Yıllarca Yalnız Hissetmememi Sağlayan Diyabetimben Sayfasına Artık Yazma Vakti

Sizden GelenlerYıllarca Yalnız Hissetmememi Sağlayan Diyabetimben Sayfasına Artık Yazma Vakti

Yıllarca Yalnız Hissetmememi Sağlayan Diyabetimben Sayfasına Artık Yazma Vakti

Merhabalar Herkese,

Yıllarca yalnız hissetmememi sağlayan diyabetimben sayfasına artık yazma vaktim geldi.

Ben Betül. Tip-1 diyabetle lise 2de tanıştım. Ondan öncesinde de olduğunu biliyorum, çünkü hayatım normalden farklı gidiyordu. Hem fiziksel hem psikolojik olarak iyi değildim.

Diyabeti öğrendikten sonra ilk başlarda çocukken hiç hastalanmayan bi çocuk olduğum ve hiç beklemediğimiz için ailem gerçekten çok yıprandı. Bana zorlanacaksam okulu dışarıdan bitirebilceğimi bile söylediler. Kabul etmedim.

Ve diyabetten sonra her şey çok daha iyi oldu diyebilirim.

Annem tüm öğünleri karbonhidrat sayımına göre yaptı. Her gün saatlerim, yiyeceklerim belliydi. Tüm aile benim beslenme tarzıma göre yemek yiyiyorduk.

Diyabet hayatıma tahmin edemeyeceğim bi düzen getirdi. Her gün düzenli uyudum, aynı saatte kalktım, yemek yedim. Aynı sürede yürüyüş yaptım, piyano çalmaya devam ettim.

Ve fen lisesi öğrencisi olarak derslerde anlam veremediğim kopukluk bitmişti.

Diyabetten sonra çalışmaya başladığım dersler ve ailemin desteğiyle şu an Ankara’da bir tıp fakültesindeyim.

Hayallerimde uzmanlık alanı olarak dahiliye veya endokrin yok ama hastaneyle iç içe olmak eminim diyabetime katkı sağlayacaktır.

Bu süreçte çok yardım aldığım diyabetimben ailesine çok teşekkür ederim.

Betüls

 

5 YORUMLAR

  1. Esra hanım selamlar
    Adacık hücre naklı mümkünmü? Bunu birinden duymuştum böbrek hastalarına ve tip1db hastalarına yapılıyor diye ama, ben 21 yaşındayım askerliğimi yapmak istiyorum en cok bu kafama takılıyor evlilik öncesi herkes askerliği soruyor ve muafım demek istemiyorum, 5-6 aylık en azından tip1db hastası değiilmişim gibi yaşamam mümkünmüdür? Cevabınızı bekliyorum teşekkürler

  2. Yusuf kardeşim ne askerliği canını yolda mı buldun? şeker hastası askerlik yapamaz orada şekerin düşer anlamazlar bile. muafım de rahat rahat ben de muafım evlendim de:) diyabet saklanmaz. bu allahtan gelen bir hastalık. buna sabretcez iyileşmek için dua etcez. kök hücre çalışmaları devam ediyor şu an bir sonuç yok. sen en kısa sürede hastaneye git raporunu al askerden muaf ol. allaha emanet ol.

Bir yorum yapın.

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.

Diğer yazılar

%d blogcu bunu beğendi: