iletiyorum.

Bu arada küçük ve önemli bir not. Alper Bey Twitter hesabında HbA1c sonucu hakkında bir Twit atmıştı. Çok anlamlı ve mesaj dolu 🙂

Neden şekerini bu kadar sık ölçüyorsun diyenlere HA1c=6.9 işte nedeni bu!!!

Roche’tan bu sabah ömür boyu sponsorluk ile ilgili gelen maili de sizlerle aşağıda paylaşıyorum.

“Alper Bey de artık bir Accu-Chek Performa Nano kullanıcısı.

Kendisiyle yaptığımız görüşme sonrasında misyonumuz olan “Diyabet yönetimini kolaylaştırarak diyabetlilerin yaşam kalitelerini artırmak” konusunda fikirlerimizin bire bir örtüştüğünü görmek bizleri çok sevindirdi. Kendisi özellikle başarılı bir profesyonel basketbolcu olarak kan şekerini düzenli takip edip diyabeti kontrol altında tutarak aslında her şeyin başarılabileceğini gösteren çok önemli bir rol model. Onun bu başarısı herkese bir motivasyon kaynağı olacaktır. Kendisini bu konuda sorumlu hissetmesi de bizler için ayrıca çok sevindirici.

Önümüzdeki dönemde onun da destekleriyle diyabet yönetimi konusunda önemli aşamalar kaydedeceğimizi umuyoruz.“

Benzer Haberler

Profesyonel Basketbol Oyuncusu Alper Saruhan

Maçtayız

3 YORUMLAR

 1. Esra Hanım merhabalar,

  Öncelikle bu güzel gelişmeye aracı olan sizi ve roche firmasını kutluyorum…bu tarz duyarlılıkları her firmanın göstermesi dileğiyle..

  sevgiler..

 2. Facebook Yorumları

  Medine Gülsoy Bana da bi sponsor lazım

  Elçin Bayar Koral hayat boyu stripp.hasta olmayana boyle bi sponsorluk ne onemsiz gelir ama:)

  Hilal Salman Bana da sponsor lazim

  Ayşe Nur Alper Saruhan da bize sponsor olsun..

  TC Saime Çamaş Taş bizde onu kullanıoruz ama onun kadar şanslı değıliz sponsorumuz yok

  Metin Hergul Bari accu chek mobil kasetlerini verseler.

  diyabetimben.com Herkese Merhaba, keşke bu tarz dertlerimiz olmasa diyorum ama kan şekeri ölçümünün ne denli önemli olduğunu Alper Bey baya ses getirecek şekilde duyurdu. Bana da sponsor lazım sevgiler, esra

  Serkan Bayramoğlu Listeye benide ekleye bilirmisiniz

  diyabetimben.com Hahaaaaa herkesi ekliyorum ama dileklerimiz yerine gelemeyecek. Sevgiler

  Kadir Kılıç Uşak’ımızın kaptanını kutluyorum. Dertleri anlatmak adına atılacak küçük adımlar bile büyük onem taşır ve ses duyurur diye ümit ediyorum. Herkese saygılarımla. ..

 3. […] Sonra iletişimimiz daha da kuvvetlendi. Yakın bir zamanda Alper Bey kan şekeri ölçüm çubukları için sponsor arıyordu. Basketbolcu, Şeker Ölçümüne Sponsor Arıyor yazımızda sizlere anlatmıştık. Tip-1 diyabetli biri olarak iletişim halinde olduğum Roche’a konuyu aktarmış ve Roche’un Alper Bey’e ömür boyunca kan şekeri ölçüm çubuğu sponsoru olmasını sağlamıştım. O haberi de büyük bir mutluluk ile sizlere duyurmuştuk  Basketbolcu Alper Saruhan’ın Hayat Boyu Strip Sponsoru Belli Oldu yazımızda. […]

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: