Anasayfa Haberler&Gelişmeler Artistik Jimnastikte Tip-1 Diyabetli Baha Çağlayan 3. Oldu

Artistik Jimnastikte Tip-1 Diyabetli Baha Çağlayan 3. Oldu

4 3.863 görüntüleme

k_20100617_bahaBu haberi derlemek için biraz zaman kaybettim. Ki bu haber Mayıs ayına ait bir haber. Sizleri geç bilgilendirdiğim için özür dilerim.

Aslında tip-1 diyabet hiçbir şeye engel değildir demek benim çok hoşuma gitmiyor. Çünkü tip-1 diyabet bence fiziksel bir engel değil. Ya da herhangi bir şeyi yapmaya da engel değil. Ama hem tip-1 diyabetli olup hem de iş hayatında ya da profesyonel spor hayatında başarılara imza atanları gördükçe ‘toplumsal algı engellini’ aşıyor olmanın verdiği mutluluk apayrı olmakta.

Ki unutmayın; engel ne fiziksel ne de iç hastalıklarla ilgilidir. Asıl engel mevcuttaki yaşam koşullarıdır.

Size Baha Çağlayan’dan bahsedeceğim. Baha; Bolu 50. Yıl İzzet Baysal İlköğretim okulu öğrencisi. Ve tip-1 diyabetli. Daha bu yaşına rağmen belki de boyundan büyük bir başarıya imza atıyor. Bolu’da düzenlenen Artistik Jimnastik Okullararası Türkiye Birinciliği Yarışması’nda küçük erkekler kategorisinde 3. oldu.

Kolay değil. Önemli bir başarı. Baha Çağlayan’ı tanımasam da tip-1 diyabetli bir akranım olarak bu başarısından dolayı kendisini tebrik ediyorum.

Umarım tip-1 diyabetli olup da daha nice başarılara imza atacak güzel çocuklarımızın harika haberlerini almaya devam ederiz.

  • Baha tebrik etmek gerekli tabi ki ama daha evvel anne babasını tebrik etmeli.
    Baha’ya sen diyabetlisin sakın spora gitme şekerin düşer, bayılır kalırsın deyip de çocuğun ümidini kırmadılar.
    Baha’dan çok, Anne – babaya TEBRİKLER.

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.