2014 Yılında Esra’nın Tip-1 Diyabet Harcamaları

Tip-1'im2014 Yılında Esra'nın Tip-1 Diyabet Harcamaları

type1 diabetic esra cost

Sadece tip-1 diyabetimin 2014 yılında bana getireceği maliyetleri sizinle paylaşacağım.

Bu yazının resminden de görebileceğiniz üzere ben insülin yapabilmek için Medtronic insülin pompası, rezervuarı ve infüzyon seti, pompanın çalışabilmesi için ayda 1 kez 3 A’lı pil, kan şekeri ölçümü için kan şekeri ölçüm çubuğu ve parmak delmek için lancet, hipoglisemi anları için 1 yıllık ömrü olan Glucagen Hypokit kullanıyorum.

Glucagen Hypokit’i alırken SGK destek oluyormuş. Ama ben bugüne kadar hep ücretini ödeyerek ve reçetesiz aldım. Perakende fiyatı direkt cebimden çıkıyor.

Kan şekeri ölçüm çubuklarında ise SGK 9 kutuya kadar ödeme desteği verirken fazladan aldığım 6 kutunun perakende fiyatı da yine cebimden çıkmakta.

Lancet yani parmak delme aparatımın iğnesini ben günübirlik değiştiriyorum. Bu çok önemli biliyorsunuz.

İnsülinlerimde ise herkeste olduğu gibi fark çıkmıyor. İnsülin raporum olduğu için SGK karşılıyor.

İnsülin pompası set ve rezervuarlarında ise SGK desteği var ve her 3 ayda sadece 150 TL fark ödüyorum.

Benim tip-1 diyabetimle ilgili maliyetlerim bu şekilde. Diğer kullandığım ilaçları ve hastane maliyetlerimi saymıyorum 🙂

11 YORUMLAR

 1. Selam Esra Hanım,
  Ben geçen hafta Glucagen yazdırdım doktoruma araştırma hastanesinden ve 10TL kadar fark ödedim. Araştırma hastanelerinden yazıldığından SGK bir miktar ödeme yapıyor.

 2. Mehmet Karaköse sensör yok esra anım burda

  Aynur Külünk Kılıç Birde Alya gibi 2 günde bir set değişimi yapılıp brittle diyabet yüzünden haftada bir sensör takılma maliyeti eklenirse siz düşünün.yine de sonuç başarılı değil.

  Diyabetim Ben Mehmet Bey, Aynur Hanım Merhaba, bu benim maliyetim. Herkes kendisine göre yapıp bana gönderebilir. Sevgiler, esra

  TC Hanedan Ekentok Özel hadi bizlerin imkanı var yararlanabiliyoruz devlet hiç imkanı olmayanlara parasız taksa olmuyor mu?

  TC Saime Çamaş Taş çok haklısınız size katılıyorum

  Diyabetim Ben Durum aslında çok da iç açıcı değil. Keşke bu ekipmanlara ücretsiz ulaşabilsek. Sevgiler, esra

  Dilek Can Allah yardım etsin olmayana.

  Dilek Doruk Uluhanlı Pompayi ogluma taktirdik çok rahatiz ama maddi anlamda işin içinde n çıkamıyor uz ne yap cagimi bilmiyorum 2 tanede okuyan kızım var. .

  Bahar Zeybek vay halimize rabbim cümlemizin yardımcısı olsun

 3. Herkese Merhaba,

  Glucagen Hypokit’i hep ücretiyle aldım. SGK’nın ödediğini yeni sizlerden öğreniyorum. Yazımda SGK ödemiyor diye not etmiştim. O kısmı düzelttim. Farksız alınamıyordur. Eczaneye sorup kesin bilgiyi yazarım.

  Bu arada sadece tip-1 diyabetimle ilgili kullandığım ekipmanların maliyetini yazdım. Hastane ve diğer ilaçlar gibi kalemlerin maliyetlerini yazmadım. Onu da yazacağım.

  sevgiler

 4. Esra hanım yazılarınız için teşekkürler… On dört yıllık Tip-1 diyabetliyim.Bu zaman zarfında üç defa Glucagen Hypokit’i kullanmak zorunda kaldım.Ancak şimdiye kadar bunun için bende hiç bir fark ödemedim.

  • Esra hn merhaba
   Eşim geçen yıl Mayıs ayında whipple ameliyatı oldu pankreası komple alındığı için diyabet oldu.ilk 2 ay sonrası sitenizi takip etmeye başladık. Yazılarınız ve yorumlar sayesinde bu süreci daha rahat yaşamaya başladık Siteniz sayesinde 7 .ayda pompa taktırdık .sitenin maddi olarak da bizlere çok katkısı oldu .şeker çubuklarını fark ödemeden alabileceğimiz bir eczane bulduk.Herkesin yaptığı bir yorum bizlere yol gösteriyor.Emeğinize sağlık her şey için çok teşekkür ediyoruz.Dün

   Üniversite hastanesinde yazdırdığımız Glucagen iğneyi bugün fark ödemeden aldık
   Sevgiler

   • Sevil Hanım Merhaba,

    Hoş geldiniz 🙂

    Bloğumuz sayesinden insülin pompası taktıran insanların sayısı oldukça fazla galiba. En azından ön yargıları kırmada faydamız olduğunu bilmek bile güzel.

    Glucagen Hypokit’i ben hiç reçete ettirmedim galiba. Benim hatam olabilir. SGK ödüyor anladığım kadarıyla. Bir dahakine ben de yazdırıp alırım.

    sevgiler,

 5. Merhaba Arkadaşlar,

  Glucagen Hypokit almak için heyet raporu gerekiyor mu ? Gerekiyorsa heyet raporunda buna ait özel bir yazı olması gerekiyor mu? Bir de reçeteye ne gibi ilaç tanımı yazılıyor ? Ben daha önce hastanede doktora sordum ve eczaneye gidip verilip verilmediğini sistemden baktırdım, bir şey bulamadılar. Konu hakkında bilgi verirseniz sevinirim. Teşekkürler.

  • Gencay Bey Merhaba,

   Ayaktan tedavide uzman hekimlerce veya uzman hekim raporuna bağlı olarak tüm hekimlerce, yatarak tedavide tüm hekimlerce reçete edilebilir. Ücretsiz alabilmek için rapor olması gerekiyor. Raporsuz alınıyorsa ilaç farkını ödeme durumunda kalıyoruz.

   sevgiler

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: