26 Ekim 2013 Cumartesi Günü Davetlisiniz…

Etkinlikler26 Ekim 2013 Cumartesi Günü Davetlisiniz...

rollupDeğerli Arkadaşlarımız (Yerimiz kalmamıştır. Konuyla ilgili 26 Ekim Cumartesi Günü Toplantısı Hakkında linkindeki yazımızı okumanızı rica ederiz),

Merakla beklenen gün geldi çattı.

Ara sıra bloğumuzda ‘öznesi gizli’ yorumlar yapsakta birçoğunuz ‘Vallahi ben bunu düşünmüştüm.’ demeye başladınız bizce.

Bu toplantımız Medtronic’in ‘koşulsuz katkısı’ ile gerçekleşecektir. Ki bildiğiniz üzere Diyabetimben.com birçok toplantı yapıyoruz. Firmalara teklif götürüyoruz ya da firmalar gelip sponsor olmak istiyorlar. Bu toplantıya Medtronic sponsor olmayı kabul ettiği Medtronic ile ilerlediğimizi belirtmek isterim.

Bomba bir ekip ile buluşmak, tip-1 diyabet tedavisindeki yenilikleri ve bilmediklerimizi birinci ağızdan dinlemek için 26 Ekim 2013 Cumartesi günü hepinizi İstanbul’a bekliyoruz.

Neden mi?

 

 

 

 

 • Taaaaa Amerika’dan, Yale Üniversitesi’nden ana uzmanlık alanı Çocuk Endokrinolojisi olan ancak bizim yapay pankreas çalışmaları ile tanıdığımız Doç. Dr. Eda Cengiz,
 • Kalbimizde önemli yere sahip ve aynı zamanda ‘tip-1 diyabetli akranımız’ Marmara Üniversitesi’nden Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Uzmanı Doç. Dr. Oğuzhan Deyneli,
 • Oğuzhan Bey’in ricası ile ve bizim davet teklifimizi kırmadan gelecek, uzmanlık alanı Çocuk Endokrinolojisi olan Marmara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Serap Turan ve
 • Karbonhidrat sayımı ve diyabette beslenme konularındaki bilgi ve tecrübesiyle Uzman Diyetisyen Nesil Gören Atalay bizlerle olacak.

Kalbimiz yerinden çıkacak gibi. Ne kadar zamandır büyük bir emek ve sabırla bu organizasyon için çalıştığımızı bir bilseniz! Galiba 3-4 aydır durmaksızın düşünüp, tartışıp, yol almaya çalışıyoruz.

Unutmadan yine her zamanki gibi araya ek bilgiler giriyoruz şimdi.

Artık daha bi profesyonelleştik. Her Cuma günü bloğumuzda karbonhidratı sayılmış ve düşük karbonhidratlı yemek tariflerini bizlerle paylaşan Ezgi Yılmaz Atölye Pudra’yı kurdu.  Artık DiyabetimBen.com’un tüm organizasyonları Ezgi Hanım’ın değerli ellerinde. Kim bilir kaç kez telefonlaştık, kaç kez mesajlaştık, mailleştik, yoğun ve stresli mesai saatleri sonrasında kaç kez buluştuk. İnanın hatırlamıyoruz.

Ya da Medtronic’ten Mine Şen ile kaç kez telefonlaştık, mailleştik, buluştuk. Sabrına ve gösterdiği nezaketinden dolayı kendisine tekrar teşekkür ediyoruz.

Sonunda umarım hepimizin tip-1 diyabetli bilgilerinin yenileneceği ve bilmediklerimizi bileceğimiz, göremediklerimizi göreceğimiz değerli doktorlarımız ile beraber olacağımız güzel bir toplantıya imza atacağız.

Toplantımız ile ilgili tüm detayları aşağıda okuyabileceksiniz.

TİP-1 DİYABETTE SON GELİŞMELERİ İLK ELDEN TAKİP EDİN!

