Azoi iPhone için ‘Wello’ Sağlık Kılıfını Tanıttı

Haberler&GelişmelerAzoi iPhone için 'Wello' Sağlık Kılıfını Tanıttı

Bilim ve teknoloji şirketi Azoi, kullanıcıların kan basıncı, kalp hızı, sıcaklık ve daha başka ölçümleri izlemek için, iPhone 4S, iPhone 5 ve iPhone 5s ile çalışan Wello telefon kılıfıları üzerinde çalıştığını ve yakın bir zamanda satışa sunacağını duyurdu.

wello_iphone_case

Kılıfın kendisi Bluetooth özelliği ile ince bir tasarıma sahip ve arka tarafında iki sensör ile birlikte bir mikroişlemci içermektedir. Kullanıcılar kılıfın arka tarafında yer alan iki deliğin üzerine iki parmak koyarak birkaç saniye içinde sağlıkları ile ilgili ölçüm yapabiliyor.

 

Azoi Wello diğer aksesuarlar ile senkron olabiliyor. Örneğin; Wi-Fi baskül veya diğer fitness cihazları gibi, ve tek bir şarjla iki ay kadar süren bir pile sahip. Bu telefon aksesuarı birden fazla kullanıcıya kendi sağlık ölçümlerini uygulama ile aynı zamanda sağlık eğilimlerini kaydetme olanağı vermektedir.

Daha önce yazmış olduğum yazımda da belirttiğim gibi Apple Wello benzeri sağlık izleme fonksiyonlarını barındıran giyilebilir iWatch ürününü bu yıl çıkarmak için çalışıyor. Bu ayın başında çıkan bir rapora göre iWatch belki kalp hızı ve oksijen düzeyleri gibi fiziksel fonksiyonları ölçmek için optik sensörler dahil edilmiş. Apple’ın “Healthbook” uygulamasını iOS 8’e dahil ettiğini; kullanıcılara iWatch ve iPhone ile birlikte sağlık istatistikleri izlemeye yardımcı olacağı söyleniyor.

Azoi, Amerika Birleşik Devletleri Gıda ve İlaç İdaresi’nden (FDA) onay beklemektedir ve bu yıl ürünün lansmanı planlanıyor. Sadece Amerikan erken ön sipariş edenler bu cihazın yanında akciğer fonksiyonları ölçmek için ücretsiz bir spirometre’ye de alacaklar. (Kaynak: macrumors.com)

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: