Anasayfa Sizden Gelenler Yusuf1903 Adlı Takipçimizden

Yusuf1903 Adlı Takipçimizden

6 3.276 görüntüleme

sizdengelenlermaviTip 1 diabetli 18 yaşında bir gencim. Diyabetten sonra troid bezeleri az salgılaması nedeniyle önce 50 mg her gün ilaç almaya başladım (eutrox tabletti adını yanlış yazmış olabilirim.)

Sonra yetmedi bir gün 75 bir gün 50 mg almaya başladım. TVde Prof. Dok. İbrahim Saraçoğlu Hoca’nın söylediği şeyi uyguladım ve ilacı tamamıyla bıraktım 🙂 🙂

Bunu anlatacağım doktorum şaşırdı. Değerler düşmüş, nasıl oldu anlamadım dedi. Bu arada eutroxmudur nedir o tablet kemik erimesine neden oluyormuş. Bilginize.

Konu açıp herkesin bilgilenmesini istiyorum konu hakkında.

teşekkürler

Yusuf1903

 • Keşke tip doktorları da ibrahim saraçoğlu hoca gibi başarılı olsalar. Özellikle endokrinoloji doktorlarına sesleniyorum acaba insülin ünitesi ayarlamak dışında başka ne yapabılıyorsunuz.

 • Yusuf bey bişey sormak istiyordum bu konu dikkatimi çekti, çünkü eşim ve 8 yaşındaki kızım hipotirodi hastası sizinle aynı ilacı kullanıyorlar.Dereotunu yediğiniz süre içinde ilacı kullandınız mı? Kızımda deneyeceğim hemen, inşallah bırakırız bizde ilacı… Çok teşekkür ederim, geçmiş olsun

  • hale hanım ben şöyle yaptım. aslında bu dereotu kürünü 6 ay devam etmem söylendi ben 3 ay devam ettim troidi yüksek olanlar yada düşük olanlar fark etmez kullanabilir dengeliyor bu kür. ben 3 ay ilacla birlikte kullandım. daha sonra yüksekliğini hissettim ilacı bıraktım ve küre devam ettim. ama tavsiyem şöyle yapın ilk ay ilacı kullansın eşiniz ve kızınız dereotunu sabah ve akşam mümkünse ev yoğurduyla karıştırarak yesin. ikinci ay ilacı bi gün kullansın bi gün kullanmasın ve dereotuna devam etsin. üçüncü ay ilacı bıraksınlar dereotuna devam etsinler dördüncü ve beşinci ay hiç kullanmasınlar zaten tahlilde göreceksiniz değerlerin düzeldiğini 🙂 ilacı birden kesmenizi söylemiyorum cünkü ben kesmedim yani yavaş yavaş bıraktım şuan değerlerim cok iyi doktorum şaşırdı ve ilacı yaklaşık 5 6 aydır kullanmıyorum. bu konuyu yazmak için bekledim açıkcası kesinlik açısından 🙂 geçmiş olsun tekrardan teşekkürler

 • Yusuf bey merhaba bende de aynı şikayet var ve euthrox tablet kullanmaktayım . Siz iyileştikten sonra yoğurt dereotu karışımını yemeye devam ediyor musunuz ? Yani bu tedavi ile hap yerine sürekli dereotu yememiz mi gerekecek ? yoksa iyileştikten sonra dereotunu da bıraktınız mı ? Bilgi verebilirseniz sevinirim.

  • Ben devam ediyorum ama iki uc ay sonra birakacagim. Sanirim bıraktığımızda iyilesiyoruz. Ama surwkli kullanmamz gerekecekse de kullanieim ben cunku o eutrox kemikleri eritiyormus zarari buyukmus efendim saygilar..

  Cevap Bırak

  This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.