Tarih: 26 Ekim 2013 Cumartesi

Saat:  12:30-17:00

Lokasyon: İstanbul Silence Convention Center, Brandium AVM Yanı,  Küçükbakkalköy Mah. Dudullu Yolu Cad. No:29 Ataşehir / İstanbul (Sabiha Gökçen Havalimanı ve Dudullu’daki Kamil Koç dinlenme tesislerine yakındır.)

Ulaşım Notları: Kadıköy’den 19Y, 14A, 19T, Altunizade’den 13AB, Üsküdar‘dan 11T, 320A

Etkinlik Ajandası

12:30-12:40 DiyabetimBen.com Kurucusu Esra Avcı, Karşılama Konuşması

12:40-12:50 Doç. Dr. Oğuzhan Deyneli Hoş Geldiniz Konuşması

12:50-13:00 Medtronic Türkiye Diyabet Bölümü Müdürü Elif Asar Hoş Geldiniz Konuşması

13:00-13:05 DiyabetimBen.com Video Gösterimi

13:10-14:10 Doç. Dr. Eda Cengiz / Yapay Pankreas, Dünyada Tip-1 Diyabetle İlgili Gelişmeler ve Çeşitli Tedavi Yöntemleri

14:10-14:50 Doç. Dr. Serap Turan / Tip-1 Diyabetli Çocuklarda İnsülin Pompası Tedavisi

14:50-15:15 Kahve Molası (Gün boyu çay, kahve ve su ikramı yapılacaktır. Kahve molasında ise mevsim meyveleri, çok tahıllı un ile yapılmış 2 çeşit tuzlu kurabiye, çok tahıllı unla yapılmış tatlandırıcılı, cevizli ve kakaolu kek ve yine tatlandırıcılı kurabiye, ayran, ceviz ve fındık. Her ikramın karbonhidrat miktarı Uzman Diyetisyen Nesil Gören Atalay tarafından hesaplanacaktır.)

15:15-16:00 Uzman Diyetisyen Nesil Gören Atalay / Yapay Pankreasta Beslenme, Tip-1 Diyabette Beslenme İle İlgili Soru ve Cevaplar

16:00-17:00 Doç. Dr. Oğuzhan Deyneli Moderatörülüğünde Doktorlarımızla Soru – Cevap Modülü

Toplantımıza katılım ücretsizdir. Davetiyeler 2 kişiliktir. Ancak 2 kişi olarak katılacak arkadaşlarımız katılım formunun not kısmına mutlaka katılacağı kişinin de ismini yazsın. Davetiyemiz 2 kişilik olsa da isteyen tek kişi olarak da katılabilir.

İl dışından gelecek arkadaşlarımızın kendi imkanları ile gelebileceklerini belirtmek isteriz. Herhangi bir yol ödemesi desteği yapılamayacaktır.

Toplantımıza katılım ile ilgili bir önemli husus ise; çocuk katılımcılarımız ile ilgilidir. Takdir edersiniz ki uzun süreli konuşmaların yapıldığı bir toplantıda çocukların dikkatini canlı tutmak mümkün olmayabiliyor. Bu durumda özellikle belli bir yaşın altındaki çocuklarımız hem anne-babanın hem de diğer katılımcıların dikkatlerini dağıtabileceği ve dinleme performansımızı düşürebileceği endişesi taşımaktayız.

Hatırlarsanız Dedeman’daki organizasyonumuzda benzer durumlar ile karşılaşmıştık.

Zira bu etkinlikten alacağımız bilgileri ne kadar iyi anlar ve özümsersek çocuklarımızın hayatlarını daha da kolaylaştıracağız. Toplantımızdan verimli bir şekilde ayrılabilmemiz için çocuk katılımcılarımıza yaş sınırlaması belirlemek durumunda kaldık. Bu sebeplerle üzülerek toplantımıza sadece 9 yaş ve üstü çocuklarımızla katılabileceğinizi vurgulamak isteriz.  Ancak çocuğunuzla, belirtilen yaş şartını da dikkete alarak, katılıp katılmayacağınıza karar verirken gerekli hassasiyeti göstereceğinize de şüphemiz yok.

Toplantımıza katılmak için Etkinlik Katılım Formu’nun (Kontenjanımız dolmuştur.) üzerine tıklayarak açılacak sayfadaki formu eksiksiz doldurmanızı rica ederiz. Çocuğunuzla katılacaksınız lütfen çocuğunuzun yaşını da NOT kısmına yazın. Ve unutmayın. 9 yaş altındaki çocuklarımızın katılımı mümkün değildir.

17 Ekim 2013 Perşembe tarihi ise etkinliğe katılımınızı bildirmeniz için son günümüz. Bu tarihe kadar katılımını onaylamayan arkadaşlarımızın toplantımıza dahil olamayacağını belirtmek isteriz. Bu sebeple hızlı davranarak kaydınızı hemen yapmanızı öneririz.

Katılımınızda bir değişiklik olursa mutlaka; Ezgi Yılmaz’a 0 532 308 0386 numaralı telefondan ya da info@atolyepudra.com mail adresinden ulaşıp bilgi verin ki boşalan kontenjandan başkaları faydalansın.

Son olarak toplantımızın afişini, sürekli olan değişikliklere rağmen, büyük bir sabır göstererek bitiren Ankara’dan Emrah Türüdü‘ye, Etkinlik Katılım Formumuz’un yazılımını ve kurulumunu yapan Ankara’dan Barış Kayadelen‘e teşekkürler. İkisi de bizim diyabetli akranlarımız 🙂

Hepimize bu vesile ile 26 Ekim’de başarılı ve verimli bir toplantı dileriz.

 

 

82 YORUMLAR

 1. Esra hanım ; harika bir organizasyon bizi beliyor şimdiden teşekkürler 🙂 kaydımızı yaptıl dört gözle 26 ekimi bekliyoruz Talha Emir cok sevindi Sevgilerini yolluyor..

 2. Süpersiniz Esra hanım ve bu iş için emek harcayan bütün arkadaşlar.

  Eminim çok verimli bir toplantı olacaktır.Bir aksilik olmassa mutlaka orada bulunmak istiyoruz.Dedemandaki etkinliğe eşim gelememişti.Bu sefer eşimde katılmak istiyor.Ya eşimle yada oğlumla gelicez.Çekiliş yapıcaz artık kısa çöpü kim çekerse o kazanıcak.Sabırsızlıkla bekliyoruz 26 Ekimi.Çocukların sıkılma konusuna gelince gerçekten Furkan 12 yasında olmasına rağmen o bile çok sıkılmıştı ve beni bunaltmıştı.Ama isterimki bütün aileler katılabilsin çünkü orada duyacağımız her bilgi bizler için çok önemli.Ben furkanı ablasıyla bırakıp eşimle gelmeyi düşünüyorum bu sefer.Umarım bir aksilik olmaz.

  Emekleriniz için tekrar teşekkürler.

  Sevgiler…

 3. Esra hanm merhaba kayit yaptrdik ama umarim sorun olmamistir siz mi kontrol ediyorsunuz kaytlari. Boyle organizasyonlar cok guzel. Sizle de tanismis olucaz. Teşekkürler

 4. siz harikasınız yakın gözlüğüm iş yerinde kaldığından formu yarın doldurabileceğim. Sizi seviyoruz…..
  neslihan cem muammer özger

 5. Herkese Merhaba,

  Merak etmeyin. Kayıtlar geliyor. Gözden kaçma dahi olmaz 🙂

  Nesilhan Hanım,

  İsterseniz yakın gözlüğünüz olup kaydınızı yapayım 🙂

  Yeliz Hanım,

  Doğru bir karar vermişsiniz. Sizlerin daha iyi bilgilenmesi için daha iyi olur.

  Türkan Hanım,

  Umarım iyi bir organizasyonun altında kalkacağız. Talha Bey’i öpüyorum 🙂 Ama en çok Eymen Paşa’yı 🙂

  sevgiler

 6. Esra Hanım, etkinliğe oğlumuzu getiremeyecek olmamız ilk önce bizi üzse de geçen seneki toplantıda Ekin’in peşinde koşmaktan semineri yarım yamalak takip ettiğimi hatırlayınca size hak verdim. Eminim ki faydalı bir etkinlik olacak. çabanız için teşekkürler.

  • Meryem Hanım Merhaba,

   Bir aksilik olmazsa her doktorun konuşması ayrı ayrı yayınlanacak. Ama katılma imkanınız varsa katılımınız bence daha önemli.

   sevgiler

 7. Çok isterdim ama şehir dışı olması bizim için dezavantaj, malum okullarda açılınca çok zor olacak. Artık bloğumuzda yayınlanınca izleriz tebrikler:((((

 8. Merhaba Esra hanım
  Adım Vezire. Makedonya, Üsküptenim. Eşim 13 yıl Tip 1 diyabetli ve kızım (15 yaşında )2 yıl, Tip 1 diyabetlidir. Kızım yaklaşık bir yıl insulin pompasını kullanıyor. Kızımın bir de haşimotosu var
  Eşime ve kızıma yardımcı olmak icin devamlı diyabetle ilgili blog, website ve bircok yayınlar okuyorum…
  Toplantınıza katılmaya cok isterdim uzak olduğum icin benim gelmem mümkün değil.Sizden ricam doktorların konuşmalarını blogunuzda yayınlanmaktır.
  Saygılar
  Vezire

 9. herkese merhaba
  etkinlik kayıt formunu dolduruyorum fakat telefon numarası geçerli görünmüyor diye bi ileti alıyorum ve onaylanmıyor formum ne yapabilirim

 10. cok guzel bı organızasyon ama katılamayanlar yanı benım gıbıler icin uzucu esra ablacım sen katılamayanlara elınden geldıgınce konusulanları blogumuzda aktarıcana emınım.

 11. Herkese Merhaba,

  Öncelikle hepinize güzel yorumlarınız için teşekkürler.

  Yollar artık çok uzun değil. Ve etkinliğimiz cumartesi günü. Hep beraber olmayı çok isteriz.

  Gelemeyen arkadaşlarımız için bir düşüncemiz var ama bu biraz zaman alacak. Umarım etkinlik sonrası kısa sürede sizler de toplantıda neler konuşulduğunu duyarsınız.

  sevgiler

 12. Esra hanım günaydın,
  Kayıt formunu dolduruyorum, hatalar var diyor sürekli ya güvenlik kodu yada telefon nosu hatalı diyor. Başaramadım bir türlü
  neslihan

 13. Esra Hanım bizim diyabetle mücadelemizde bloğunuzla bir yol oldunuz.Şimdide Dedeman etkinliğinde olduğu gibi çok güzel bir organizasyona imzanızı atmışsınız.Çok yararlı bir etkinlik olacağını düşünüyorum.Şimdiden çok teşekkürler.

 14. ESRA HANIMMERHABA,
  ETKİNLİK İÇİN ÇOK TEŞEKKER EDERİZ. BEN GELMEK İSTİYORUM. PROGRAMDA Bİ AKSİLİK YOK İSE BİLETİMİ ŞİMDİDEN ALACAĞIM. EŞİM GELEMEYECEK AMA ŞİMDİDEN HEYECANLANDIK VE UMARIM FAYDALI BİŞEYLER ÖĞRENEBİLİRİZ.

 15. Ufuk Bey Merhaba,

  Umarım hepimiz için güzel bir toplantı olacak. Katılımınız maille bana geldi.

  Servet Bey Merhaba,

  Keşke eşinizde gelebilseydi ama ne yapalım. Sizi bekliyoruz 🙂

  Katılımınızın maille bildirimi bana geldi. Görüşmek üzere.

  sevgiler

 16. Esra Hanım,

  İnanın size ve bu organizasyonda emeği geçen tüm değerli insanlara tüm tip 1ler olarak minnet borçluyuz..iyi ki varsınız..

  İstanbul dışında olduğumdan dolayı katılamayacağım ancak detayları sabırsızlıkla bekliyor olacağız..Basın’ın da bu organizasyona ilgi göstereceğinden eminim..

 17. Esra hm
  Merhaba emeğinize elinize sağlık programınız çok güzel olmuş.
  Kızım sılanın katılamayacak olması bizi çok üzdü yaş konusunu bi kere düşünebilirsiniz 7 yaşın altı daha makul gibi.

  sevgilerimle

  • Dursun Bey Merhaba,

   Çocuklarımız bizler için çok kıymetli ama yaş sınırı konusunda bir şey maalesef yapamayacağız.

   Bir önceki Dedeman organizasyonunda hem ailelerin hem de bizlerin dikkatinde önemli sıkıntılar yaşadık. Önemli olan siz anne ve babaların bilgi alabilmeleri ki çocuklarımızın hayatı sizlerle daha iyi devam etsin.

   Konuyla ilgili anlayışınızı rica edeceğiz.

   sevgiler

 18. Herkese merhaba,

  Esra’nın yazısında da paylaşıldığı üzere çocuklarımız için bir yaş sınırı vardır. Bunun sebebi çocuklarımıza ve ailelerine ayrımcılık yapmak değildir. Daha önceki yaptığımız organizasyondaki tecrübelerimiz doğrultusunda alınan bu karar, verilen bilgilerin en optimum şekilde algılanmasını sağlamak amacıyladır. Bu şekilde hem kendimize hemde çocuğumuza daha sağlıklı yaşam sürmek için küçük de olsa bir fırsat tanımış olacağız.Yaş sınırlandırması ile ilgili almış olduğumuz karar emin olun diyabetli birey veya aile olarak düşünülüp ve hissedilip alınmış bir karardır.

  Bu konuda davetimize katılacak olan kişilerin bu çercevede değerlendirme yapıp ona göre davete icabet etmelerini rica ediyoruz.

  Saygılarımla,

 19. Esra Hanım
  “Vallahi bende bunu düşünmüştüm” 🙂 Size ekibinizin çok kolaylıklar diliyorum işiniz budan sonra başlıyor.Şimdiye kadar ki, harcanılan enerjinin bi 3-5 katı harcanacak, bu organizasyon bitene kadar, burdan bakınca öyle görünüyor.
  Bu ortamda bulunmak için emin olun ki, elimden geleni yapıcam.Tabi önce formu doldurmam gerekecek 🙂
  Sorunuz bir organizasyon diliyorum.

  • Yeliz Hanım Merhaba,

   Herkesin kaydı mail olarak düşüyor bize. Çook kalabalık olduk 🙂 Sizinki de geldi. Başka bir şey yapmaya gerek kalmadı.

   sevgiler

 20. Uzakta olduğumuzdan ya da imkansızlıklardan dolayı birçok kişi gibi bende katılamayacağım.Eğer seminerin bir video kaydının yapılması ve pazarlanması gibi bir çalışma olursa satın almaya hazırım.Böylece derneğe de katkı olacağını düşünüyorun…Saygılarımla…İyi çalışmalar diliyorum..

  • Hüseyin Bey Merhaba,

   Bloğumuzda siz takipçilerimize ne bir ürün ne de bir hizmet paraya çevrilerek verilmez. Bunu vurgulamak isterim.

   Ayrıca biz bir dernek değiliz. Biz bir bloğuz. Bunu da vurgulamak lazım.

   Zaten eğer video çekimi olursa blogtan izlersiniz 🙂

   sevgiler

 21. Çocuklar için ayrı bir oda hazırlayıp oyun odası gibi. Başlarına da bir kaç tane gorevli kız konulsaydi iyi olurdu. Aileler çocuk ları diyabetli olduğu için kimseye birakamiyor bende dahil.anneme kayinvalideme defalarca anlatmama rağmen diyabet hakkında hicbirsey bilmiyorlar.siz bu kocaman organizasyon u ayarladiysaniz bunu yapmak sizin için hiç zor olmaz herhalde.tabi benimki 2 çocuk lu bi anne olarak bir öneri. Herşey için teşekkürler. ..sevgiler

  • Meryem Hanım,

   Öncelikle yorumunuz beni pek mutlu etmedi.

   Biz sizin de dediğiniz gibi farklı bir oda daha düşündük. Ancak söz konusu olan tip-1 diyabetli çocuklar. Ve siz ne olduğunu bilmediğiniz kızlara çocuklarını emanet etseniz de biz etmeyiz. Odada çocuklarımızdan birinin başına bir şey gelmesi durumunu düşünüp durduk. Bu bir risk. Ailenizdeki bireylere dahi çocuğunuzu emanet etmede tereddüt yaşarken nasıl başka birilerine emanet etmeyi aklınızdan geçirdiniz anlayamadım.

   Bu organizasyonda her şeyi oldukça detaylı düşündüğümüzü belirtmek isterim. Olabilecek ve bizleri zor durumda bırakmayacak her şeyi yapıyoruz zaten.

   Ama eminim ki böyle bir oda yapsaydık; ‘ayy ordaki bakıcılara güven olur mu?’ diyenler de oldukça fazla olurken yine toplantıya gelmeyeceklerdi.

   sevgiler

 22. Saatlerce bırakıp oturmaktan bahsetmedim.zaten aileler sık sık çocuklar larını kontrol ederler görevli derken de sozin tanıdığın iz güvendiği niz birilerinden bahsetmistim.

  • Meryem Hanım,

   Biz bu riske giremeyiz. Ve girilmemeli de.

   Önemli olan çocukları oraya getirmek değil. Önemli olan ailelerin kendilerini daha iyi eğitmesi. Sürekli çocukları kontrol etmek de toplantıya odaklanmayı elbette bozar.

   Neyse. Zaten bizim talep ettiğiniz şekilde bir planlamamız maalesef yok. Zaten katılamayacaksınız. Tartışmamızın da bir anlamı yok galiba 🙂

   sevgiler

 23. bencede zaten benim kızım 9 yaşında.çocuğu küçük olanlar için sadece bir öneriydi.ben gelmeyi istiyordum imkanımda var uçakla gelmeye.ama küçük kızım (diyabetli olmayan)olduğu için gelemiyorum.

 24. Esra Hanim merhaba,

  Oncelikle size sonra Ezgi hanima ve emegi gecen diger tum arkadaslara simdiden tesekkurler. Yine cok bilgi dolu ve keyifli bir organizasyon olucagindan eminim. Uzulerek soyluyorumki suan katilim bildiremiyorum cunku DEMIR BEBEK son zamanlarda biraz huysuz. Ama umuyorumki o tarihe kadar biraz daha sakinlesir ve bende sizlerle birlikte olurum. Cok ama cok kolay gelsin. Opuyorum
  Sevgiler :))))

 25. Esracım çok güzel bir çalışma,başta sen olmak üzere tüm emeği geçenlere teşekkür ederim. Ben ,pompa seti ile kullandığım sensör grafiğini almak ve sensör eğitiminden geçmek üzere 15 gündür hastanedeydim.Sensör grafiği sonucunu aldım ama yetkililerin yeterli zamanının olamaması nedeni ile eğitimden geçemedim ve kendi isteğim ile hastaneden ayrıldım. Sizlerin bu toplantısına da katılmak isterim,İzmirden bir faydam olursa severek yaparım.Şimdilik hoşça kal canım.

  • Berna Hanım,

   Tam anlamadım. Pompa mı yoksa sensör mü kullanmıyorsunuz?

   Hastane süreçleri sıkıntılı olsa da bitmiş en azından.

   Katılım için kayıt formunuz ulaştı bana. İstanbul’a geliyorsunuz galiba di mi?

   Sevgiler

   • Esracım pompa setini 5 senedir zaten kullanıyorum, sensör de verildi ama eğitimi için bekliyorum. Şu an sensör kullanmıyorum.
    İstanbuldaki toplantıya bir aksilik olmazsa katılacağım,İzmirden başka gelecekler varsa onlarla görüşmeyi çok isterim, çünkü İstanbulu hiç bilmiyorum.Kolay gelsin,sevgiler.

