Ankara Diyabet Şenliği

EtkinliklerAnkara Diyabet Şenliği

24 Mayıs Pazar günü yani dün Ankara’da her yıl Mayıs ayında düzenlenen ‘Diyabet Bahar Şenliği’ gerçekleşti.

Birçok ilden (Hatırladığım kadarıyla; İstanbul, Eskişehir, Bursa, Elazığ, İzmir, Kastamonu gibi) katılımın olduğu bu organizasyon Diyabet Yaşam Derneği Ankara Şubesi ve Diyabet Vakfı Ankara Şubesi tarafından planlandı. 2012 yılından bu yana tanıdığım arkadaşlar büyük bir emek ile hazırlıklarını yapmışlar.

Etkinlik için hazırlanan t-shirtlerde ise ‘Dengeli Beslen, Haraketli Ol, Sağlıklı Kal’ sloganı bu senenin etkinlik mottosuydu. T-shirtlerin üzerinde çok fazla arma ve yazı vardı. Biraz daha sade t-shirtler yapılmasını öneriyorum.

Biz de Eşref ile 10:30 gibi etkinlik alanındaydık. Hava inanılmaz sıcaktı. Etkinlik alanında ise gölge yerler katılımcılar tarafından doldurulmuştu. Bir şekilde gölge bir yer bulup oturduk 🙂

ankara diyabetArada bir zaman bulup Nesil Hanım, Emine Taşdöğen ve kuzeni ile de selfie çektik 🙂

Saat 11:30 gibi organizasyona ev sahipliği yapan Belediye Başkanı, Prof Dr İlhan Yetkin, Emine Alemdar ve Aşırcan Büyüker kısa birer konuşma yapmaya başladılar.

Bu tarz etkinlikler tip-1 diyabetli ve yakınları için yalnız olmadıklarını hissettiren bir buluşma kıvamında oluyor. Ya da sosyal medya kanalları üzerinden bildiğiniz akranlarınızla bu etkinlikler vesilesiyle tanışabiliyorsunuz. Ben de birkaç aile ile tanışma fırsatını elde etmiş oldum.

Etkinlik alanında çok fazla kalmadık. 12:30 gibi ayrıldık ve İstanbul’a geri dönüş yoluna geçtik. Bu vesile ile tekrar etkinlikte emeği geçen arkadaşlarımıza teşekkür ederim.

 

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: