Anasayfa İnsülin Pompası Raporu ve SGK Geri Ödemesi

İnsülin Pompası Raporu ve SGK Geri Ödemesi

SGK sensörsüz insülin pompası ücretinin belirli bir kısmını ödemekte.

İnsülin Pompası Ödemeleri

Benim insülin pompam Medtronic. Ve sensörsüz insülin pompası kullanıyorum. Fiyatı dolar üzerinden olup benim aldığım dönemde Türk Lirası karşılığı yaklaşık 4.500 TL idi. Devlet yaklaşık 3.500 TL sini ödüyor. Geri kalan kısmı ise ben kendim verdim.

2010 yılında ödeme süreci ve rapor detayları ise şöyle gelişti. Ama bu yazının resmindeki ödeme bilgileri en güncel bilgidir.

Öncelikle doktorum Oğuzhan Bey benim için bir insülin pompası raporu hazırladı. Ayrıca pompanın setlerini bir reçeteye yazdı. Medtronic firması ise hazırlaması gereken evrakları SGK’nın istediği şekilde hazırladı ve ben tüm evraklarla İstanbul Avrupa Yakası / Fındıklı SGK’ya gittim. İnsülin pompası ve set ödemeleriyle ilgili ilk başvurumu yaptım. Bu başvuru sürecinde Medtronic bana pompamı verdi. Bense firmaya yaklaşık 1.000 TL ödemiştim.

SGK 3 ay içerisinde Ziraat Bankası’na hasta adına yatırması gereken yaklaşık 3.500 TL’yi yatırıyor. Bankadan çektiğim bu parayı Medtronic firmasına gidip verdim. Yani toplamda yaklaşık 4.500 TL olan pompanın parasının 1.000 TL’sini sürecin başında ben, 3.500 TL ‘sini ise devlet aracılığı ile ödemiş oldum.

İnsülin pompasının setlerini ise reçeteye 3 aylık yazdırabiliyoruz. Kan şekeri ölçüm çubukları gibi. 3 aylık toplam tutar KDV dahil 403, 54 TL gibi bir tutar. Bu tutar benim aldığım set faturasının üzerinde yazan tutardır. Bu tutarın % 80′ni devlet geri kalanı ise ben ödüyorum. Devletin ödeme yapması için pompa setlerini reçeteye yazdırıyorum. Medtronic firmasından gelen fatura ve diğer belgelerle beraber yine İstanbul Avrupa Yakası / Fındıklı SGK’ya gidiyorum. Devletin ödeyeceği tutar en geç 3 ay içerisinde Ziraat Bankası’na adıma yatırılıyor.

Kısaca pompa ödemesi ile ilgili detaylar bu şekildedir. İnsülin pompası tutarlarını yaklaşık olarak verdiğimi özellikle belirtmek istiyorum.

Güncel ödeme bilgileri ile ilgili bu yazının resminde tüm detaylar bulunmaktadır.

İnsülin Pompası İle İlgili Duyurular ve Yazılara

http://www.diyabetimben.com/category/insulin-pompam/ linkindeki İnsülin Pompası kategorisinden ulaşabilirsiniz.

Sensörlü İnsülin Pompası Ödemesi İle İlgili

Sirkeci SGK’nın Sensörlü İnsülin Pompası Ödemesi Hakkında

İnsülin Pompası İle İlgili Videolar

DiyabetTV – Esra İnsülin Pompası Set Değişimi Yapıyor

İnsülin Pompası Setini Nereye Takabiliriz? / İnsülin Nereye Yapabiliriz?

İnsülin Pompası Rezervuarına İnsülin Hangi Yollarla Çekilir?

İnsülin Pompası Hakkında

İnsülin Pompasında Yayma Bolusu / Video