     • Teşekkür ederim Esra hanım, yüreğinizdeki o güzel gülümsemeyi
      bizlere de öyle doğallık içinde yansıtıyorsunuz ki ne mutlu bu güzelliği sizinle paylaşanlara…
      Sevgiler.

  • Güray Bey Merhaba,

   Yorumları okuyup anlamışsınızdır diye yanıt vermemiştim ilk yorumunuza.

   Herkesin eksiksiz olarak katılım talebîni alıyorum. Merak etmeyin.

   Sevgiler

 26. Selam Esra hn,
  Şimdi gördüm etkinlik açıklamasını ve bize çok yakın hemen hemen yürüme mesafesi, adresi okuyunca inanamadım. Gerçi uzak da olsaydı da mutlaka gelirdim.
  Emeğinize sağlık.
  Sabırsızlıkla bekliyorum.
  Sevgilerimle
  Hatice

  • Hatice Hanım Merhaba,

   Katılım talebiniz maille bana geldi ancak davetiyelerimiz iki kişilik ve siz 3 kişi katılacağınızı belirtmişsiniz. Bu durumda ne yapmayı düşünüyorsunuz?

   sevgiler

 27. merhabalar esra hanım
  öncelikle yapmış olduğunuz organizasyon için sizi ve emeği geçen tüm arkadaşlarınızı tebrik eder teşekkürlerimi bildirmek isterim.
  ben izmir de yaşıyorum tip2 diyabetliyim ve ünsilün kullanıyorum.sakıncası yoksa bende katılabilirmiyim
  sevgiler

 28. esra hanım merhaba, bu toplantıda gelişmelerin ne kadar sürede piyasada yer alacağı yada bizim faydalanabileceğimiz kıvama geleceği konusuda masaya yatırılırmı acaba? eğer yatırılırsa mutlak dinlemem gerekir. cok zor geliyor artık. gercekten hep bi ümit ama sonu yok. cevabınızı bekliyorum teşekkürler.

  • Yusuf Bey Merhaba,

   Özellikle Eda Hanım’dan önemli bilgiler alacağız. Kimse hiçbir ilaç ya da tedavi yöntemi için kesinlikle şu zaman elinizde olacak diyemez ve dememeli de. Çünkü bir şeyler çok düzgün giderken aniden farklı aksaklıklarda olabiliyor.

   sevgiler

 29. Esra hanım haklısınız elbette böyle birşey doğru değil aksaklıklar olabilir ama tedavinin hangi aşamada olduğuna dair bilgileri bekliyorum. kimle görüşsem insülin firmaları engel oluyor diyorlar ne kadar doğru bilemem ama illaki vardır doğruluk payı. cıkarsalar bi ilac falan iğne firmaları engel olur diyolar. bu konu hakkındada görüşlerini alırmısınız eda hanımdan? teşekkürler..

  • İsa Bey Merhaba,

   Ailesinde diyabetli olan bireyler de katılabiliyor. Ya da doktor veya diyetisyenler de.

   Yardımcı olabileceğimiz bir konu varsa anlatmanızı rica ederim.

   sevgiler

 30. ben diyabetli değilim ailemde de yok ama yarın diyabetli olmayacağım anlamına gelmez arkadaşlarımdan olanlar var onları daha iyi anlamak ve yardımcı olmak için diyabet hakkında her şeyi öğrenmek istiyorum
  teşekkür ederim.

  • İsa Bey,

   Yalnız bu organizasyon için öncelikli kitlemiz tip-1 diyabetli ve diyabetli diğer bireyler. Maalesef bu organizasyon için katılımınızı sağlayamayız. Ancak yerimiz kalırsa ve siz de kabul ederseniz sizi davet edebiliriz.

   Anlayışınızı rica ederim.

   sevgiler

 31. Esracim cok guzel ve yararli bir organizasyon olacak;)Oncelikle sana ve emegi gecen tum ekibe pesinen tesekkur ederiz,cok guzel bir katki olacak…
  Sevgiler,
  Sezan

 32. ESRA HANIM ÖNCELİKLE İYİ AKŞAMLAR

  ADRES DEĞİŞİKLİĞİNDEN DOLAYI UZUN SÜREDİR İNTERNETİM KAPALIYDI BUGÜN AÇILDI.

  2 YAŞINDAN BERİ TİP 1 DİABET HASTASI OĞLUM SEFER ERDEM İLE YER VARSA TOPLANTIYA KATILMAK İSTİYORUZ.

  İSTANBUL ZEYTİNBURNUNDA İKAMET EDİYORUZ.YARDIMCI OLURSANIZ BEN VE OĞLUM ÇOK SEVİNİRİZ.HAYIRLI AKŞAMLAR.

  • Şentürk Bey Merhaba,

   Şu anda maalesef yerimiz kalmadı. Ama 7 Ekim’de netleşecek bazı durumlar var. 7 Ekim’de sizi yerimiz varsa ararız. Ancak yoksa bu organizasyona sizi dahil edemeyeceğimizi üzülerek belirtmek isterim.

   Yorumunuzdaki telefon numaranızı sildim. Toplantı listeme ekledim. Bizden 7 Ekim’de haber beklemenizi rica edeceğim.

   sevgiler

  • Teşekkürler Durali Bey.

   Siz de katılacağınızı bildirmiştiniz ama Ezgi Hanım sizi aradığında Ankara’dan katılamayacağınızı söylemişsiniz.

   sevgiler

 33. benim kızım 9 yaşında ve bu toplantıyı dört gözle bekliyordum ama kaçırdım galiba nasıl gideceğimi bilemiyorum artık gidenlerden haberleri alacağız

 34. Esra hanım merhaba bende 26 ekim deki toplantıya katılmak istiyorum yeni haberim oldu bana yardımcı olurmusunuz?bende kızım öykü için öykü zaten sizin takipciniz.teşekkürler

 35. sevgili esra hanım ,
  09/10 yani şu saat itibari ile dün arkadaşımdan öğrendim bloğunuzu.. bu toplantıya katılımda bulunmak istedim ancak kontenjanlarınız maalesef ki dolmuş.. umarım ilerki zamanlarda yapılacak olan bu tarz bir etkinlikte buluşuruz verdiğiniz bilgiler gerçekten önemli bilgilermiş..(yaklaşık 5 saattir okuyorum)
  Sevgiler,

  • Sayın Derya Güneş,

   İsminiz unisex olduğu için nasıl hitap edeceğimi bilemedim.

   Yerimiz açılması durumunda katılmak isteyen kişileri mutlaka arıyoruz. Sizden ricam info@atolyepudra.com‘dan Sn Ezgi Yılmaz’a telefonunuzu ve sizinle beraber yanınızda kiminle katılacağınızı mailleyin.

   Olası iptaller durumunda sizi arayarak katılımınızı kesinleştirme imkanımız olur.

   sevgiler

 36. Maalesef gelemiyoruz ama o gün o saatte başka bir şey de yapamam herhalde. Burayı dört gözle takip edeceğim. Kardeşim 14 yaşında ve yaklaşık 4 yıldır tip 1 diyabet. Umarım bu yapay pankreas bizi hayata umutla bağlar. Esra Hanım lütfen o güne dair video paylaşır mısınız? 4 yıldır duydugumuz en iyi haber ve çok heyecanlıyız.

  • Vildan Hanım Merhaba,

   Bloğumuzda 26 Ekim’e dair olan videolar 26 Ekim sonrasında yayında olacak. Muhtemelen 7-8 adet farklı ve uzun video olacağından izlemek için biraz sabretmeniz lazım.

   Elimizden geldiğince toplantıya bu ya da şu sebeple katılamayan bireylere videoları izleme imkanı sağlamaya çalışacağız.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: