14 Kasım Haftası ‘Dünya Diyabet Haftası’

Haberler&Gelişmeler14 Kasım Haftası 'Dünya Diyabet Haftası'

dunya

14 Kasım günü insülini bulan Kanadalı doktor Frederick Banting’in doğum gününe istinaden ‘Dünya Diyabet Günü’ olarak her yıl kutlanmakta.

Ayrıca 14 Kasım’ın olduğu hafta ‘Dünya Diyabet Haftası’ olarak da bilinmekte.

Bu hafta diyabette ama özellikle tip-1 diyabette farkındalığı arttırmak için DiyabetimBen.com olarak çalışmaya devam ediyoruz.

Ankara’dan arkadaşım ve kendisi de tip-1,5 diyabetli olan Emrah Türüdü ile dün görüştük. Ve nasıl bir tasarım yapalım üzerine konuştuk. Cumartesi günkü video çekimlerimizde ‘İnsülin Beni Hayatta Tutuyor’ dilimize pelesenk oldu.

Umarım Emrah’ın hazırladığı bu tasarım da hepimizin diline pelesenk olur. Emrah’ın tasarımı bu haftaya özel bloğumuzun her zaman en üstünde görünecek. Yeni yazılar eklendikçe de alt taraflarda görebileceksiniz.

Sosyal medya kanalları Facebook ve Twitter’dan paylaşmayı unutmayalım 🙂

 

4 YORUMLAR

  1. Frederick Banting, Esra Avcı, Emrah Türüdü, yaptıklarınız ve yapacaklarınız için çok teşekkürler. insülin sevdiklerimizi, dolayısıyla bizi de, hayatta tutuyor.

  2. sağlık adına ve özellikle diyabete yönelik çalışmalar yapan,yapmaya gönül verenler teşekkür değil sonsuz teşekkürler hepiniz meleksiniz(esra avcı da dahil olmak üzere)

  3. öncelıkle sızlere teşekkur eder .Başarılarınızın daim olmasını dilerim özellıkle tip1 dıabet hastalarımızın önce bu hastalıgı kabullenmelerı cok zor kucuk yaşta oldukları için onlara cok fazla aktıvıte onlara moral olacak etkinlikler hazırlanmasın istıyorum varsa haberdar olursam cok s evınırım.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: