Anasayfa Tip-1'im 2015’i Barcelona’da Karşılayacağız

2015’i Barcelona’da Karşılayacağız

2 3.256 görüntüleme

Bu sene de yeni yılı Barcelona’da karşılayacağız.

Geçtğimiz sene Paris idik. Hatırlar mısınız bilmiyorum. Ancak bir vişne suyu bulmak bile bir eziyetti. Bulduğumuzda da galiba 5 Euro filan vermiştik 🙂 Paris’te İkinci Gün yazımda hipoglisemi anlarında yaşadığımız o sıkıntılı anları okuyabilirsiniz. Bu sefer tedarikliyiz 🙂 Eşref bu akşam marketten 5 adet vişne suyu aldı. Hipoglisemiler korksun benden 🙂

Unutmadan; çok yürüyeceğimiz ve hareketimiz yüksek seviyede olacağı için insülin miktarlarını azaltacağım. Zaten ye ve insülin yap modundan kurtuldum sayılır. Bugün tartıda 65,80 kiloyu görünce daha da dikkat etmeye karar verdim. Eminim ki bu tatil bu konuda da bana iyi gelecek.

Aynı zamanda yanımızda aperatif birkaç yiyecek de alıyoruz. Barcelona’ya ineceğimiz saat sabaha karşı olacak. Ve otele gidip yerleşme ve yorgunluğu düşündüğümde kahvaltı yapmak için sıkıntı yaşamak istemiyorum. Bu sebeple cevizli peynir, simit, krem peynir ve Wasa alıyorum yanıma. Dediğim gibi yemesi pratik şeyler alıyorum.

IMG_5997Teknik olarak da donanımlı olmak gerekiyor. İnsülin pompası set ve rezervuarları, pil, Euthyrox, Devit ve yeni hastalığım için kullandığım tüm ilaçlarımı yanıma alıyorum. Türkan Hanım ile sıkı pazarlık sonrası aldığımız insülin taşıma cüzdanına ise insülinlerimi koyacağım. Özellikle seyahatlerde tedarikli olmak lazım. Sakin sakin hazırlıklarınızı yapın ve eksiksiz tatile çıkın.

Tip-1 diyabetli olduğunuza dair rapor gibi dökümanlara gerek yok aslında. Ancak ne olur ne olmaz diyenlerdenseniz yanınızda bulunsun. İngilizce’ye çevirmenize de gerek yok. Bugüne kadarki yurtdışı seyahatlerimde insülin pompasını görseler bile rapor soran hiç olmadı. Zaten tip-1 diyabetli olduğunuzu sözlü söylediğinizde sorun kalmıyor. Anlayışlı oluyorlar.

Bu sefer biraz daha rahatım. Yemek konusunda sıkıntı yaşamayacağımızı düşündüğüm bir ülkeye gidiyoruz. Umarım sıkıntısız bir tatilimiz olur.

Tatilde olsak bile tip-1 diyabetimle ilgili yaşadığım olumlu/olumsuz tüm detayları yazmaya devam edeceğim.

Bu arada, o civarlarda olan takipçilerimiz varsa yorum yapabilirler 🙂 Seve seve görüşürüz.

  • Esra hanım DEVİT 3 Oral Damla’yı nasıl kullanıyorsunuz benim D vitaminim 13 çıktıda……İYİ TATİLLER

  • Cevap Bırak

    This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.