Abbott’un FreeStyle® Libre 3 Sensörü Yeni Özellikleriyle CE Onayı Aldı

Haberler&GelişmelerAbbott’un FreeStyle® Libre 3 Sensörü Yeni Özellikleriyle CE Onayı Aldı

Abbott’un FreeStyle® Libre 3 Sensörü Yeni Özellikleriyle CE Onayı Aldı

Her ne kadar Abbott’un Free Style Libre  ile ilgili “parmak delmeye son” ve “sürekli glikoz ölçüm sistemi” gibi pazarlama stratejisini beğenmesem de bu sefer yeni özellik ve görünümle sundukları sensörü alkışlıyorum.

Hatta bazı diğer firmalar gibi hantal davranmayıp inovasyondan vazgeçmemeleri de takdirlik.

Evet, Abbott’un Free Style Libre 3 sensörü artık CE onayı alarak bazı ülkelerde piyasaya sunuldu.

Mevcutta olmayan özellikler de bu versiyonlar gelmiş oldu.

 • Daha iyi kullanıcı deneyimi için daha küçük daha ince bir sensör.
 • Her dakika cilt altı sıvısının şekerini ölçerek mobil uygulamaya dakikalık veri gönderiyor. Dolayısıyla okutucu veya telefonla okutmak artık gerekmiyor. Bu bence iyi bir gelişme.
 • Yine her bir sensör 14 günlük.
 • Sensör glikoz değeriyle parmaktan şeker ölçümü sonuçlarının yakın olduğunu çıkaran MARD değeri yetişkinler için %9,2. Bu oran gayet iyi bir oran 🙂
 • Yine diğer modellerde olduğu gibi sensör takıldıktan 60 dakika sonra çalışmaya başlıyor.
 • Diğer Libre modelleriyle de aynı fiyata sunulacağı belirtilmiş.

Yıllar önce, Amsterdam’da gittiğim Abbott Blogger etkinliğinde Abbott çalışanları, Libre için böyle bir vizyon çizmediklerini söylemişlerdi. Ancak bu vizyonun değişerek ürüne olumlu yönde yansıması mutluluk verici.

Şimdi sıra Abbott Türkiye vesilesiyle Free Style Libre 3’ün Türkiye’ye gelmesi 🙂

Kaynak: https://www.prnewswire.com/news-releases/abbotts-freestyle-libre-3-system-receives-ce-mark–features-worlds-smallest-thinnest-sensor-with-best-in-class-performance-at-the-same-low-cost-for-people-with-diabetes-301138719.html

7 YORUMLAR

  • Merhaba,

   Libre3’ün çalıştığı uygulamaları Applestore ya da Google play’den indirmek için bazı değişiklikler yapmanız lazım. VPN ile Libre3’ün çalıştığı ülkelerden hesap açıp devam etmeniz gerekiyor. Ama bazen bu da işe yaramayabiliyor çalıştırmak için.

   sevgiler,

 1. Merhaba ,

  Almanya’dan Libre 3 aldım. telefonuma vpn programı indirdim ve konumu almanya seçtim. fakat halen uyulamalar menüsünde libre 3 ün app . çıkmıyor.
  En son kontrolümüzde doktorumuz , türkiye’de bu şekilde kullanların olduğunu söylemişti. neden uygulamaya erişemediğimi anladım. yardımcı olabilir misiniz?

  acaba almanyadan hat ve telefon mu almalıyım. direk uygulamayı o telefona indirip , türkiye’de kullanabiliyor muyum?

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: